Ruhların Kaçışı 2001

Sen To Chihiro No Kamikakushi a.k.a Spirited Away

8.1

545 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.6 (482.009 OY)

Süre

2 Saat 5 Dk.

Ülke

Japonya

Yönetmen / Senarist

KONUSU

10 yaşında küçük bir kız olan Chihiro, ailesiyle birlikte bir tünelden geçerken kaybolur ve gizli bir dünyaya girer. Burada ailesi garip bir değişim geçiren Chihiro, kendisini güçlü bir cadı tarafından yönetilen garip bir kasabada bulur. Cadı tarafından dünyaya dönmesi engellenen Chihiro, burada cadının kurbanı olan pek çok garip ruha ve yaratığa rastlar. Prenses Mononoke'nin yaratıcısı Hayao Miyazaki'nin animasyon şaheseri olan Ruhların Kaçışı, önce 52. Berlin Uluslarası Film Festivali'nde Altın Ayı'yı, ardından 75. Akademi Ödülleri'nde En İyi Animasyon Oscarı'nı kazanmayı başarmış bir yapım. Ayrıca film, Japon sinema tarihinin en başarılı filmi olarak da kırılması güç bir rekorun sahibi.

Chihiro Ogino (v...

Haku (voice)

Yubaba / Zeniba ...

Kamaji (voice)

Lin (voice)

Bou (voice)

Akio Ogino (voice)

Yuuko Ogino (voice)

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (50)

@queenly yazdı...

Cum, 22 Ara 2017, 16:47 (4 ay önce)

9 / 10

kesinlikle mükemmel kaç defa izlediğimi saymayı bıraktım. konu içinde konu olmasına da bayılıyorum. kaonashi karakteri favorim. miyazakinin hayal dünyasında geçirdiğim saatleri çok seviyorum. çocuklardan çok büyüklerin izleyip çıkarımlar yapması gereken bir animasyon şahane.

@cornelian yazdı...

Cmt, 09 Ara 2017, 14:13 (4 ay önce)

8.5 / 10

Bu animeyi sevenlere Little Nightmares oyununu tavsiye ederim keyifli küçük bir oyundur.

@rectangularr yazdı...

Çar, 19 Tem 2017, 21:37 (10 ay önce)

çok güzeldi, ben de oldukça geç izleyenlerdenim. Verdiği mesajlardan biri ve benim hayata bakışıma göre en önemlisi şuydu : "Bir arkadaşınıza, sevdiğiniz birine, yardıma ihtiyacı olduğunda, siz ne kadar zor durumda da olsanız, hatta ona yardım etmeniz imkansız gibi gözükse de ve hatta hatta yardım etmenizi engellemek için ya da kendi çıkarları için size aklınıza hayalinize gelemeyecek derecede önemli ve büyük faydalar, güzellikler sunsalar dahi o arkadaşınıza yardım etmeyi tercih edin." Yani kısacası; iyilik yap denize at, balık bulmazsa Halik bulur. 

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Ruhların Kaçışı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Ruhların Kaçışı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Ruhların Kaçışı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları