Yerdeniz Öyküleri

(2006)

Tales from Earthsea a.k.a Gedo senki

Film 1 Saat 55 Dk. Animasyon, Macera Japonya 22 Haziran 2007

6.7

47 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.3 (44.114 OY)

KONUSU
Fiziksel ve doğal bütün koşulları bozulmaya başlayan Yerdeniz’de, insanlar değişen koşullara rağmen yaşamaya çalışmaktadırlar. Ama kuruyan ekinler, ölen hayvanlar ve nesli tükendi denen ejderhaların yeniden ortaya çıkması, bu çabayı zorlaştırmaktadır.

Bütün bunların nedenini araştırmak için prens
... Devamı
Fiziksel ve doğal bütün koşulları bozulmaya başlayan Yerdeniz’de, insanlar değişen koşullara rağmen yaşamaya çalışmaktadırlar. Ama kuruyan ekinler, ölen hayvanlar ve nesli tükendi denen ejderhaların yeniden ortaya çıkması, bu çabayı zorlaştırmaktadır.

Bütün bunların nedenini araştırmak için prens Arren’le yola çıkan başbüyücü Ged’in gerçekleri anlaması uzun sürmez. Büyücü Cob, ölümsüz olabilmek adına yaşamla ölümü ayıran kapıyı açmıştır.
Jun'ichi Okada

Arren (ses)

Aoi Teshima

Theru (ses)

Bunta Sugawara

Haitaka (ses)

Yūko Tanaka

Cob (ses)

Jun Fubuki

Tenar (ses)

Takashi Naito

Hazia Deal...

Mitsuko Baisho

The Mistre...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@e3ru

3 yıl önce

6.5 / 10

Filmi yerin dibine sokmaya gerek yok. Abartıldığı kadar kötü değil. Sadece beklentilerinizi bir tarafa koyup o şekilde izleyin. Diğer stüdyo ghibli anime filmlerinin hepsini izleyip bitirdiyseniz ancak öyle izleyin. Tabi duygusal olarak çok dokunaklı bir film olduğunu söyleyemem ama yine de insan kalbine ulaşıyor. Bütünsel olarak baktığımız zaman 10 üzerinden 7 vermeye çalıştım ama elim en fazla 6.5 vermeye gitti.

@woofandpurr

9 yıl önce

Kotu uyarlama denip durmus ama kimse senaristlerde Ursula Le guin'in adini gormemis sanirim. Ghibli'ye yakisan, oldukca surukleyici bir filmdi. Cizimleri bana bircok kez screenshot aldirtti.

@ledddd

11 yıl önce

1.6 / 10

Arren'i de çok severiz ama bir Yerdeniz kitabı filme alınacaksa Çevik Atmaca'yı görmek isteriz. Gerçi film baştan sona kötü. Tamam filmi çorba yaptın, bari olayları yanlış anlatma. Ne Çevik Atmaca'nın bilgeliği ne de Arren'in olgunlaşma süreci yerinde anlatılmış. Ha bi de Yerdeniz serisinin rezalet ötesi bir tv serisi vardı bir zamanlar. Ursula Hanım bile çileden çıkmıştı bir röportajında.

@rinustalarin

13 yıl önce

6.5 / 10

...yerin dibine sokamayacağım, ancak yüceltilecek pek de bir şey yok. Aslında gene Miyazaki havasında birşeyler bulup eleştirmiş. İnsanlar ve ejderhaların neden ayrıldığı falan çok hoş anlatılmış, ancak ne final finaldi, ne de karakterler netti. Tamam Miyazaki de çok net değildir ama burada durum başka.

Aslında fikir mükemmel; yaşam ve ölümün insan hayatındaki önemini vurgulamaya çalışmış. Bunu da insanlığın sona ermek üzere olduğu ile bağdaştırmaya çalışmış. Ama 'çalışmış'. Başarabilmiş olsaydı zaten bu kadar eleştiri almazdı.

Keşke babasının aklına gelseymiş bu fikir. Şu an filmin başarısızlığını konuşmuyor, filme 100/100'den daha fazla puan veremediğimiz için, filimadami kurucularına yakarıyor olurduk...

Gene de izlenmesi gerekenler listenize ekleyebilirsiniz. Sonuçta farklı bir çalışma.

Saygılar.

@wdyfml

13 yıl önce

7.5 / 10

Ne Stüdio Ghibli'nin ne de Ursula K. le Guin'in adına yakışan bir anime olmuş ama ustalardan beklentilerimizi zor da olsa gözardı edip izlersek yine de insanın duygularına dokunan naif bir hava yakalanabilir ve bence oğluna babasının izinden gitmesini umarak bir şans daha verilebilir. Üstelik senaryodaki problemler bir yana çizimler gerçekten heyecan verici, özellikle şehir dokusu baba Miyazaki'yi kıskandıracak cinsten. Ayrıca Tero no Uto şarkısı ve sahnesi de bence filmi kurtarmış sayılabilir.
F

@fortisvita

15 yıl önce

Yorum yazan herkes kitabı okumuş. Ben ise kitabı okumamış biri olarak gayet başarısız bir film olduğunu onaylıyorum :) imdb'de 6,6 puanı kim nasıl vermiştir ilginç hakkaten.
P

@pepe_le_pew

15 yıl önce

6 / 10

Miyazaki soyadını duyunca gerçekten de müthiş bir Ursula Le Guin uyarlaması izleriz diye umutlanmıştım. Ama gel gör ki serinin şu kitabından şu olayı alalım, öbüründen bu olayı alalım ve bunların hepsini tek bir filme sıkıştıralım derken ortaya saçmasapan, yavan,oturmayan, çarpıtılmış bir hikaye çıkararak beni çok büyük hayal kırıklığına uğratmıştır bu film. Yerdeniz serisini okuyanların üzüleceği ama daha çok sinirleneceği, okumayanların bu karmakarışık ama içi boş olay örgüsü içinde pek de birşey anlamayacağı bir anime olmuştur kendileri.
Z

@zweig

16 yıl önce

Sacma sapan bir uyarlama. Tamam eyvallah bu saatten sonra eser Ursula K.LeGuin in kitabı olmaktan cıkıp yonetmenin filmi oluyor ama bu kadar carpıtma da kitabın hayranlarının canını sıkıyor. Butun seriyi bir filmde corba haline getirmişler, bir cok detay kitapla alakası olmamıs insanlar icin havada kalıyor. Hayal kırıklıgı.

@babelfish

16 yıl önce

4 / 10

en kötü kitap uyarlaması ödülünü alabilecek bir filmdir.. zaman kaybı..
SPOILER

Yerdeniz Öyküleri filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Yerdeniz Öyküleri filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Yerdeniz Öyküleri filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL