Dark Yorumları

Dark dizisi detayları

@ossyosbourne

2 ay önce

şarkılarıyla ilk başta mest eden, geçmiş-bugün-gelecek temalı dizi. yaşasın 80’s disco pop

@idekm

2 ay önce

şu dönemde derslerden bile daha çok beynimi ağrıtan dizi olmuştur. Ayrıca son bölümde tekrar bir wtf olmadım değil :D

@idekm

2 ay önce

ayrıca son sezon bence diğerlerine nazaran daha kötüydü

@jarmushwenders

2 ay önce

8.8 / 10

Sanatsal olmak ve aynı zamanda çok izlenmek için fazla kasan dizi. Büyük HBO dizilerinin neredeyse diğer bütün diziler üzerindeki üstünlüğü buradan geliyor bence. Çünkü ikisini birden yapmaya çalışınca birini yapar"mış gibi" olduğun çok göze batıyor. Bu dizi de sanatsal"mış gibi" hissettiriyor ve iğreti duruyor. Ama bunu denemesi ve kısmen başarması da kendilerini, bütün olayı bölüm ve sezon finallerini sürpriz sona boğan dizilerden daha başarılı yapıyor. Sürpriz son takıntısından kendilerini sıyırabilselerdi çok daha epik birşey ortaya çıkabilirdi.
Dizinin müzikleri harika bu arada.

@ecegurbuz

7 ay önce

ilk 2 sezonu başucuma alıyorum, son sezonu da karantinaya yolluyorum.

@gokhanbaskan

9 ay önce

8.4 / 10

Her ne kadar yaşamımda izlediğim en sıkıcı dizilerden biri olsa da, yiğidi öldür hakkını yeme demişler, muhteşem bir kurgusu var. Herhalde olay ve zaman döngüsü üzerine daha iyi bir dizi gelmeyecek bence. Dizi cehennemi sıkışmışlığı çok güzel anlatıyor.

Yalnız finali de bir o kadar berbat, hatta senaryo hatası var. Keşke seyirci bazı cevaplara kavuşsun diye döngünün sebebini açıklamasalardı, çünkü paradox kurguların sebebi açıklanınca hem senaryo hatasına düşüyor, hem de açıklanan şey izlediğimiz şeyle alakalı olmayan bir şey oluyor.

@sersak53

1 yıl önce

10 / 10

Bir insanın başına gelebilecek en güzel dizi

@kumik

1 yıl önce

Ancak Alman soğukluğu ile ruhunu tam olarak yansıtması mümkün olan, öyle olduğu için de mükemmele çok yaklaşmış dizidir. Zihninizi harekete geçirecek, her anında bi tık daha iyi çalışabilmek için çabalamasına sebep olacak ve bittiğinde siz de tamamlanmış hissedeceksiniz.
Benzeri o kadar çok iş çıkacak ki onları izleyerek büyüyenler, 33 yıl sonra yetişkin olup bu kült eseri merak ettiklerinde niye bu kadar büyütüldüğünü anlayamayacak. Şu an izleyebilmek büyük şans.

@ahmetgumus

1 yıl önce

Bildiklerimiz bir damla bilmediklerimiz bir okyanustur.

@kaktusum

1 yıl önce

An itibariyle final sezonunu da bitirmis bulunmaktayim. Sezonun 10 bolum oldugunu dusunup 8. bolumun sonunda dizinin tamamiyle bittigini gorunce buyuk bir bosluga dusmus gibi hissettim. Soylenecek yazilacak cok fazla sey var. Ama once biraz duz duvar izleyip bu sezonu hazmetmem gerek. Final bolumunun baglandigi yer cok mu basit kacti yoksa en mantikli olan bu muydu emin degilim. Bir sene daha yeni sezon ciksin diye heyecanlanacagim bir dizi eksildigi icin hayatimdan biraz da burugum.
B

@basakakpinar

1 yıl önce

9.4 / 10

Netflix Alman yapımı olan dizi Dark diğer Netflix dizilerinden daha farklı çünkü özellikle cinsel görüntü çok az olması. Bu beni çok mutlu etti. Dizi zaman ile ilgili bir bilimkurgu dizisi izlemenizi tavsiye ederim. Çok dramatik bir dizi.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL