Kırmızı Kanatlar

(1992)

Porco Rosso a.k.a Kurenai no buta

Film 1 Saat 34 Dk. Animasyon, Macera Japonya

7.6

72 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.7 (98.263 OY)

KONUSU
1920’lerin Adriyatik Deniz’inde sadece bir tek pilot göklerin hakimidir: Porco Rosso, büyülü güçler tarafından domuza çevirilmiş yetenekli pilot. Porco, uçakları gökyüzündeki diğer çete uçaklarından koruduğu yanlız bir hayat sürmektedir. Hayatını kendine ait bir adada yaşayarak ve otel sahibi güzel ... Devamı
1920’lerin Adriyatik Deniz’inde sadece bir tek pilot göklerin hakimidir: Porco Rosso, büyülü güçler tarafından domuza çevirilmiş yetenekli pilot. Porco, uçakları gökyüzündeki diğer çete uçaklarından koruduğu yanlız bir hayat sürmektedir. Hayatını kendine ait bir adada yaşayarak ve otel sahibi güzel arkadaşı Gina’yı ziyaret ederek geçirmektedir. Ancak bir gün Porco’yu ve uçağını vurarak kendi ününü yaratmak isteyen bir pilot adaya gelir. Bunun üzerine Porco genç mühendis arkadaşından uçağını bu büyük savaşa hazır hale getirmesini ister.
Shûichirô Moriyama

Kurenai no...

Tokiko Katô

Jina-sama ...

Sanshi Katsura

Pikkoro-oy...

Tsunehiko Kamijô

Manmayuto ...

Akemi Okamura

Fio Pikkor...

Akio Otsuka

Donarudo K...

Hiroko Seki

Bâ-chan (ses)

Reizō Nomoto

Mamma Aiut...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@sakurazensen

2 yıl önce

hayatımda izlediğim bence en güzel cenneti tasvir eden sahneye sahip anime, ama sonu beni gerçekten hayal kırıklığına uğrattı, sanki biraz aceleye gelmiş hadi bitirelim gidelim havasında olmuş gibi hissettim ya da mutlu sonlara fazla alışığım bilemiyorum.

@ozgeolmez

2 yıl önce

"Faşist olmaktansa, domuz olmayı yeğlerim"

@filmist

3 yıl önce

7.7 / 10

Miyazakinin alışageldiğimiz türden her kesimden insana hitap eden, çevreye, doğaya, insana saygı içeren animelerinden biri değil.Yetişkinlere yönelik bir anime olumsuz örnek oluşturabilecek davranışlar bulunmakta (Sigara, alkol gibi).
Şimdiye kadar izlediğim Miyazaki animeleri arasında tek düz yapıya sahip bir anime diyebilirim diğerlerine kıyasla.
Yinede keyifle sıkılmadan izleyebileceğiniz bir anime.

@tiamath

4 yıl önce

4 / 10

Alışılmış animelerin aksine, uçma tutkusunun anlatıldığı bir film. sisteme karşı çıkışı ve yasaların beş para etmez oluşunu anlatabilmek için domuz şeklinde bir pilot seçilmiştir. Fazla masalımsı bir havada olduğundan beni pek sarmadı. Filmde tek beğendiğim nokta, uçak tasarımda genç bir kızın kullanılması ve herşeyin tecrübeden ziyade hayal gücüyle alakalı olmasının anlatıldığı kısım oldu. Hemen arkasından da işçi olarak kadınların kullanılması bu skeci güzel tamamladı. Bunun dışında pek beğendiğim bir kısmı olmadı.

@ecosphere

9 yıl önce

7.6 / 10

Miyazaki'nin izlediğim filmleri içerisinde sahip olduğu düz anlatımla filmografisinde fazlaca örneğini bulabileceğimiz çevreci filmlerden farklı bir yerde duruyor. Düz anlatımdan kasıt, gerçek hayata daha yakın ve yabancı topraklarda din-mitoloji gibi desteklerden yoksun olmasından. Uçma tutkusunun bir fiil devamı, kolektif çalışmaya bir şekilde yer verilmesi ve burada da yaklaşan tehlikenin yansıtılmaya çalışılması, ortak yönler olarak dikkat çekiyor. 20'lerin sonu ve 30'ların başları itibariyle karanlık kendisini göstermiştir, kapıdadır:

-'Vatanperver hisseleri' alarak ulusumuza yardımda bulunmaya ne dersiniz? + Ben bir domuzum, bunu 'insanlar' yapsın.

-Yasalar domuzlar için geçerli değildir.

-Bir faşist olmaktansa bir domuz olmayı yeğlerim."
S

@sementa

10 yıl önce

9.7 / 10

Son zamanlarda kadını aptal, boş, beyinsiz... olarak lanse eden animelere öyle sık denk geldim ki tam da o anda yetişti Miyazaki. İzlerken her bir çizimde, en küçük ayrıntıda hissedersiniz Miyazaki'yi. Beni gülümsetmeyi başaran nadir insanlardandır. Çok da severim her biri ayrı ayrı tatlı, hoş eserlerini. Keyiflidir, kaçırmayın derim.

@mericsahin

11 yıl önce

8.5 / 10

Bulup izleyin sıkılmazsınız her filminde büyü, sihir, mucize öğeleri bulunduran filmlerden bir nebze sıyrılmış güzel bir film...
O

@oksal

14 yıl önce

Miyazaki'nin uçma ve uçak tutkusunu anlatan manzaraları ve ortamıyla sizi etkileyecek film. Not: Domuz yüzünden izlememezlik etmeyin
SPOILER

Kırmızı Kanatlar filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kırmızı Kanatlar filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kırmızı Kanatlar filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL