Yürüyen Şato

(2004)

Hauru no ugoku shiro a.k.a Howl's Moving Castle

Film 1 Saat 59 Dk. Animasyon, Macera Japonya 18 Şubat 2005

8.2

405 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.2 (309.445 OY)

KONUSU
Sophie, kendi dünyasında yaşayan sıradan bir genç kızdır. Bir gün kötülükler cadısı tarafından büyülenince bütün hayatı değişir. Birdenbire 90 yaşında bir kadına dönüşmüştür. Artık tanınmayacak bir hale geldiği için evini terk eder ve yürüyen bir şatoda yaşayan Howl adında bir büyücünün yanında kalm ... Devamı
Sophie, kendi dünyasında yaşayan sıradan bir genç kızdır. Bir gün kötülükler cadısı tarafından büyülenince bütün hayatı değişir. Birdenbire 90 yaşında bir kadına dönüşmüştür. Artık tanınmayacak bir hale geldiği için evini terk eder ve yürüyen bir şatoda yaşayan Howl adında bir büyücünün yanında kalmaya başlar.

Aynı şatoda tanıştığı ve yine kötü bir büyünün etkisi altında olan ateş cini ile birlikte, kendilerine yapılan kötü büyüden kurtulmanın yollarını aramaya başlarlar. Ancak bir yandan da, şatonun dışında, bütün ülkeyi saran bir savaş yaşanmaktadır. Artık Sophie ve ateş cini, sadece kendileri için değil, bütün sevdikleri için mücadele etmek zorundadırlar.

Japon animasyon ustası Hayao Miyazaki, kendisine Oscar kazandıran Ruhlar’ın Kaçışı’ndan sonra artık emekli olacağını ilan etmiş olmasına rağmen yeniden izleyeni hayran bırakan bir çalışmayla karşımızda.
Chieko Baisho

Sophie (ses)

Takuya Kimura

Howl (ses)

Akihiro Miwa

Witch of t...

Tatsuya Gashûin

Calcifer (...

Ryunosuke Kamiki

Markl (ses)

Haruko Kato

Madame Sul...

Yayoi Kazuki

Lettie (ses)

Mayuno Yasokawa

Honey (ses)

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@iamgzde

1 yıl önce

Ruhların Kaçışı'ndan bile daha çok beğendiğim, görselliği müthiş bir anime. Mutlaka izleyin.

@wersolame

3 yıl önce

9 sene sonra tekrar izledim bugün hatta şimdi.muhteşem bir anime , insanın sofie olası temizlik yapası geliyyor , her yetişkin ve çocuğa izletilmeli bu anime

@scarletcarson

3 yıl önce

10 / 10

Animeler içinde daha doğrusu bu zamana kadar izlediğim filmler içinde tartışmasız kendimi bulabileceğim tek filmdi. Ki uzun zamandır böyle bir film ve kitap arıyordum. Arayışlarımın anlamlandığını hissediyorum. Miyazaki'yi kardeşim tavsiye etmişti. Filme karşı da önyargılıydım biraz üstelik. Ama o kadar yaratıcı, çocuksu, aynı zamanda ciddi bir yapıt ki her şey harmanlanmış birbirine karışmış sanki. Sanki olması gereken tam da buymuş gibi. Hayatın dışındanmış da hayatın kendisini içeriden anlatıyormuş gibi. Çok sıcak ve çok samimi aynı zamanda masalsı ve fantastik. Harikaydı. Herkese tavsiye ediyorum.

@marylandd

4 yıl önce

Çok iyi ya 10/8

@naksidil

4 yıl önce

8.9 / 10

Savaş karşıtı rengarenk sevgi dolu çok güzel bir film. Çocukların küçücük kalpleri kirletilmesin..

Kapılar karanlıklara açılmasın....

@berat-k

4 yıl önce

8.3 / 10

Beni severek özgür bırakabilir misin?

@cruachan-erkan

5 yıl önce

6 / 10

İnsanı farklı dünyalara götüren güzel bir anime.

@asdf-13

6 yıl önce

10 / 10

Miyazaki'nin en beğendiğim animesi açık ara budur.

Ek olarak; dublajında Sofie'nin yaşlı halinin seslendirmesini çok başarılı buldum. Türkçe izlemek isteyenlere sunulan bir ayrıcalık diyelim buna...

@manas

6 yıl önce

8.5 / 10

Miyazaki’nin dünyası hayal gücü gerçekten diğer fanilerden bambaşka bir yerde. Çocukken ayni odada yattigimizda teyzelerimden dayimdan dinlediğim masallar gibi bir etki bıraktı bende film. 5yasima döndüm tekrar. Büyücüler krallar akil almaz güzellikte her bir detayı incelikle örülmüş yürüyen bir şato, insanin yaşamı ve kendini sorgulamasına sebebiyet verecek karakterler; hepsi bu filmde mevcut. Hele çizimler öylesine güzel ki filmin her bir karesinde farklı bir tabloyu seyrediyor gibi detaylara renklere hayranlıkla bakıyoruz. Anime sever olmak gerekmiyor miyazaki türler ustu isler çıkarıyor filmlerinde.

@mericsahin

7 yıl önce

9 / 10

Miyazaki ile tanıştığım ilk film, hatta studio ghibli ile tanıştığım. Çok farklı dünyalar yaratıp bunu anime görselliği ve aslında sıkıcı olan şeyleri inanılmaz bir akıcılıkla anlatabilen bir yönetmen. Bu film harika bir yapıt özellikle bu yorumu okuyup izleyenlerin Miyazaki hayranlığı ve bu tür filmlere ısınması için gerçekten iyi bir başlangıç olacaktır...
E

@esansiyeltremor

7 yıl önce

9.1 / 10

miyazaki hayranlığım bin kat daha artmasına sebep olan film.şimdiye kadar kitaptan çevrilme filmler de hep kitapların şaheserliğini savunurdum ama bu film bambaşka.miyazaki muhayillesini öyle bir ortaya koymuş ki kitabı solda sıfır bırakmış.karakterler, mekan, felsefikliği miyazakinin zekasını gözler önüne seriyor.70 yaşına gelsem yine izlerim, hep izlerim, bıkmam.

@darkscream

7 yıl önce

millet kelebeğin rüyasında ağlar, babam oğlumda ağlar ben giderim bu çizgifilmde ağlarım. hasta mıyım neyim yahu!

ha bu arada +18 yaş izlemesin, çocuk filmi.

@freakazoid

7 yıl önce

Hep sözü edilen dehasını bir türlü kavrayamadığımı hissettiğim Miyazaki'nin en sevdiğim filmidir. Belki de en son onu izlediğim için ya da Sophie ile diğer filmlerdeki karakterlere oranla daha bir özdeşleşebildiğim için. Fakat sonlara doğru tıpkı önceki filmlerde olduğu gibi olaylar dağınıklaşıyor, hikayeden kopmaya başlıyorum ve film bitiveriyor.

Ayrıca belirtmek isterim ki filmin bendeki en kalıcı etkisini mükemmel tema müziği oluşturmuştur.

@zelenz

8 yıl önce

miyazakiye bana bu kadar guzel gorsel bi solen,muhtesem kahramanlar ayni olcude yaratici kotu karakterler veee en onemlisi izledigim en guzel hayalgucunu (evet resmen adamin muthis yaratici beynini de izledim resmen) izlettirdigi icin ayni anda alttan alta insani icine alan harika bi felsefeyle ruhumu doyurdugu icin sahsim adina tesekkuru bir borc bilirim:)

@raphalleon

8 yıl önce

8.4 / 10

Çok samimi, içten, sıcak bir film. Karakterler de keza aynen öyle, hiçbirine isteseniz dahi sinir olamazsınız. "Miyazaki bu işi biliyor" dedirten bir film. Beklentilerimi karşıladım desem yanlış bir cümle kurmuş olmam. Hayalgücü düzeyi çok ama çok yüksek olan bir film. Üstünde gerçekten çalışılmış. Başarılı..
SPOILER

Yürüyen Şato filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Yürüyen Şato filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Yürüyen Şato filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL