8.7

144 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.6 (99.347 OY)

KONUSU
Dünyanın gözü iki küçük çocuğun kaybolduğu, bir Alman kasabası olan Windendadır Çocukların kaybolması, dört aile arasındaki karmaşık ilişkileri ve yaşanan çifte hayatları ortaya çıkarır. Her biri bir saatlik, on bölümden oluşan dizide, izleyici gizemli bir şekilde aynı kasabada 1986 yılında yaşanan ... Devamı
Dünyanın gözü iki küçük çocuğun kaybolduğu, bir Alman kasabası olan Windendadır Çocukların kaybolması, dört aile arasındaki karmaşık ilişkileri ve yaşanan çifte hayatları ortaya çıkarır. Her biri bir saatlik, on bölümden oluşan dizide, izleyici gizemli bir şekilde aynı kasabada 1986 yılında yaşanan olaylara sürükleniyor.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@berkg

1 ay önce

10 / 10

Netflix'te izlediğim en güzel diziydi benim için. Konusu,oyunculukları,müzikleri ile aldı götürdü beni. 2. sezonu sabırsızlıkla bekliyorum.

@manuks

6 ay önce

Bayıldım. Tek kelimeyle nefesimizi tuttuk ikinci sezonu bekliyoruz. Lütfen başlasın artık!

@mithraldil

10 ay önce

8.6 / 10

Orjinal dilinde izleyin , sanirim netflixin ilk alman serisi ? Tam olarak emin değilim. Mumkunse daha da 'dark' hale getirmek için (ki dizi de ismi gibi bu konu ve görsellikten vazgecmiyor size karakterleri sempatik gostermeye sevdirmeye çalistirmiyor) karanlık bir ortamda izleyip , kendinizce bir aile agacı cikarabilirsiniz , biraz spoiler olabilir ama isim vermeden soylemek gerekirse ahşap kutuda ve mezarlikta agaç sembolu kullanilması da kucuk belirgin detaylar. Predestination havasında gibi geliyor ama ondan daha da iyi ! Netflix sen ne kadar dizilerinle guzelsin ! Bence daha fazla okuma izle.

@okan9

10 ay önce

10 / 10

şuana kadar çekilmiş en iyi dizi.

@evenstar

11 ay önce

Dark uzun bir süredir izlemek istediğim bir diziydi. Almanca olması beni tereddüt ettiriyordu. (Dili sevmediğim için değil, altyazılı bir şeyler izlemeyi sevmediğimden ötürü tereddütlüydüm.) Ama iyi ki izlemişim diyorum. Ne zamandır Fringe gibi bol gizemli bir dizi arayışındaydım. Hazır Westworld sezon finali yapmışken bu arayışıma başladım ve karşıma Dark çıktı. Sezonu bitirdikten sonra dediğim ilk şey şu oldu: Bu dizi Fringe'ten çok daha iyi! Kısacası izleyin, izlettirin. Pişman olmayacaksınız.

Not: Boş kafayla izleyiniz.

@mehmetm

11 ay önce

10 / 10

Alman disiplini ile yapılmış muhteşem bir eser, senaristlerde David Lynch'le mi takılmışlar anlamadık, biraz ipucu verseydiniz.

@gunerakdemir

1 yıl önce

Almanca izlemenizi tavsiye ederim.

@savolina

1 yıl önce

8.7 / 10

Aylardır "Alman dizisi mi?!" diyerek burun kıvırıyordum. Bilim kurgu, özellikle zaman yolculuğu senaryolarını seviyorsanız siz siz olun bu hataya düşmeyin.

Hoşuma gitmeyen kurgu kısımları yok değil ama bu dizinin teknik ve oyunculuk tarafındaki şahane başarısının yanında hiçbir şey.

@vikingr

1 yıl önce

9.5 / 10

şu diziyi eleştiren adam dünyanın en boş adamıdır hayatınızdan çıkarabilirsiniz. introsu müzikleri oyuncu seçimi atmosferi konusu gereği son yıllarda izlediğim en sağlam yapımdır.

son bölümlerdeki ışık yırtılması efektinin dandikliğinden dolayı 5 puan kırdım, 95'i çaktım.
P

@papurika

1 yıl önce

8 / 10

dizinin ikinci sezonunda izleyicilerin aklına takılan sorular giderilirse ve dizi fazla uzatılmazsa harika bir yapım olabilir. aklımızdaki soruları giderme gibi bir misyon taşımıyor da olabilir tabii ki. üniversitede seçmeli bir ders seçmiştim....bu dersi neden seçtiniz? eğer aklınızdaki soruları gidermek içinse öyle bir şey olmayacak,aklınız daha çok karışacak demişti, hocamız.

oyunculuklar ve müzikler çok iyi. ilk bölümlerde ulrich'in kayıp çocuk cesedine acaba mikkel mi diye baktığı sahne aslında sıradan bir dizide bile olabilecek bir sahne ama ortam ve müzikler beni duygulandırdı. hannah karakteri ile ilgili gelişmeleri de ayrıca heyecan ile bekliyorum.umarım dizinin devamı gelir......

@serkan-aydemir

1 yıl önce

8 / 10

The Karanlık

Dizi mantığında en sevdiğim olay gizemdir. Bu asıl kavram dizimizin ana mantığını oluşturuyor. Etkileyici bir işlenişe sahip. Her bölüm pek bir şey olmuyormuş gibi geliyor ama yavaş yavaş içine çekiyor sizi dizimiz. Almanca üzerine de bir ön yargı kırılması mevcut. Almancayı çoğu kez itici bulmuşumdur ama öyle değilmiş. Gayet izlerken size keyif veriyor. Hani Alman dizisi de neymiş ya tuhaf olur herhalde dediğimden bunları yazdım. Amerika dışında gizem ve gerilim sunan bir dizi olması da bence bir başarı. Netflix bu açıdan önemli dünya kalitesine. Daha 4-5 bölüm izledim ama izledikçe izlemeniz geliyor. Ha şunu da belirtmek gerek dizinin giriş müziğine hayranım. Hangi şarkı olduğunu merak edenlere hemen cevap veriyorum: "Apparat - Goodbye" İnternet'ten aratıp dinleyebilirsiniz.

İyi seyirler.

P: 8

@black-cat

1 yıl önce

kesinlikle abartılan bir yapım. en başta görsellik oluşturmak adına fazlasıyla uzatılan durağan sahneler sıkıyor, birinin bi tık kısa olmaları hususunda uyarması gerekirdi yönetmeni.

ikinci olarak elle tutulur hiç bişey vermeden bilmem kaç bölüm boyunca gizem, gizem, gizem, gizem......! bu da sıktı fikrimce.

asıl meseleyse, belli türde -zamanda yolculuk, kader, özgür irade vs.- filmleri takip edenlerin hiç de yabancı olmadığı konuları işlediği ve yeni hiçbir şey getirmeden, aynı soruları sordurarak yine emsalleri gibi cevapla(ya)madan ortada bıraktığı gerçeği.

kesinlikle heyecanlandırmadı. sayısız kez uyuyakaldım.

@qlten

1 yıl önce

7.6 / 10

Kurgu ve görsellik mükemmel. Orman, sürekli kasvetli hava, küçük köy yaşantısı zaten direk almanları getirdi aklıma. Oyuncuların çocukluk -gençlik - yaşlılık seçimleri tam oturmuş. Yıllar arasındaki geçişler net ve anlaşılır, kostümler çok iyi. Bir kaç mantık hatası var ama tolere edilebilir.

jonas'in sürekli yağmur sahneleri bir süre sonra bunaltıyor ???? çocuk hasta olmuyor o kadar yağmura. Bir de mikkel 'in okulda fotoğrafları var kimse fark etmiyor, ya insan en azından gözü takılır bakar hepiniz mi körsünüz be kardeşim

@mamcici

1 yıl önce

Stranger things gibi referans filmleri, dizileri eğlencelidir. Sinamasal değerinden çok geçmişimizle temasından dolayı severiz sanki bu kolaj işleri. ama Dark bambaşka. Benzerlerinden çok çok iyi bence.

@sehrinazizi

1 yıl önce

Gerçekten son zamanlarda yapılmış en iyi dizilerden biri. bu kalite ile devam ederse finalinden sonra herkes için bir efsane halini alacaktır.
SPOILER

Dark dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Dark dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Dark dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL