8.4

234 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.7 (810.238 OY)

KONUSU

Kaybolan genç bir çocuğu ve onu bulmaya çalışan annesini anlatıyor.

Winona Ryder

Joyce Byers

David Harbour

Jim Hopper

Finn Wolfhard

Mike Wheeler

Gaten Matarazzo

Dustin Hen...

Caleb McLaughlin

Lucas Sinc...

Natalia Dyer

Nancy Wheeler

Charlie Heaton

Jonathan B...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@fthgzl79

3 ay önce

7.9 / 10

Aslında senaryo vasat ama dizide oynayan oyuncular çok iyiler..Herkese hitap edebilecek sürükleyici bir dizi..

@gokhanbaskan

9 ay önce

8.7 / 10

8oler dönemine yeniden aşık eden dizi..

En sevdiğim sezon galiba 3. sezon. Steve ve Dustin candır, onları sevmeyen patlıcandır. El ve Mike son sezonda tam istenileni veremediler; ama sanırım ilk iki sezonda onlara ağırlık verildiği için böyle tercih etmişler, iyi de olmuş. 4. sezon Will ağırlıklı olsun, ne çektin be Will kardeş. Lucas'ı ise gördüğüm yerde dövesim geliyor :)

@tiamath

1 yıl önce

7.5 / 10

Özellikle genç kesime hitap ettiği düşünülse de yetişkinlere de hitap eden kısmen gerilim kısmen komedi/romantik komedi ve bir parçada aksiyon içeren başarılı bir dizi. Yetişkinleri aldığı kısım ise dizinin içerisinde, günümüz yetişkinlere hitap eden çok fazla obje ve gönderme olması. Star Wars, Lord of the Ring, Dragons & Dungeons gibi veya ateri salonundaki oyunlar, filmlerden alıntılar daha da bir çok şey. Özellikle beni kendine çeken en büyük unsurlardan biri buydu.

Dizi garip deneyler yapan bir laboratuvarın tepetaklak diye isimlendirdikleri bir boyuta kapı açmasıyla başlıyor. Bu boyuttan mevcut dünyamıza sızan yaratıklarla "hawkings" kasabasının sakinlerinden bazıları ve 11 diye adlandırdıkları yine aynı deney laboratuvarından türeyen özel güçleri olan bir kızın verdiği mücadele üzerine kurulu hikayeler üzerinden ilerliyor. Oyunculuklar, müzik seçimleri ve görseller oldukça başarılı. Bazen uzun metrajlı film izliyor havasına gir
... Devamı
Özellikle genç kesime hitap ettiği düşünülse de yetişkinlere de hitap eden kısmen gerilim kısmen komedi/romantik komedi ve bir parçada aksiyon içeren başarılı bir dizi. Yetişkinleri aldığı kısım ise dizinin içerisinde, günümüz yetişkinlere hitap eden çok fazla obje ve gönderme olması. Star Wars, Lord of the Ring, Dragons & Dungeons gibi veya ateri salonundaki oyunlar, filmlerden alıntılar daha da bir çok şey. Özellikle beni kendine çeken en büyük unsurlardan biri buydu.

Dizi garip deneyler yapan bir laboratuvarın tepetaklak diye isimlendirdikleri bir boyuta kapı açmasıyla başlıyor. Bu boyuttan mevcut dünyamıza sızan yaratıklarla "hawkings" kasabasının sakinlerinden bazıları ve 11 diye adlandırdıkları yine aynı deney laboratuvarından türeyen özel güçleri olan bir kızın verdiği mücadele üzerine kurulu hikayeler üzerinden ilerliyor. Oyunculuklar, müzik seçimleri ve görseller oldukça başarılı. Bazen uzun metrajlı film izliyor havasına girebiliyorsunuz. İlk iki sezonunun çok başarılı olduğunu üçüncü sezonda ise başarının biraz düştüğünü düşünüyorum. Özellikle dizi soğuk savaş sonrası geçtiğinden üç sezon boyunca ciddi bir rus fobisinin yansımasını görüyoruz. Son sezonda ise bizlerin de çokca yaptığı gibi yunan-türk kardeştir mesajı verir gibi amerikan-rus kardeştir mesajı veren sahneler oluştu. Onun dışında da o kasabaya öyle bir Rus tesisi kuruluyor ve ne hükümet ne de bölge sakinlerinden kimse hiçbirşey farketmiyor. Neyse, devam edecek bir imaj verilerek bitirildi. Umarım ilk iki sezon gibi başarılı bir sezon gelir.

Birde üç sezon boyunca sadece bir tane diğer deney karakteri gösterildi. 8 numara. Diğer hiç bir numaraya değinilmeyecek mi? Oda ayrı bir soru işareti olarak kaldı. Favori karakterim Dustin olarak yerini aldı, sanırım en komik replikleri hep ona verdikleri için. Çocukları bu kadar öpüştürmeleri benim içinde rahatsız edici oldu, buna gerek varmıydı yada bu kadar çok olmasına gerek varmıydı bilemedim.

@mehmetm

1 yıl önce

10 / 10

3. sezon da güzelde, yani ama 3. sezon biraz uzun metraj film tadında olmuş. Ne anlattı bize 3. sezon? hiç bir şey. yine canavar çıktı, yine birileri canavarı çıktığı yere gönderdi. ama güzeldi, bir oturuşta izledim hepsini, bi de şey soracağım, birileri bilgilendirirse çok memnun olurum, bu çocukları niye öpüştürüp duruyorlar ya, yaşı ne bunların, serbest mi böyle şeyler yaptırmaları, çok küçük duruyor o çocuklar?

bi de birkaç önemli şahsiyet öldü, elemanlar silah yapmaya çalışmışlar yaratıktan vs. vs., bildiğin alien 4 gibi bişey olmuş

@kuzgunadam

1 yıl önce

7 / 10

3.sezonla birlikte yarıda bıraktığım diziler arasına girmeyi başarmıştır.

@iamgzde

2 yıl önce

Bir heyecanla iki sezonunu da 4 günde bitirdiğim, yeni sezonu dua eder gibi beklediğim efsane bir fantastik dizi. Mutlaka izle, kaçırma!
A

@apostle51

2 yıl önce

8.5 / 10

Harika bir diziydi severek izledim.
M

@mervekara35

3 yıl önce

9.4 / 10

Dizi gerçekten güzel izlerken geriyor.

@luis_bunuel23

3 yıl önce

9.3 / 10

Harika ilerliyor oyuncular harika ve zaman zaman insanı germeyi başarıyor.

stephen king ve spielberg'i sevenler kaçırmasın çünkü onların tarzına yakın bir dizi.

ve tabiki 80'ler

@muratkarahann

3 yıl önce

7.8 / 10

Dizi, izleyiciyi kendi dünyasına çekmeyi başarabiliyor. Özellikle 1.sezondaki bazı sahneler oldukça gerebiliyor. Olay örgüsü çok tahmin edilebilir şekilde ilermekte.

@linquter

3 yıl önce

8.5 / 10

İlk iki bölümü izleyip over-rated sanırım demiştim ama sonra dizi nası bitti anlamadım, fazlasıyla sürükleyici bir hikayesi var ve oyunculukları da gerçekten çok iyi. Ek olarak diziye yaptıkları 80'ler dokunuşu bambaşka bir hava katmış. Dönemin kült filmlerinin, oyunlarının, müziklerinin referansları güzel bir his katıyor.

Kali'nin hikayesi ilginç ve üçüncü sezonda işleneceğini düşünüyorum fakat ikinci sezonda sadece hikayeyi bölerek emanet gibi durmuş. Ana hikayede gerçekten çok önemli şeyler olurken böyle bir sapmayla, ana hikayeye hiç dokunulmadan bölüm yapmak açıkçası bu kadar iyi bir dizi için saçma olmuş. Üçüncü sezonda onun üzerinden işlenebilirdi.

@idekm

3 yıl önce

8 / 10

Çerezlik,güzel gibiydi.

@haoff

3 yıl önce

Fringe'ten çakmışlar, azıcık south park serpmişler dizi olmuş. Ama fena da olmamış hani, izlenir.

@tnetennba

3 yıl önce

10 / 10

Her sezon "The Clash" dinletelim diyorlar sanırım. O müzikleri kim seçiyorsa duduşlarından öpeceğim.

@kisametraj

3 yıl önce

9.3 / 10

2. sezon da efso bitti. adamlar bitmiş okeye dönüyor. helal 0lsun. adamım dustin say is sun of a bitch :) karantinaya alanlara da yuh dıyorum !!!
SPOILER

Stranger Things dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Stranger Things dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Stranger Things dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL