İşe Yarar Bir Şey (2017)

Something Useful

Film 1 Saat 44 Dk. Dram Fransa, Almanya 12 Nisan 2017

8.2

47 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.8 (687 OY)

KONUSU
Leyla, gece treniyle çıktığı uzun bir yolculukta manzarayı ve insanları iştahla izlerken hemşirelik öğrencisi Cananı fark eder. Bu genç kızı son istasyonda, Yavuzun evinde, çok ağır bir sorumluluk bekliyordur. Leyla, Cananın anlattıklarından ve anlatmadıklarından bir hikaye kurar, kendini kaptırır v ... Devamı
Leyla, gece treniyle çıktığı uzun bir yolculukta manzarayı ve insanları iştahla izlerken hemşirelik öğrencisi Cananı fark eder. Bu genç kızı son istasyonda, Yavuzun evinde, çok ağır bir sorumluluk bekliyordur. Leyla, Cananın anlattıklarından ve anlatmadıklarından bir hikaye kurar, kendini kaptırır ve ona eşlik etmeye karar verir. Hikayenin sonunda bir iyilik meleği mi yoksa bir katil mi olacaklarını henüz bilmiyordur.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@ozan-taylan

10 ay önce

Pelin Esmer'in diğer filmlerine nazaran daha kendine has bir üslup oturttuğu, izleyiciyle daha çok etkileşim kurabilen ve daha keyifli diyebileceğimiz bir film. Son kertede Javier Bardem'in "İçimdeki Deniz"i hatırlatsa da bu film nevi şahsına münhasır olduğunu söyleyebiliriz.

Başak Köklükaya'nın trenle seyahat ederken bir yandan da hayata tanıklığı çok hoş bir anlatı olmuş. Fakat dışarıdaki insan görüntüleri daha doğal çekilebilirdi zira kurgu olduğu izlenimi bence çok aşikar. Grafiti yapan oğlanı ilk seferde görmemiz ve Başak K. ile göz göze gelmesi film için hoş bir enstantane olmakla beraber ikinci ve üçüncü kez tekrarlarının filme bir şey kattığı bence pek söylenemez. Öykü Karayel'in son sahnelerdeki bu ağır durumu soğukkanlılıkla kabullenişi ve bir an önce nihayete erdirmek istemesi fazla abartılı oynanmış ya da yazılmış bir ruh halini düşündürüyor.

@rohrshack

1 yıl önce

8 / 10

Gezici Festival'e gidip izlediğim, Başak Köklükaya ve Yiğit Özşener başta olmak üzere oyunculuklarını harika bulduğum bir yapım İşe Yarar Bir Şey. Müzikler de yerli yerinde kullanılmış, hele ki o çellonun sesi... Çok ağır imgeler yok filmde, beklediğim kadar durağan bir yapım da değildi.

@theblondesalad

1 yıl önce

İzmirimi görünce pek bir mutlu olduğum, Öykü Karayel'i bir kez daha sevmeme sebep olan, Yiğit Özşener'in hasta yatağında bile karizmatik olduğu, şiirleri ayrı güzel, doğallığı ayrı güzel bi o kadar da durağan olan (maalesef), ama atmosferine alan garip bir film, gülümseten bir film.
"Ben turuncuyum ve hiçbir şey turuncuyla kafi değil"

@ruby

2 yıl önce

9 / 10

Çok hoş bir film, keşke bunun gibi daha çok Türk filmi olsa.
SPOILER

İşe Yarar Bir Şey filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

İşe Yarar Bir Şey filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

İşe Yarar Bir Şey filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL