8.7

215 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.7 (165.244 OY)

KONUSU
Dünyanın gözü iki küçük çocuğun kaybolduğu, bir Alman kasabası olan Windendadır Çocukların kaybolması, dört aile arasındaki karmaşık ilişkileri ve yaşanan çifte hayatları ortaya çıkarır. Her biri bir saatlik, on bölümden oluşan dizide, izleyici gizemli bir şekilde aynı kasabada 1986 yılında yaşanan ... Devamı
Dünyanın gözü iki küçük çocuğun kaybolduğu, bir Alman kasabası olan Windendadır Çocukların kaybolması, dört aile arasındaki karmaşık ilişkileri ve yaşanan çifte hayatları ortaya çıkarır. Her biri bir saatlik, on bölümden oluşan dizide, izleyici gizemli bir şekilde aynı kasabada 1986 yılında yaşanan olaylara sürükleniyor.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@feyyaz11

1 ay önce

Netflix'deki en iyi dizi

@tiamath

7 ay önce

9 / 10

Dizinin ne kadar başarılı olduğunu anlatmak zor. Adının hakkını veren son derece gizemli bir zamansal paradoksu, bir çok zaman çizelgesinden anlatarak seyirciye sunuyor. Gerek müzikleri, gerek oyuncu seçimi ve oyunculukları oldukça başarılı ve kesinlikle izlenilmesi gereken dizilerden biridir.

@zeymep

8 ay önce

ich bin du

@savolina

10 ay önce

8.7 / 10

Ultra karmaşık bir kurgunun muazzam başarıyla altından kalkılmasını aşk ile izledim. Acaba anlamadığım için mi böyle konuştum?!

Sekiz bölüm peş peşe gözlerim kanayarak ikinci döngüyü de tamamladım. Birkaç kez deja vu hissetmedim değil. Üçüncü döngüyü sabırsızlıkla bekliyorum.

@hcanercalova

10 ay önce

9.5 / 10

Kesinlikle izlediğim en iyi dizi... İlk sezonu 3 kere izledim, 2. sezon başlasın artık diye cumayı bekliyorum. Tavsiyem orijinal dili olan Almanca izlemeniz...

@hakorman

10 ay önce

1.7 / 10

Başıma birşey gelmeyecekse zerre beğenmediğim dizimsi. Konu anlatımı kopuk, beni sürükleyen, merakta bırakan birşey yok. Kendilerince gizem yaratmaya çalışmışlar ama olmamış.

@berkg

1 yıl önce

10 / 10

Netflix'te izlediğim en güzel diziydi benim için. Konusu,oyunculukları,müzikleri ile aldı götürdü beni. 2. sezonu sabırsızlıkla bekliyorum.

@iamgzde

1 yıl önce

Bayıldım. Tek kelimeyle nefesimizi tuttuk ikinci sezonu bekliyoruz. Lütfen başlasın artık!

@mithraldil

1 yıl önce

8.6 / 10

Orjinal dilinde izleyin , sanirim netflixin ilk alman serisi ? Tam olarak emin değilim. Mumkunse daha da 'dark' hale getirmek için (ki dizi de ismi gibi bu konu ve görsellikten vazgecmiyor size karakterleri sempatik gostermeye sevdirmeye çalistirmiyor) karanlık bir ortamda izleyip , kendinizce bir aile agacı cikarabilirsiniz , biraz spoiler olabilir ama isim vermeden soylemek gerekirse ahşap kutuda ve mezarlikta agaç sembolu kullanilması da kucuk belirgin detaylar. Predestination havasında gibi geliyor ama ondan daha da iyi ! Netflix sen ne kadar dizilerinle guzelsin ! Bence daha fazla okuma izle.

@evenstar

1 yıl önce

Dark uzun bir süredir izlemek istediğim bir diziydi. Almanca olması beni tereddüt ettiriyordu. (Dili sevmediğim için değil, altyazılı bir şeyler izlemeyi sevmediğimden ötürü tereddütlüydüm.) Ama iyi ki izlemişim diyorum. Ne zamandır Fringe gibi bol gizemli bir dizi arayışındaydım. Hazır Westworld sezon finali yapmışken bu arayışıma başladım ve karşıma Dark çıktı. Sezonu bitirdikten sonra dediğim ilk şey şu oldu: Bu dizi Fringe'ten çok daha iyi! Kısacası izleyin, izlettirin. Pişman olmayacaksınız.

Not: Boş kafayla izleyiniz.

@mehmetm

1 yıl önce

10 / 10

Alman disiplini ile yapılmış muhteşem bir eser, senaristlerde David Lynch'le mi takılmışlar anlamadık, biraz ipucu verseydiniz.

@gunerakdemir

2 yıl önce

Almanca izlemenizi tavsiye ederim.

@savolina

2 yıl önce

8.7 / 10

Aylardır "Alman dizisi mi?!" diyerek burun kıvırıyordum. Bilim kurgu, özellikle zaman yolculuğu senaryolarını seviyorsanız siz siz olun bu hataya düşmeyin.

Hoşuma gitmeyen kurgu kısımları yok değil ama bu dizinin teknik ve oyunculuk tarafındaki şahane başarısının yanında hiçbir şey.

@vikingr

2 yıl önce

9.5 / 10

şu diziyi eleştiren adam dünyanın en boş adamıdır hayatınızdan çıkarabilirsiniz. introsu müzikleri oyuncu seçimi atmosferi konusu gereği son yıllarda izlediğim en sağlam yapımdır.

son bölümlerdeki ışık yırtılması efektinin dandikliğinden dolayı 5 puan kırdım, 95'i çaktım.
P

@papurika

2 yıl önce

8 / 10

dizinin ikinci sezonunda izleyicilerin aklına takılan sorular giderilirse ve dizi fazla uzatılmazsa harika bir yapım olabilir. aklımızdaki soruları giderme gibi bir misyon taşımıyor da olabilir tabii ki. üniversitede seçmeli bir ders seçmiştim....bu dersi neden seçtiniz? eğer aklınızdaki soruları gidermek içinse öyle bir şey olmayacak,aklınız daha çok karışacak demişti, hocamız.

oyunculuklar ve müzikler çok iyi. ilk bölümlerde ulrich'in kayıp çocuk cesedine acaba mikkel mi diye baktığı sahne aslında sıradan bir dizide bile olabilecek bir sahne ama ortam ve müzikler beni duygulandırdı. hannah karakteri ile ilgili gelişmeleri de ayrıca heyecan ile bekliyorum.umarım dizinin devamı gelir......
SPOILER

Dark dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Dark dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Dark dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL