İşe Yarar Bir Şey Yorumları

İşe Yarar Bir Şey filmi detayları

@espry

6 gün önce

takip

@merodesidero

1 ay önce

Baktım rüzgârsın sen
baktım çamaşır ipini zorluyorsun
hepimizin derdi güzel yaşlanmak sevgilim
baktım bir kitabın sayfalarını çeviriyorsun
ayağına terlik giy
bildiğimiz şeylerin taşında yalınayak geziyorsun

@fruit_fly

2 ay önce

6.9 / 10

şiirlere edebiyata içsel yolculuklara yer veren ama bence nedense meeh bir film

@asdf_13

2 ay önce

7 / 10

Güzel bir hikaye olabilir ama benim için güzel bir film değil. Bir kaç tiyatro skecinin kameraya alınması gibi bir şeydi bana göre. Bu arada arka plan müziği kullanmamak için karakterleri müzikli ortamda konuşturma fikrine gıcık oldum. Çok mu gerekliydi müzik gerçekten? hiç olmasa olmaz mıydı?

@korgan

2 ay önce

7.5 / 10

Bir yazarın okunaklı bir imzası olması kadar güzel az şey vardır. Apaçık bir Barış Bıçakçı işiydi . Güzel şiiri rüyama girdi.

@poormf

10 ay önce

9 / 10

Başarılı oyuncu yönetimiyle ötanazi üzerine şiirsel bir anlatım... 90/100

@autumnleaves

11 ay önce

Sanat filmlerimizin en azından bir kısmında diyalogları yavan, karakterleri gerçeklikten kopuk bulduğum için bir de kimi filmlerde ise ağızların İstanbul Türkçesi ile karışmışlığından kaynaklanan bir samimiyetsizlik içinde verilmesinden ötürü filmle pek bir bağ kuramam. Ama bu filmi sevdim gerçekten. Hikaye, karakterlerin gerçekliği, özellikle tren sahneleri, Pelin Esmer’in üslubu ve filmin şiirselliği çok hoşuma gitti.

@muhammed_b

11 ay önce

benim gibi izmir’de okuyup kordon’da oturanlar ve mavi tren’i kullananlar için ayrı hoş bir film. mavi tren’i çok kullandım ve kordon’da oturup karşı apartmanlarda oturan insanların dedikodusunu çok yaptık, apartmandan da dışarının görünümü demek böyle imiş. filme gelirsek filmin bütünü için karakter özellikleri uygun olmuş. biri hayatın ince ayrıntılarını gören ve anlam veren şair diğeri henüz gençliğinin başlarında genç kız. film boyunca yönetmenin sunumunu izlerken ayrıca şairin de kendi gözünden sunumu izledik. bi yere kadar Canan karakterinin sıkıntılı hallerinden yolculuğun hikayesini merak ettik. daha sonra leyla karakterinin neden tren sonra da Canan’la gitmek istediğini. bunu da şükür ki yavuz sordu ve kendince cevap verdi sohbet sırasında. sohbette artık varoluş,hayatın anlamı ve ’’işe yarar bir şey’’ üzerinde küçük bir sohbet geçti. sohbet güzel ve tadımlıklı. ayrıca şairlik konusundaki sürpriz de güzeldi. film hayata dair soruyu sorup cevabı size bırakmış.

@gel_gor_ki

11 ay önce

4 / 10

maalesef, çok geçmeden birinin pelin esmer’e gerçeği söylemesi iyi olur.
zira filmlerinin, konu olarak parlak hikayeler olsa da, sinema sanatını edebiyattan ayıran çok temel nosyonlardan yoksun bulduğumu söylemeden edemem. olay örgüsünü birbirine bağlayan eylemlerden türemiş konuşmalar yerine mecazlardaki aşırılıklara yaslanması ve diyaloglardaki ritim bozuklukları ile zincirleme tumturaklı anlam bombardimanı zaten işin baya baya acemisi olduğunu yüzeye vuruyor hemen.
sinema kalemi yok maalesef.

@thematrixhasyou

1 yıl önce

Ağır ağır ölürken zamanın içinde, ağırdan alarak yaşanan ve yaşatan bir hikayeydi bu...
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL