Cinayet Süsü Yorumları

Cinayet Süsü filmi detayları

@paez

4 gün önce

5 / 10

film süsü

@enik-kral

1 hafta önce

7 / 10’Cinayet Süsü’ ismiyle müsemma bir polisiye komedi filmi.
Bir seri katilin peşine düşen cinayet büro ekibinin düştüğü komik durumları konu ediniyor.
Ali Atay, önceki filmi ’Ölümlü Dünya’ daki çizgisini bu filme de taşıyabilmek için oyuncuları ve müzikleri yine özenle seçmiş ve son dönem yapılan bir çok vasat komedi filmine göre yine belli bir kaliteyi yakalamış.
Filmin en zayıf yanı, oldu bittiye gelen finali yüzünden senaryosu diyebilirim. Polisiye türünün klasik yapısını kendine malzeme eden, özellikle ekibin ipuçlarını değerlendirme biçimleri oldukça eğlenceli olan film finali aynı şekilde bağlamakta zorlanmış. Diğer bir eksi ise ekibe sonradan dahil edilen Feyyaz Yiğit’in canlandırdığı ’Dizdar’ karakterinin yer aldığı sahnelerde; anlaşılır ve komik olmaktan uzak espirilerinin uzaması seyredeni filmden düşürüyor. Buna rağmen benzer bir şekilde; şahidin verdiği ifadenin, kullandığı kendine has dil yüzünden anlaşılmakta zorlanılması v
... Devamı


’Cinayet Süsü’ ismiyle müsemma bir polisiye komedi filmi.
Bir seri katilin peşine düşen cinayet büro ekibinin düştüğü komik durumları konu ediniyor.
Ali Atay, önceki filmi ’Ölümlü Dünya’ daki çizgisini bu filme de taşıyabilmek için oyuncuları ve müzikleri yine özenle seçmiş ve son dönem yapılan bir çok vasat komedi filmine göre yine belli bir kaliteyi yakalamış.
Filmin en zayıf yanı, oldu bittiye gelen finali yüzünden senaryosu diyebilirim. Polisiye türünün klasik yapısını kendine malzeme eden, özellikle ekibin ipuçlarını değerlendirme biçimleri oldukça eğlenceli olan film finali aynı şekilde bağlamakta zorlanmış. Diğer bir eksi ise ekibe sonradan dahil edilen Feyyaz Yiğit’in canlandırdığı ’Dizdar’ karakterinin yer aldığı sahnelerde; anlaşılır ve komik olmaktan uzak espirilerinin uzaması seyredeni filmden düşürüyor. Buna rağmen benzer bir şekilde; şahidin verdiği ifadenin, kullandığı kendine has dil yüzünden anlaşılmakta zorlanılması ve yine aynı şekilde finalde suçludan da tarzını ifade etmek için kullandığı dilin anlaşılır bir şekilde düzeltmesi isteniyor. Sonuç olarak filmin, anlaşılır olmayanı yadırgaması ve ötekileştirmesi ile tutarlı bir mizahi üslup oluşturduğunu söyleyebilirim.
B

@bube

1 hafta önce

Bir ölümlü dünya kadar olamasa da düşünce çok güzel verilmek istenen net bir şekilde karşı tarafa geçiyor oyuncular süper ancak filmde anlamlandıramadığım bir kopukluk var. Ayrıca kötü kelimeler kullanılarak güldürülmeye çalışılması da pek olmamış sanki.
cengiz bozkurt un son sorgu sahnesinde sürekli sorguyu bölmesi zorlama olmuş, katille görüştüğünü söyleyen kadına camın arkasından hoş olmayan bir şekilde belden aşağı küfür edilmesi, kadının ağzından bilgisayardan katil olduğu sanılan kişi ile iletişime kadını farklı gösterecek bir şekilde girilmesi can sıkıcıydı.

@maximumgore

1 hafta önce

7.8 / 10

gülmek istiyorsanız izleyin, kaçırmayın. film bekleneni veriyor. sesli güldüğüm çok yer oldu. senaryo istiyorsanız hitchcock filmleri, görsellik istiyorsanız kubrick filmleri izleyin. bir filmden ne beklediğinizi bilmeden izleyip onu kötülemeyi bırakın.

@haoff

2 hafta önce

7 / 10

Bence bu film senaryo fiyaskosu olarak tarihte yerini almış olabilir. Oyunculukları çok beğendim, Ali Atay zaten aldı başını gidiyor. Ancak senaryo, ah o senaryo...

@darkscream

2 hafta önce

millet komedi filminden efsane senaryo beklemiş ben beklemeden izledim ve bayağı da güldüm. dizdar denen uyuz eleman dışında oyuncular gayet başarılıydı.
R

@reservoirdog

3 hafta önce

3.6 / 10

Fiyasko

@parfenrogojin

3 hafta önce

Bu film, Ali Atay’ın Limonata filmiyle iyi bir çıtayı yakalayarak başladığı yönetmenlik denemesinin galiba üçüncü ayağı.

Filmin iyi bir film olmakla olmamak arasında dolanıp duran bir film olduğunu söyleyebiliriz: filmi iyi yapan özellikler, mesela bazı diyaloglar, şakalar vb iyi tutarken bazıları da tutmuyor, ayrıca bazı karakterler için de bunu söyleyebiliriz. Örneğin Uğur Yücel’in karakteri gereksiz, çünkü bir özelliği yok. Aynı şekilde Ankara’!dan gelenler vb. Zorlama şakalar bazen tv dizisi havası katıyor filme ve bunlar filmin ritmini bozuyor diyebiliriz, ve aynı anda filmin iyi bir film olması için olumlu bir sürü özellik de v ar, bunların en önde geleni öncelikle aksayan yönlerine rağmen bütün olarak bakılınca filmin ilginç bir deneme olması. Daha iyi yazılabilmiş olsaydı sonuç çok daha iyi olacaktı. Aynı şekilde zorlama şakalar olmasına rağmen genel anlamda bence oldukça iyiler ve film aslında gerçek ağırlığını Feyyaz Yiğit’e veriyor, bu açıdan bu oyuncunun filmi sırtlayıp gö
... Devamı
Bu film, Ali Atay’ın Limonata filmiyle iyi bir çıtayı yakalayarak başladığı yönetmenlik denemesinin galiba üçüncü ayağı.

Filmin iyi bir film olmakla olmamak arasında dolanıp duran bir film olduğunu söyleyebiliriz: filmi iyi yapan özellikler, mesela bazı diyaloglar, şakalar vb iyi tutarken bazıları da tutmuyor, ayrıca bazı karakterler için de bunu söyleyebiliriz. Örneğin Uğur Yücel’in karakteri gereksiz, çünkü bir özelliği yok. Aynı şekilde Ankara’!dan gelenler vb. Zorlama şakalar bazen tv dizisi havası katıyor filme ve bunlar filmin ritmini bozuyor diyebiliriz, ve aynı anda filmin iyi bir film olması için olumlu bir sürü özellik de v ar, bunların en önde geleni öncelikle aksayan yönlerine rağmen bütün olarak bakılınca filmin ilginç bir deneme olması. Daha iyi yazılabilmiş olsaydı sonuç çok daha iyi olacaktı. Aynı şekilde zorlama şakalar olmasına rağmen genel anlamda bence oldukça iyiler ve film aslında gerçek ağırlığını Feyyaz Yiğit’e veriyor, bu açıdan bu oyuncunun filmi sırtlayıp götürdüğünü söyleyebiliriz. Binnur Kaya, Cengiz Bozkurt da keza. Cinayet meselesinin bağlandığı noktayı da filme artı puan olarak yazmamız gerekiyor, çok güzeldi, düşündürücüydü, ve bence çok ama çok yakıştı filme.

Sonuç olarak; Ali Atay iyi bir yönetmen. Ölümlü Dünya’yı henüz izlemedim, büyük olasılıkla birazdan izleyeceğim, ama Limonata’yı çok beğenmiştim. Cinayet Süsü’nün daha iyi yazılmış olsaydı daha iyi bir sonuç vereceğine eminim. Bu haliyle kusurları, eksikleri olan ama yine de iyi bir film olma çabası belirgin, güzel bir Ali Atay filmi olduğunu düşünüyorum.

@lokinindamadi

3 hafta önce

Sası, sıcak bira gibi bir film.

@ohdude

3 hafta önce

8 / 10

kamera açılarını ve müziklerini çok beğendim. özgün bir senaryosu vardı. mükemmel bir absürt eleştiri örneği. uğur yücelin tepkilerine kahkaha attım. tavsiye ederim.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL