Büyülü Dalgalar

(1993)

Ocean Waves a.k.a Umi ga kikoeru

Film 1 Saat 16 Dk. Animasyon, Dram Japonya

6.8

17 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.6 (20.620 OY)

KONUSU
Taku Morisaki ve Yutaka Matsuno çok yakın iki arkadaştır. Okullarına 2.dönemde Tokyodan nakil olarak gelen Rikako Muto adlı kız, gerek derslerde ki başarısıyla gerekse güzelliği ile iki arkadaşın ve tüm okulun bir anda dikkatini çekmeye başlayacaktır. Fakat Rikako okulda sosyal aktivitelere katılmam ... Devamı
Taku Morisaki ve Yutaka Matsuno çok yakın iki arkadaştır. Okullarına 2.dönemde Tokyodan nakil olarak gelen Rikako Muto adlı kız, gerek derslerde ki başarısıyla gerekse güzelliği ile iki arkadaşın ve tüm okulun bir anda dikkatini çekmeye başlayacaktır. Fakat Rikako okulda sosyal aktivitelere katılmamakta ve kimse ile arkadaşlık kurmamaktadır. Bu yüzden diğer öğrenciler tarafından fazla sevilmemektedir. Buna rağmen Yutaka, Rikakodan çok hoşlanmaktadır. Fakat Taku, Rikakoya verdiği borç para yüzünden Onunla birlikte Tokyoya gitmek zorunda kalınca ikili birbirini daha yakından tanıyacak ve yakınlaşmaya başlayacaktır.
Nobuo Tobita

Taku Moris...

Youko Sakamoto

Rikako Mut...

Toshihiko Seki

Yutaka Mat...

Yuri Amano

Akiko Shim...

Kae Araki

Yumi Koham...

Jun'ichi Kanemaru

Okada (ses)

Ai Satou

Taku's Mot...

Aya Hisakawa

Young Girl...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@furkandgn9

2 yıl önce

6.3 / 10

Son sınavın verdiği rahatlıkla hemen bir Ghibli filmi izlemek istedim. Diğer Ghibli filmlerinin duygusal kuvvetinin yanında çok ufak kalsa da yine pişman olmadım.

"Kendimi kötü bir pembe dizi içerisinde gibi hissediyorum."

Bu direkt ana karakterin bir monoloğu ve film de kendisini dramatize etseymiş kötü bir pembe dizi olacakmış ama olabildiğince basit iş çıkartmışlar. Eseri iyi yapan da bu basitliği aslında. Sakin ilerleyen bir platonik aşk hikayesi neticesine doğru ilerlerken biz de bir grup lise öğrencisinin arkadaşlıklarını, hatalarını, affedişlerini, büyüyüp geçmişi hatırlamalarını izliyoruz. Tüm bu süreçler olabildiğince sıradan ve neredeyse hepimizin hayatında yaşadığı bir takım gençlik problemlerinden oluşuyor.

Bu kez o şahane seslerde, çizimlerde kaybolamasam da dingin bir hikaye izlediğim için memnunum.

@retroduction

11 yıl önce

7.6 / 10

Kesinlikle herkes için olmayan animedir. Bunu çok derin, katmanlı vs. bir anime olduğu için söylemiyorum aksine öyle bir yapısı yok, çok yalın. Sadece benim için bilinçdışımı harekete geçiren ve birçok şeyi ortaya döken bir anime oldu Umi ga kikoeru. Yani bu animeyi sevmeniz için sizde animenin özündeki hissiyatlara dair, ona yakın anılar ve ona uygun güçlü bir içselleştirme arzusunun olması lazım. Bunlar yoksa doğal olarak anime size boş, sıkıcı ve gereksiz gelecektir. Ayrıca müziklerinin bestecisi çok bilindik olmasa da müzikleri gerçekten şaşırtıcı derecede güzel, hala sıkılmadan dinlerim. Bu animenin yaklaşık olarak Truman Capote’nin Summer Crossing adlı kitabının verdiği hisleri verdiğini düşünüyorum. O yüzden animeyi sevenlere bahsettiğim kitabı okumaları için tavsiye vermiş ve sevmeyenlere de uzak durmaları gereken bir kitap adı söylemiş de olayım.

@freakazoid

12 yıl önce

Sıkıcı, bomboş bir anime. Böylesini de hiç görmemiştim. Yine de izlemek isteyenlere sabır diliyorum.
SPOILER

Büyülü Dalgalar filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Büyülü Dalgalar filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Büyülü Dalgalar filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL