Gözü Tamamen Kapalı Yorumları

Gözü Tamamen Kapalı filmi detayları

@theotan

1 yıl önce

9 / 10

tüm detaylarıyla kavranabilmesi için en az 2-3 kez izlenmesi gereken bir film olduğunu düşünüyorum. hâlâ zaman zaman açıp izlerim. maskeler ardındaki yaşamla "maskesiz" yaşamların ne kadar zıt ama tamamlayıcı olduğunu gözler önüne seriyor. mistik semboller ve tarihi göndermeler oldukça fazla. filmdeki her rol her tavır tek tek incelenirse hayretler içinde kalacağınız bir film kendisi. hâlâ bu filme dibim düşüyor..

@hugostiglitz

2 yıl önce

10 / 10

belirsiz aralıklarla tekrar tekrar izleyip aynı keyfi alıyorum... şaheser

@yigithan300

2 yıl önce

10 / 10

"Hiçbir düş sadece bir düş değildir."
E

@enes146

2 yıl önce

8.8 / 10

Sinematografik anlamda çok güzel olan ve bol bol sembol, gönderme bulunan muazzam bir film. Tom Cruise ve Nicole Kidman’ın oynadığı en iyi karakterler bu filmde olabilir. Film, günümüzdeki gizli tutulan bazı olayların ve şahısların planladıkları oluşumların arka planını bizlere sembolik bir dil ile göstermekte ve bu konunun dışında da aile ve toplum gibi konulara da eleştiri getirmekte. Kubrick’in son filmi olan bu film, bunları yaparken artık doruk noktasına ulaşmış yönetmenimizin kurgusundan prodüksiyonuna kadar her şeyiyle tam tekmil bizlere sunduğunu görüyoruz.

@hicbilemezsin

3 yıl önce

tek seferde izlenip tam anlamıyla kavranabilecek bir film kesinlikle değil

@erdemtekin

4 yıl önce

9 / 10

Kubrick, kusursuzu bulup dünyayı terk etmiş kesinlikle. Katmanlar incelendiğinde işin içinden çıkılmaz bir duruma sokuyor film bizi. Her bir plan detaylı ve her biri özenle işlenmiş. Standart bir seyirde verilen aile ve toplum ama daha derinlere indikçe ülke eleştirilerine kadar gidiyor. Şu var ki, karede dikkatinizi ne çektiyse inanın önemlidir.

@coreality

4 yıl önce

9 / 10

Boş ve çerezlik film severlerin uzak durması gereken, göndermelerle ve simgelerle dolu bir Kubrick şaheseri.

@steed

4 yıl önce

9.5 / 10

Kadın-erkek ilişkisi mi? Hadi len ordan!

@kahramansmt

6 yıl önce

8.5 / 10

Tek bir film gibi görünen fakat simgelerle, cümleleriyle, mekan ve tasarımlarıyla, kurgusuyla falan 2. bir filmide içinde barındıran fevkalade bir yapıt.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL