Hakkımızda

Hoşgeldin Sinefil,

 

Kendi Kendimize Sorduğumuz Sorular 

1. Bu siteyi ne zaman oluşturmaya başladık?

C1. 2008 yılı ortalarında düşünmeye başladık, düşündük, taşındık, geliştirdik ve değerli Filim Adam ve Madamlarına sunmaya karar verdik. Tam tarih : 16-Mart-2009.

2. Filim Adamı ismi neden Sinefil olarak değiştirildi?

C2. "filimadamı" hepimiz için güzel hatıralar barındıran kendi çapında bir espirisi olan bir isimdi fakat Sinefil isminin kullanıcı kitlemizi ve sitemizin yaptığı işi daha iyi anlattığını düşündük.

 

- Sinefil ne demek?

+ Sinefili, sinemaya ve filmlere düşkün veya bağımlı insanları betimleyen terim. Gerçekte var olmayan sinefili hastalığından muzdarip kişilere "sinefil" denmektedir. Fransızcadaki "cinéphilie" sözcüğünden gelmektedir. Sinefil kişi hayatın gerçeklerini filmler aracılığıyla algılar ve yorumlar. (bkz : Vikipedi)

 

- Sinefil nedir?

I. Basit, kafa karıştırmayan ve sayfalar arası gezinimi kolay olan bir site.

II. Kullanıcısına değer veren ve reklam değil içerik gösteren bir site.

III. Fark yaratan, kullanıcısının ihtiyaçları doğrutulsunda talep ettiği özellikleri anında hayata geçiren bir site.

 

- Arşivleme sistemi ne işe yarıyor?

+ Evinizde veya ofisinizde flash disk, harici disk, cd, dvd vb formatlarda yer alan dizi/film içeriklerini konumlarıyla beraber arşivlediğinizde hangi içeriğe sahip olduğunuzu ve nereden erişebileceğinizi online olarak dilediğiniz zaman görüntüleyebilme şansınız oluyor. Ayrıca dilerseniz arşivinizi arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Film veya dizi izlemek istediğinizde arşivinizdeki içeriklerde arama yapın ve filminizin nerede olduğunu biz size söyleyelim.
 

Bi Cevap Arıyorum bölümü nereye gitti?

+ Aslına bakarsanız bir yere gitmedi. Sadece Forum'da bir alt kategori oldu. Bulamadığınız, hatırlayamadığınız içerikleri bu bölümde sorabilir büyük bir dertten kurtulabilirsiniz.

 

- Sinerobot ne işe arıyor? (Aramaya güvenin gerisini bize bırakın.)

+ Bulabileceğiniz en detaylı film/dizi arama, filtreleme özelliği. Yaşayıp görmeniz daha iyi.

 

- Film/dizi sayfalarındaki "?" butonu ne işe yarıyor?

+ Meraklılarına "Meraklı Ol" butonu. Gizem dolu bu butona tıkladığınızda o içeriği kimin izlediğini, izleyeceğini, başucuna eklediğini, karantinaya aldığını ya da arşivlediğini görebilirsin.


 

İyi seyirler Göz Kırpma Emojisi

GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL