8.2

303 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.7 (1.352.047 OY)

KONUSU

Kaybolan genç bir çocuğu ve onu bulmaya çalışan annesini anlatıyor.

Millie Bobby Brown

Jane 'Elev...

Finn Wolfhard

Mike Wheeler

Gaten Matarazzo

Dustin Hen...

Caleb McLaughlin

Lucas Sinc...

David Harbour

Jim Hopper

Winona Ryder

Joyce Byers

Natalia Dyer

Nancy Wheeler

Charlie Heaton

Jonathan B...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
A

@asim0008

2 hafta önce

6 / 10

Abartilacak kadar iyi degil
M

@marvel_of_rivia

3 ay önce

9 / 10

Dersi dinlemeyip sıranın altından izlediğim için hiç pişman değilim

@ybozkurtrecber

1 yıl önce

9.1 / 10

4. Sezon 7.Bölüm finalinde olay örgüsü ve senaryo muazzam olmuş. 50 yıl sonra bile bu bölümü hatırlayacağıma eminim.
A

@aydanursrms

1 yıl önce

8.8 / 10

Çocuk dizisi diyip ön yargılı davranıştım ama mükemmel bir bilim kurgu dizisi çocukların oyunculuğu çok iyi.
D

@dilsanoi

2 yıl önce

3.sezonu o kadar çocukça, amatörce ve utanç vericiydi ki hayret ederek sırf bitirmek için bitirdim. Kimi yerlerde atlaya atlaya izledim. Hatırladıkça tüylerim ürperiyor. Ama fakat. 4.sezonu gerçekten çok başarılı olmuş. Anlatılan farklı hikayelerin hepsi de akla yatkın işleniyor ve sonra birleşiyor, tüm karakterler başarılı duygu durumları geçiriyor. Bayıldım. Running up that hill!

@hogwarts

2 yıl önce

Jamie Campbell Bower güzel çocuk aura harika cool seksi yetenekli Harry Potter serisinden itibaren ilgimi çekiyor.Dizi ise tam bana göre 80'ler fantastik macera araştırma kıyafetler sevimli zeki çocuk ihtiyacım karşılanıyor beni besliyor.İyi enerji

@sbnmv

3 yıl önce

Benim gibi bilim kurgu sevmeyen insanı bile ekrana kitledin ya...

@fthgzl79

4 yıl önce

7.9 / 10

Aslında senaryo vasat ama dizide oynayan oyuncular çok iyiler..Herkese hitap edebilecek sürükleyici bir dizi..

@gokhanbaskan

4 yıl önce

8.7 / 10

8oler dönemine yeniden aşık eden dizi..

En sevdiğim sezon galiba 3. sezon. Steve ve Dustin candır, onları sevmeyen patlıcandır. El ve Mike son sezonda tam istenileni veremediler; ama sanırım ilk iki sezonda onlara ağırlık verildiği için böyle tercih etmişler, iyi de olmuş. 4. sezon Will ağırlıklı olsun, ne çektin be Will kardeş. Lucas'ı ise gördüğüm yerde dövesim geliyor :)

@tiamath

5 yıl önce

7.5 / 10

Özellikle genç kesime hitap ettiği düşünülse de yetişkinlere de hitap eden kısmen gerilim kısmen komedi/romantik komedi ve bir parçada aksiyon içeren başarılı bir dizi. Yetişkinleri aldığı kısım ise dizinin içerisinde, günümüz yetişkinlere hitap eden çok fazla obje ve gönderme olması. Star Wars, Lord of the Ring, Dragons & Dungeons gibi veya ateri salonundaki oyunlar, filmlerden alıntılar daha da bir çok şey. Özellikle beni kendine çeken en büyük unsurlardan biri buydu.

Dizi garip deneyler yapan bir laboratuvarın tepetaklak diye isimlendirdikleri bir boyuta kapı açmasıyla başlıyor. Bu boyuttan mevcut dünyamıza sızan yaratıklarla "hawkings" kasabasının sakinlerinden bazıları ve 11 diye adlandırdıkları yine aynı deney laboratuvarından türeyen özel güçleri olan bir kızın verdiği mücadele üzerine kurulu hikayeler üzerinden ilerliyor. Oyunculuklar, müzik seçimleri ve görseller oldukça başarılı. Bazen uzun metrajlı film izliyor havasına g
... Devamı
Özellikle genç kesime hitap ettiği düşünülse de yetişkinlere de hitap eden kısmen gerilim kısmen komedi/romantik komedi ve bir parçada aksiyon içeren başarılı bir dizi. Yetişkinleri aldığı kısım ise dizinin içerisinde, günümüz yetişkinlere hitap eden çok fazla obje ve gönderme olması. Star Wars, Lord of the Ring, Dragons & Dungeons gibi veya ateri salonundaki oyunlar, filmlerden alıntılar daha da bir çok şey. Özellikle beni kendine çeken en büyük unsurlardan biri buydu.

Dizi garip deneyler yapan bir laboratuvarın tepetaklak diye isimlendirdikleri bir boyuta kapı açmasıyla başlıyor. Bu boyuttan mevcut dünyamıza sızan yaratıklarla "hawkings" kasabasının sakinlerinden bazıları ve 11 diye adlandırdıkları yine aynı deney laboratuvarından türeyen özel güçleri olan bir kızın verdiği mücadele üzerine kurulu hikayeler üzerinden ilerliyor. Oyunculuklar, müzik seçimleri ve görseller oldukça başarılı. Bazen uzun metrajlı film izliyor havasına girebiliyorsunuz. İlk iki sezonunun çok başarılı olduğunu üçüncü sezonda ise başarının biraz düştüğünü düşünüyorum. Özellikle dizi soğuk savaş sonrası geçtiğinden üç sezon boyunca ciddi bir rus fobisinin yansımasını görüyoruz. Son sezonda ise bizlerin de çokca yaptığı gibi yunan-türk kardeştir mesajı verir gibi amerikan-rus kardeştir mesajı veren sahneler oluştu. Onun dışında da o kasabaya öyle bir Rus tesisi kuruluyor ve ne hükümet ne de bölge sakinlerinden kimse hiçbirşey farketmiyor. Neyse, devam edecek bir imaj verilerek bitirildi. Umarım ilk iki sezon gibi başarılı bir sezon gelir.

Birde üç sezon boyunca sadece bir tane diğer deney karakteri gösterildi. 8 numara. Diğer hiç bir numaraya değinilmeyecek mi? Oda ayrı bir soru işareti olarak kaldı. Favori karakterim Dustin olarak yerini aldı, sanırım en komik replikleri hep ona verdikleri için. Çocukları bu kadar öpüştürmeleri benim içinde rahatsız edici oldu, buna gerek varmıydı yada bu kadar çok olmasına gerek varmıydı bilemedim.

Dördüncü sezon sonrası edit: Çıtanın yükseldiği bir sezondu. Üçüncü sezonda biraz kalitenin düştüğünü düşünmüştüm ama bu sezonu epeyi ince düşünerek hazırlamışlar. Elbet birkaç göze batan nokta var, mesela ipuçlarını kolayca bulabilmeleri ve hiç hata yapmamaları, Winona'nın rolü sanki geçen sezon bitmiş bu sezon hatır için oynatılmış gibiydi. Yani rusyada hikaye biraz zorlama gibi geldi. Millie'nin oyunculuğundaki ilerlemeyi görebiliyoruz. Öte yandan Will madem hâla başaşağı dünyayı hissedebiliyordu tüm bu One'ın kurbanları gerçekleşirken nasıl hiçbirşey hissetmedi? gibi soruların doğurduğu kısımda da boşluklar vardı. Eleven'ın hikayesindeki gri bölgeler çok başarılı bir şekilde açığa çıkmış oldu. Umarım yeni sezonda en azından bu seviyede olur.

@mehmetm

5 yıl önce

10 / 10

3. sezon da güzelde, yani ama 3. sezon biraz uzun metraj film tadında olmuş. Ne anlattı bize 3. sezon? hiç bir şey. yine canavar çıktı, yine birileri canavarı çıktığı yere gönderdi. ama güzeldi, bir oturuşta izledim hepsini, bi de şey soracağım, birileri bilgilendirirse çok memnun olurum, bu çocukları niye öpüştürüp duruyorlar ya, yaşı ne bunların, serbest mi böyle şeyler yaptırmaları, çok küçük duruyor o çocuklar?

bi de birkaç önemli şahsiyet öldü, elemanlar silah yapmaya çalışmışlar yaratıktan vs. vs., bildiğin alien 4 gibi bişey olmuş

@kuzgunadam

5 yıl önce

7 / 10

3.sezonla birlikte yarıda bıraktığım diziler arasına girmeyi başarmıştır.

@iamgzde

6 yıl önce

Bir heyecanla iki sezonunu da 4 günde bitirdiğim, yeni sezonu dua eder gibi beklediğim efsane bir fantastik dizi. Mutlaka izle, kaçırma!
A

@apostle

6 yıl önce

8.5 / 10

Harika bir diziydi severek izledim.
M

@mervekara35

6 yıl önce

9.4 / 10

Dizi gerçekten güzel izlerken geriyor.
SPOILER

Stranger Things dizisine Benzer Dizi ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Stranger Things dizisini Kategorize ediyorsun.

Bu diziyi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Stranger Things dizisine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

DİZİ İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL