Büyük Rakun Savaşı

(1994)

Pom Poko a.k.a Heisei tanuki gassen ponpoko

Film 1 Saat 59 Dk. Animasyon, Komedi Japonya

7

27 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.3 (34.496 OY)

KONUSU
Rakunlar, yüzyıllardır dağlarda, ormanlarda ve tepelerde barış içinde yaşamaktadırlar. Fakat insan nüfusu gittikçe artmakta ve insanların daha fazla yerleşim alanı bulma ihtiyacı yüzünden, rakunların doğal yaşamı artık büyük tehdit altındadır. Bu gelişmelere kızan rakunlar, kılık değiştirme sanatını ... Devamı
Rakunlar, yüzyıllardır dağlarda, ormanlarda ve tepelerde barış içinde yaşamaktadırlar. Fakat insan nüfusu gittikçe artmakta ve insanların daha fazla yerleşim alanı bulma ihtiyacı yüzünden, rakunların doğal yaşamı artık büyük tehdit altındadır. Bu gelişmelere kızan rakunlar, kılık değiştirme sanatını öğrenmeye karar verirler. Aslında rakunlar, doğaları gereği kılık değiştirme ve başka şekillere girme konusunda çok yeteneklidir. Fakat bunu daha etkili ve ustaca yapmak istemektedirler. Kısa süre içinde rakunlar istedikleri şekle, cisme hatta insana dönüşmeyi öğrenerek yaşadıkları doğal alanı korumak için insanlarla mücadeleye girişecektir.
Makoto Nonomura

Shoukichi ...

Nijiko Kiyokawa

Old Fireba...

Shigeru Izumiya

Gonta (ses)

Norihei Miki

Seizaemon ...

Yuriko Ishida

Kiyo (ses)

Megumi Hayashibara

Sasuke (ses)

Yumi Ichihara

Koharu (ses)

Akira Kamiya

Tamasaburo...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tiamath

3 yıl önce

8.5 / 10

1967 yılında tamakara’da yaşayan bir grup rakun, bu orman/dağ hayatından son derece memnundur. Fakat tokyodaki ciddi nüfus artışı yeni yerleşim alanları gerektirmektedir ve devletin almış olduğu karar ile tamakara dağı yontularak şehre çevrilmeye başlar.

Bu esnada, kendi kabilelerini korumak için iç savaşa girmiş olan rakunlar, gelen asıl tehlikenin farkına varır ve birleşerek insanların bu istilasına karşı koymaya karar verirler.

Filmin içerisinde eğlenceli bir çok unsur olduğu gibi, insanların doğayı katletmesi ile ilgili de kitap niteliğinde bir anlatım bulunmaktadır. Rakunların mistik efsanevi güçleri de filme oldukça hoş bir hava katmış durumda. Birde betimledikleri şarkılar filmin keyfine keyif katıyor. Çok keyif alarak izlediğim dolu dolu bir animasyondu.

@spike

13 yıl önce

6 / 10

Ortalamanın üstüne çıkamamış, biraz da sıkıcı. Filmden hatırladığım tek şey rakun t*şşağı...

@vital87

14 yıl önce

8 / 10

Ice Age’te Miskin isimli tembel hayvangiller familyasından bir karakter vardı. Bu rakunların yanında o baya hareketli ve çalışkan kalıyor. 2 saatlik film boyunca adam gibi yaptıkları bir halt olmadığı gibi, aralarda verilmeye çalışılan ufak tefek güzel mesajları da sıkmadan vermeyi başaramamışlar. Senaristlerin içinde Miyazaki’yi görünce direk atladım ama hayal kırıklığına uğradım. Yine de sonuna kadar izletiyor, bakalım obez kunduzların çabaları işe yarayacak mı diye.
SPOILER

Büyük Rakun Savaşı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Büyük Rakun Savaşı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Büyük Rakun Savaşı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL