İşe Yarar Bir Şey 2017

Something Useful

8.2

46 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.6 (604 OY)

Vizyon Tarihi

12 Nisan 2017

Süre

1 Saat 44 Dk.

Tür

Dram

Senaristler

Baris Bicakci

Yönetmen / Senarist

KONUSU

Leyla, gece treniyle çıktığı uzun bir yolculukta manzarayı ve insanları iştahla izlerken hemşirelik öğrencisi Cananı fark eder. Bu genç kızı son istasyonda, Yavuzun evinde, çok ağır bir sorumluluk bekliyordur. Leyla, Cananın anlattıklarından ve anlatmadıklarından bir hikaye kurar, kendini kaptırır ve ona eşlik etmeye karar verir. Hikayenin sonunda bir iyilik meleği mi yoksa bir katil mi olacaklarını henüz bilmiyordur.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (4)

@ozan-taylan yazdı...

Pzt, 29 Eki 2018, 12:40 (1 ay önce)

Pelin Esmer'in diğer filmlerine nazaran daha kendine has bir üslup oturttuğu, izleyiciyle daha çok etkileşim kurabilen ve daha keyifli diyebileceğimiz bir film. Son kertede Javier Bardem'in "İçimdeki Deniz"i hatırlatsa da bu film nevi şahsına münhasır olduğunu söyleyebiliriz.

Başak Köklükaya'nın trenle seyahat ederken bir yandan da hayata tanıklığı çok hoş bir anlatı olmuş. Fakat dışarıdaki insan görüntüleri daha doğal çekilebilirdi zira kurgu olduğu izlenimi bence çok aşikar. Grafiti yapan oğlanı ilk seferde görmemiz ve Başak K. ile göz göze gelmesi film için hoş bir enstantane olmakla beraber ikinci ve üçüncü kez tekrarlarının filme bir şey kattığı bence pek söylenemez. Öykü Karayel'in son sahnelerdeki bu ağır durumu soğukkanlılıkla kabullenişi ve bir an önce nihayete erdirmek istemesi fazla abartılı oynanmış ya da yazılmış bir ruh halini düşündürüyor.

@rohrshack yazdı...

Cmt, 03 Mar 2018, 23:27 (10 ay önce)

8 / 10

Gezici Festival'e gidip izlediğim, Başak Köklükaya ve Yiğit Özşener başta olmak üzere oyunculuklarını harika bulduğum bir yapım İşe Yarar Bir Şey. Müzikler de yerli yerinde kullanılmış, hele ki o çellonun sesi... Çok ağır imgeler yok filmde, beklediğim kadar durağan bir yapım da değildi.

@theblondesalad yazdı...

Cum, 03 Kas 2017, 19:31 (1 yıl önce)

İzmirimi görünce pek bir mutlu olduğum, Öykü Karayel'i bir kez daha sevmeme sebep olan, Yiğit Özşener'in hasta yatağında bile karizmatik olduğu, şiirleri ayrı güzel, doğallığı ayrı güzel bi o kadar da durağan olan (maalesef), ama filmin içine alan garip bir film, gülümseten bir film.
"Ben turuncuyum, ve hiçbir şey turuncuyla kafi değil"

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

İşe Yarar Bir Şey filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

İşe Yarar Bir Şey filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

İşe Yarar Bir Şey filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI

GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL