Ölümcül Oyunlar Yorumları

Ölümcül Oyunlar filmi detayları

@tiamath

1 ay önce

6 / 10

Yalın şiddet arzusu nasıl aktarılabilir? Yönetmen biraz bunun emaresini bizlere sunmuş. Bir tatil için göl kenarlarındaki evlerine gelen Farber ailesi, yumurta istemek için gelen bir delikanlı ile bambaşka bir noktaya ulaşır. Paul ve Peter, uyguladıkları sapkınlığa öyle aşinadır ki bunu bir oyun haline getirmişlerdir. Son derece kibarlardır. Evden istenen yumurta ile başlayan diyalog bir aile katliamına kadar ilerlemektedir.

Filmde öyle mantık falan aranmamalıdır. Çünkü hikayede bunu neden yaptıklarından tutun da şimdi konu nereye gidiyor sorularına kadar hiçbirşeye verişmiş bir cevap yok. Film, Naomi'nin oyunculuğu sayesinde bir nebze değer kazanıyor diyebilirim. Bir başka çarpıcı nokta ise geri sar sahnesi. Böylece Hollywood'un her filmini pembe bir sonla bitiriyor olmasına iyi bir gönderme yapılmıştır.

@yigithan300

1 yıl önce

7.7 / 10

Michael Haneke Amerika ile dalga geçme filminin Amerika versiyonu

@bthnrtll

1 yıl önce

dalga denizde olur la

@iveseenitall

6 yıl önce

4 / 10

orjinalinden tek farkı kadın karakterin bütün vücudunun sergileniyor olmasıydı sebebiamerikalıların hatrına hazırnaomi'yi deoynatmışkenetinden sütünden faydalanmak olabilir. holivud sonuçta.

boşverin bunu izlemeyin. hem michael pitt'in suratına tahammül etmek zorunda kalmazsınız.

@meyziyade

8 yıl önce

sahneler hemen hemen ilkiyle aynı olmasına rağmen ilkiyle etkileyicilik bakımından aralarında uçurum vardır ve oyunculuklar yetersizdir, gerilim diyince almanlar bu işi daha iyi yapıyor, die welle, das experiment gibi.

Alman yapımı varken bunu izlemek gibi bir hata yapmayın kısacası, illa izleyecekseniz de benim yaptığım gibi ondan sonra bunu izleyin.
B

@buuura

8 yıl önce

orjinal filmden farklılıklarıorjinal filmin alman yapımı olması almanyada geçen filmin yerine bu filmin amerikan yapımı olup amerikada geçiyor olması karakterlerin tipik amerikan ailesi olması orjinal filmdeki bazı karakterlerin misal köpeğin daha korumacı bir köpek türü olan alman kurdu iken bu filmde daha çok oyun köpeği olan golden olması oyuncuların misal anne karakterinin anneden çok abla gibi gözükmesi ve bazı dekorların ve ufak diyalog farklılıklarının farklı olmasının dışında orjinal filmden farkı olmaması yine de bence orjinali daha izlenilesi elbete orjinalinde bulunmayan beğendiğim eklenmiş olan ufak sahneler güzel oturmuş yine de sadece orjinalini izleseniz veya bu yeni çekimi izleyip orjinali izlemeseniz kaybınız olmaz her iki filmde gayet ikiz kardeş gibiler sadece ufak farklılıklar barındırıyorlar o kadar

@tambenlik

9 yıl önce

bir filmin ikinci kez çekilmesinden daha anlamsız bulduğum bir şey varsa, o da bir filmin aynı yönetmen tarafından ikinci kez çekilmesidir.
H

@hontt

9 yıl önce

3.1 / 10

hiç gerek yoktu, orjinalini izleyin. çöpe yolculuk eder.

@snbysl

9 yıl önce

5.5 / 10

Eğer gereğinden fazla uzun olmasaydı sevebilirdim belki ama özellikle sonlara doğru sıkılmamak elde değil.

@stiff

10 yıl önce

6.5 / 10

İlk 1 saatini soluksuz ve zevkle izledim. Sonraki 50 dakikası ise sıkıcıydı. Elemanlar gerçekten sinir bozucu ve geriyordu. Ancak ne sonu tatmin etti, ne filmin ikinci yarısı... Filmin verdiği, vermek istediği mesaj çok da umrumda değil. The Dreamers'da sümsük rolde oynayan Michael Pitt, bu filmde daha farklı bir rolü daha iyi canlandırarak başarılı bir iş yapmış.

@lavn

11 yıl önce

Tam Michael Pitt filmi.tarzı sevmem ama Pitti seviyorum,otobüs yolculuklarında izlenebilir.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL