Cinayet Süsü Yorumları

Cinayet Süsü filmi detayları

@henriette

6 ay önce

farklı bir şeyler denenmiiiş, hoş. feyyaz yiğit'in karakteri saçmaydı, bu saçmalığı da güldürdü beni. sadece sakız gibi uzatılmış da olayın akışı hızlı bir şekilde ilerlemiyormuş gibi geldi. otopark sahnesine güldüm.
polisleri oyalama taktiğini sevdim. aranan kişinin katil olmaması olayını sevdim. farklı bir şeylerden kastım bu.
yapıyoruz ya bu sinema olayını sanki yavaş yavaş

@konjufcet

1 yıl önce

10 / 10

Filmin vardığı politik sonuç gerçekten dikkat çekilmesi gerekilen bir şeydi. Şimdiye kadar kimsenin yapmamış olması ise başarısını ortaya koyan ana etken.

@okumusoglu

1 yıl önce

Sesli düşünüyorum..

@aleynaa

1 yıl önce

8.6 / 10

Gayet komikti, sonunu da çok güzel bağlamışlar. Biraz klişe olacak diye korktum ama çok güzel bir iş çıkmış ortaya.

@patrickjane

2 yıl önce

1 / 10

Kesinlikle overrated bir film. 10/7 puanı hak etmiyor. Hatta puan hak ettiğine inanmıyorum. Görüntü ışık oyuncular kadro vb çok güzel böyle bi gaza gelip filme başlıyorsun ama film aşırı boş çerezlik olarak izleyeyim dedim gram tat vermedi.. Yani filmin dark bir görüntüsü varken böyle ciddiyetsiz oluşu baştan uymamış bikere. Bide film boyunca o kadar laubali, saçma, gereksiz ve klişe laflar var ki nezaman bitecek diye bekledim bildiğin boş yapmışlar. Sinefilde x85 kişi "gülmekten öldüm" demiş ama buna gülende ne bileyim... "Bu da komedi mi"der götümle gülerim anca.

@paez

2 yıl önce

5 / 10

film süsü

@enik_kral

2 yıl önce

7 / 10

’Cinayet Süsü’ ismiyle müsemma bir polisiye komedi filmi.
Bir seri katilin peşine düşen cinayet büro ekibinin düştüğü komik durumları konu ediniyor.
Ali Atay, önceki filmi ’Ölümlü Dünya’ daki çizgisini bu filme de taşıyabilmek için oyuncuları ve müzikleri yine özenle seçmiş ve son dönem yapılan bir çok vasat komedi filmine göre yine belli bir kaliteyi yakalamış.
Filmin en zayıf yanı, oldu bittiye gelen finali yüzünden senaryosu diyebilirim. Polisiye türünün klasik yapısını kendine malzeme eden, özellikle ekibin ipuçlarını değerlendirme biçimleri oldukça eğlenceli olan film finali aynı şekilde bağlamakta zorlanmış. Diğer bir eksi ise ekibe sonradan dahil edilen Feyyaz Yiğit’in canlandırdığı ’Dizdar’ karakterinin yer aldığı sahnelerde; anlaşılır ve komik olmaktan uzak espirilerinin uzaması seyredeni filmden düşürüyor. Buna rağmen benzer bir şekilde; şahidin verdiği ifadenin, kullandığı kendine has dil yüzünden anlaşılmakta zorlanılması ve yine ay
... Devamı
’Cinayet Süsü’ ismiyle müsemma bir polisiye komedi filmi.
Bir seri katilin peşine düşen cinayet büro ekibinin düştüğü komik durumları konu ediniyor.
Ali Atay, önceki filmi ’Ölümlü Dünya’ daki çizgisini bu filme de taşıyabilmek için oyuncuları ve müzikleri yine özenle seçmiş ve son dönem yapılan bir çok vasat komedi filmine göre yine belli bir kaliteyi yakalamış.
Filmin en zayıf yanı, oldu bittiye gelen finali yüzünden senaryosu diyebilirim. Polisiye türünün klasik yapısını kendine malzeme eden, özellikle ekibin ipuçlarını değerlendirme biçimleri oldukça eğlenceli olan film finali aynı şekilde bağlamakta zorlanmış. Diğer bir eksi ise ekibe sonradan dahil edilen Feyyaz Yiğit’in canlandırdığı ’Dizdar’ karakterinin yer aldığı sahnelerde; anlaşılır ve komik olmaktan uzak espirilerinin uzaması seyredeni filmden düşürüyor. Buna rağmen benzer bir şekilde; şahidin verdiği ifadenin, kullandığı kendine has dil yüzünden anlaşılmakta zorlanılması ve yine aynı şekilde finalde suçludan da tarzını ifade etmek için kullandığı dilin anlaşılır bir şekilde düzeltmesi isteniyor. Sonuç olarak filmin, anlaşılır olmayanı yadırgaması ve ötekileştirmesi ile tutarlı bir mizahi üslup oluşturduğunu söyleyebilirim.
B

@bube

2 yıl önce

Bir ölümlü dünya kadar olamasa da düşünce çok güzel verilmek istenen net bir şekilde karşı tarafa geçiyor oyuncular süper ancak filmde anlamlandıramadığım bir kopukluk var. Ayrıca kötü kelimeler kullanılarak güldürülmeye çalışılması da pek olmamış sanki.
cengiz bozkurt un son sorgu sahnesinde sürekli sorguyu bölmesi zorlama olmuş, katille görüştüğünü söyleyen kadına camın arkasından hoş olmayan bir şekilde belden aşağı küfür edilmesi, kadının ağzından bilgisayardan katil olduğu sanılan kişi ile iletişime kadını farklı gösterecek bir şekilde girilmesi can sıkıcıydı.

@maximumgore

2 yıl önce

7.8 / 10

gülmek istiyorsanız izleyin, kaçırmayın. film bekleneni veriyor. sesli güldüğüm çok yer oldu. senaryo istiyorsanız hitchcock filmleri, görsellik istiyorsanız kubrick filmleri izleyin. bir filmden ne beklediğinizi bilmeden izleyip onu kötülemeyi bırakın.

@haoff

2 yıl önce

7 / 10

Bence bu film senaryo fiyaskosu olarak tarihte yerini almış olabilir. Oyunculukları çok beğendim, Ali Atay zaten aldı başını gidiyor. Ancak senaryo, ah o senaryo...
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL