Ters Yüz Yorumları

Ters Yüz filmi detayları

R

@rakunfilm

4 ay önce

7.9 / 10

Son bir nokta olarak da filmin Türkçe dublajının çok iyi bir kadrodan çıktığını eklemek gerek. Afişte Üzüntü’nün seslendirmeni olarak yer alan Gupse Özay’ın vurguları ve çalışılmış boğuk ses tonu karakterin ruhuna cuk oturmuş. Başrol gibi kabul edebileceğimiz Neşe’nin ve mesai arkadaşlarının sesleri, Türkçe dublajlardan aşinası olduğumuz deneyimli isimlere Aysun Topar (neşe), Murat Şen (korku), Ercan Demirel (öfke), Suzan Acun (tiksinti)ve Engin Alkan’a (Bing Bong) emanet. Küfürlü/argo içerik açısından da tertemiz bir yapım olan Ters Yüz’ün bir yıldızı da hem yerel dublaj ekibine hem çeviri kadrosuna ait.

Özetle hazır okullar yeni kapanmışken çocuğunuza halen bir karne hediyesi arıyorsanız, bu Cuma filminiz hazır. Gidin, görün siz de eğlenin.

@filmist

1 yıl önce

8.5 / 10

Duygularının bu kadar güzel ve etkili biçimde anlatılabileceğini hiç düşünmemiştim.
İnsanoğlunun hayal gücünün ne denli geniş olduğunu gözler önüne seriyor.Sadece komedisi, macerasıyla değil etkileyici insanın içinde burukluk bırakan sahneleri olması da izleyiciyi duygudan duyguya sürüklemeyi başarmış.Hatıralar, olaylar, sevgi, aile, sevinç, üzüntü, korku, öfke gibi duygu ve kavramların insanın hayatını nasıl etkilediğine şahit oluyorsunuz.Animasyonda göreceğiniz her ayrıntının bir anlamı var ve bu da izlerken çok keyif veriyor.Kısaca harika olmuş.
Hem çocuklar için hem yetişkinler için muhteşem bir animasyon.Kesinlikle tavsiye edilir.
B

@benran

1 yıl önce

9 / 10

Üzüntünün boğazlı depresyon kazağına bayıldığımı belirtmek isterim. Mükemmmmmel bir film. İzleyin izlettirin

@furkandgn9

4 yıl önce

8.1 / 10

İzlerken küçüklüğümde bahçemizde oynadığım oyunları, kendimi yaraladığım anları... hatırlatıp gülümsememe neden olan muazzam film.

@no_one

5 yıl önce

8.5 / 10

İzlerken çocukluk zamanları takip ettiğim ve çok ama çok sevdiğim "Once Upon a Time... Life" çizgi dizisi geldi aklıma . Duygular arasındaki ilişkiler ,çatışmalarla çözülen problemler , anlamlı olanın parçalar değil bütünün olması , algılama süreçleriyle Gestalt ekolünü ; bellek betimlemeleriyle bilgi işleme kuramını ,bilinç düzeyleriyle de topografik kuramı muazzam bir alegorik anlatımla sunan harika bir animasyondu . Galiba her yaştan izleyiciye hitap eden sayılı filmlerdendir ..8.5/10

Bing Bong 'un düşünce treninde söylediği " Ne diyosunuz ? Şahane değil mi ? Burdan herşeyi görebilirsiniz . Bakın mantıksal düşünme var , dejavu var , dil öğrenme süreci var , dejavu var , eleştirel düşünce var , dejavu var ..." sözleri aklıma geldikçe kendimi tutamıyorum :):)
E

@ebruli42

5 yıl önce

Kesinlikle Türkçe dublaj izlenmeli bu konuda cidden iyiyiz arkadaş. altyazılı aynı tadı vermiyor animasyonlar. konu cidden müthiş. izleyin,izlettirin :)
S

@sekoleyte

6 yıl önce

8.8 / 10

Sadece çocuklara değil de yetişkinlere de hitap eden, güzel mesajlar veren, yer yer güldüren, bazen de düşündüren hoş bir yapım olmuş.

@serkanaydemir

6 yıl önce

8 / 10

Çocukların dünyası ne güzeldir arkadaş.

Nasıl akla gelmiş ki böyle bir senaryoyla karşımıza çıkmışlar. Gayet keyifli bir filmdi. Özellikle üzüntüye hayran kaldım. İçinde geçen sağlam esprilere kadar neredeyse her şey güzeldi. Sadece keşke bu güzel hikaye biraz daha uzatılsaydı :D Çabucak bitip gitti sanki. Çocuklara öğretilen bu değerleri şu son zamanda unutan insanlığa adamak da isterim aslında. Gerçekten bir insan yaşantılarının sonucu kafasında bir şema oluşturur. Katil yetişen katil, faşist ırkçı yetişen de insanlıktan uzak kişileri oluşturur. Umarım tüm dünya sadece insanlığın öğretildiği bir yer olur. Ailecek izlenilecek güzel bir film yapmışlar.

İyi seyiler.

P: 8

@seftali

6 yıl önce

8.8 / 10

çok güzel animasyon filmi gerçekten, devamının gelmesi lazım, bayıldım izlerken.

özellikle filmin sonundaki ek sahneler de çok komikti..

@tambenlik

6 yıl önce

gerçekten beklentimin üzerinde bir film. daha önce hiç animasyon izlerken ağladığımı hatırlamıyorum.

üzüntü'ye bayıldım. aile sofrada otururken anne'nin ani işaretinden bir şey anlamayan baba'nın şapşal ifadesi ise efsaneydi.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL