8.4

94 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.8 (177.722 OY)

KONUSU

Twin Peaks Laura Palmer (Sheryl Lee) isimli bir genç kızın öldürülmesi sonrasında gelişen olayları konu alır. FBI ajanı Dale Cooper (Kyle MacLachlan) bu cinayetle ilgilenmek için kasabaya gönderilir, fakat bu küçük ve sakin görünen kasaba aslında derinliğine bakıldığında çok karışıktır.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@sioux

4 yıl önce

Olay örgüsü ve büyüleyici atmosferiyle bizleri içine çeken bilhassa yönetmenini apaçık ortaya seren, mükemmelin yetersiz kaldığı oyuncu tercihleri, oyunculuk ve rol paylaşımıyla kendisine hayran bırakan, özgünlüğüyle kıyas kabul etmeyen, sizde bıraktığı tadı asla unutamadığınız, çok sevdiğiniz bir kitap gibi bitmesin istediğiniz.. Twin Peaks..

@ksantippe

6 yıl önce

hayal meyal hatırlıyordum.. oturdum tekrar izledim.. hey gidinin 90 ları hey!! tv'de yayınlanan diziye gel!! Eğer David Lynch eli değmiş bir yapım izlemediyseniz sorularla kendinizi boğarsınız..öyle tüm parçaların finalde rak rak oturduğu bir yapım beklemeyin.. David adamın aklını alıyor :))

@kumik

6 yıl önce

Final bölümü bir bitişten çok, tadı damakta kalan mükemmel bir başlangıç, 25 yıllık bir vaat... 2016'ya da şurada ne kaldı:)

@bigamist

7 yıl önce

Efsanenin devamının geleceği haberleri dolanıyor son günlerde . Umarım safsata değildir.

@sesver

7 yıl önce

7.6 / 10

süper başlayan ancak sonlara doğru olayı başka boyuta çeken herkesin kesinlikle izlemesi gerektiğini düşündüğüm dizi. filmi de ayrı bir güzeldir.

@parfenrogojin

7 yıl önce

10 / 10

İkiz tepeler, özellikle David Lynch'in çektiği bölümlerde çok orijinal bir hal alan bir dizi. Pilot bölümde Laura'nın ölüm haberinin duyulduğu sahneler, 2 .sezon ilk bölümün tamamı, katilin ortaya çıktığı bölüm ve dizinin final bölümü dizinin bütün eksiklerini ortadan kaldırabilecek denli orijinal ve çıtası oldukça yüksek çalışmalar. David Lynch'in atmosfer yaratmadaki başarısının kesinlikle küçümseyemez kimse. Sadece Lynch'in çektiği bölümlerde çok yoğun bir şekilde bu renk ve atmosfer farkı hissedilse bile, katilin sonunu izlediğimiz bölüm- 2.sezonun ortaları- de yönetmeninin nitelikli tarzıyla öne çıkabiliyor. Ancak dizinin çok ciddi bir sorunu var. Dizi 33 bölüm. Ve 15-16 - ya da 14 bölüm, ana hikayeyi son derece tutarlı bir biçimde yürütüyor. 14. bölümden sonra ana düğüm çözüldüğü için, dizi hikayesinin gizemini başka şekilde sürdürmeye çalışıyor. Burada ise karakterlerin birden bire farklı
... Devamı
İkiz tepeler, özellikle David Lynch'in çektiği bölümlerde çok orijinal bir hal alan bir dizi. Pilot bölümde Laura'nın ölüm haberinin duyulduğu sahneler, 2 .sezon ilk bölümün tamamı, katilin ortaya çıktığı bölüm ve dizinin final bölümü dizinin bütün eksiklerini ortadan kaldırabilecek denli orijinal ve çıtası oldukça yüksek çalışmalar. David Lynch'in atmosfer yaratmadaki başarısının kesinlikle küçümseyemez kimse. Sadece Lynch'in çektiği bölümlerde çok yoğun bir şekilde bu renk ve atmosfer farkı hissedilse bile, katilin sonunu izlediğimiz bölüm- 2.sezonun ortaları- de yönetmeninin nitelikli tarzıyla öne çıkabiliyor. Ancak dizinin çok ciddi bir sorunu var. Dizi 33 bölüm. Ve 15-16 - ya da 14 bölüm, ana hikayeyi son derece tutarlı bir biçimde yürütüyor. 14. bölümden sonra ana düğüm çözüldüğü için, dizi hikayesinin gizemini başka şekilde sürdürmeye çalışıyor. Burada ise karakterlerin birden bire farklı davranmaya başladığını görüyoruz, işte bu ciddi bir mesele. Örneğin Laura'nın annesinin ilk 14 bölümdeki davranışları ile sonraki davranışları birbirini tutmuyor, derinlik kayboluyor, klişeleşiyor. Bunun sebebi senaristlerin hikaye hakkında yeni bir karar vermiş olması... bu karar da olumsuz sonuçlar doğuruyor. O yüzden izleyecek olanlara 14. bölümden sonra ara verip izlemelerini öneririm. İkiz Tepeler'in son kısmı zorlama bir şekilde sürdürülse bile gene de orijinal ve, dizinin finali MUHTEŞEM. Büyük olasılıkla defalarca izlemek isteyeceksiniz.Mutlaka izlemenizi öneriyorum. İzleyecek olanlara da dizi ile ilgili fazla şey okumamalarını öneririm.
C

@chtsln

8 yıl önce

twin peaks dizisini öyle pek kimseler bilmez. bilmesine de çok gerek yoktur zaten. zamannın en iyi dizilerinden birisidir twin peaks. 23 yıl olmuş ama halen bu kalitede bir dizi daha çekilmemiştir. belki bir iki dizi vardır ancak bu kaliteye yaklaşabilen.

son olarak vaktiniz varsa kesinlikle izleyin...

@kaede

8 yıl önce

Şimdiye kadar izlemediğime pişman olacağımı bilmeme rağmen izlediğim dizi. Gerçekten ilk on dizi listeme ilk beşten girebilecek ağırlıkta ve -enteresanlıkta-. İyi ki bizimkiler bunun yerli versiyonunu yapmamış çünkü dizi "umutsuz ev kadınları", "aşk-ı memnu" (çapraz ilişkiler, aldatma vs) ve küçük sırlar" karışımı bir şey olur, batırılırdı.

@yorgun_nihilist

8 yıl önce

7.7 / 10

Yıllanmış şarap gibidir bu dizi, yıllar geçtikçe klasiklesir.

@darkscream

9 yıl önce

8.9 / 10

olur da bu efsaneyi benim gibi bu zamana kadar izlememişlerdenseniz...

sezon 1, 2 ve fire walk with me filmi beraber 3 in 1 torrent linki;

herkes çocukken bir şekilde izlemiş bu diziyi sinir oldum yuh diyordum kendime bütün diziyi izlerken ta ki filmde donna ve laura'nın kanada'daki striptiz kulübüne gittikleri sahneyi izleyene kadar... Benimki de ne çılgın bir çocukluksa sadece bu sahneyi izlemiştim çocukken :)). işte emmanuella beklerken twin peaks verirlerse olacağı bu :P muhtemelen isme bakıp izlemişim o dönem hehe :S

ne yani 10-11 yaşında lynch'i mi anlamaya çalışacağız?? belki de bu adamın filmlerini en iyi o yaşta anlarsınız baksanıza yetişkin kimse bir şey -ya da tam olarak- anlamıyor...
F

@fatisali

10 yıl önce

Yeryüzünün, hatta tüm galaksinin en harika dizisidir. Daha güzeli 21 sene boyunca gelmemiş, ileride gelir mi bilmem.
D

@drunkwiththefis

12 yıl önce

laura palmer is dead baby.
SPOILER

İkiz Tepeler dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

İkiz Tepeler dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

İkiz Tepeler dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL