6.8

281 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.7 (13.670 OY)

KONUSU
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro ekipleri günün birinde hiç alışık olmadıkları bir cinayet vakasıyla karşılaşırlar. Başkomiser Emin, komiser Salih, komiser Asuman ve komiser yardımcısı Alaattin’den oluşan ekip olaya el koyar. Ancak tuhaf cinayetler birbiri ardına gelmektedir. Ekibin elinde ne ... Devamı
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro ekipleri günün birinde hiç alışık olmadıkları bir cinayet vakasıyla karşılaşırlar. Başkomiser Emin, komiser Salih, komiser Asuman ve komiser yardımcısı Alaattin’den oluşan ekip olaya el koyar. Ancak tuhaf cinayetler birbiri ardına gelmektedir. Ekibin elinde ne bir delil, ne de bir ipucu vardır. Sinirler gerilmeye, amirler rahatsız olmaya başlar. Vakalar arttıkça basının ve halkın ilgisi de yoğunlaşmaktadır. Bu durum Emin ve arkadaşları üzerinde büyük bir baskı yaratır. Sonunda Emniyet Genel Müdürü, Amerika’dan gelen suç uzmanı Dizdar Koşu’yu da rehberlik etmesi için başkomiser Emin’in ekibine atar. Telaş, baskı ve çaresizlik altında ezilen Emin ve arkadaşları, Türkiye’nin gördüğü en tuhaf seri cinayet zincirini, olabilecek en ters köşe yöntemlerle çözmeye çalışmaktadır. Sonunda tek bir soru kalmıştır: katil mi pes edecek, yoksa polisler mi?

FRAGMAN

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@aleynaa

2 ay önce

8.6 / 10

Gayet komikti, sonunu da çok güzel bağlamışlar. Biraz klişe olacak diye korktum ama çok güzel bir iş çıkmış ortaya.

@patrickjane

10 ay önce

1 / 10

Kesinlikle overrated bir film. 10/7 puanı hak etmiyor. Hatta puan hak ettiğine inanmıyorum. Görüntü ışık oyuncular kadro vb çok güzel böyle bi gaza gelip filme başlıyorsun ama film aşırı boş çerezlik olarak izleyeyim dedim gram tat vermedi.. Yani filmin dark bir görüntüsü varken böyle ciddiyetsiz oluşu baştan uymamış bikere. Bide film boyunca o kadar laubali, saçma, gereksiz ve klişe laflar var ki nezaman bitecek diye bekledim bildiğin boş yapmışlar. Sinefilde x85 kişi "gülmekten öldüm" demiş ama buna gülende ne bileyim... "Bu da komedi mi"der götümle gülerim anca.

@paez

11 ay önce

5 / 10

film süsü

@enik_kral

11 ay önce

7 / 10’Cinayet Süsü’ ismiyle müsemma bir polisiye komedi filmi.
Bir seri katilin peşine düşen cinayet büro ekibinin düştüğü komik durumları konu ediniyor.
Ali Atay, önceki filmi ’Ölümlü Dünya’ daki çizgisini bu filme de taşıyabilmek için oyuncuları ve müzikleri yine özenle seçmiş ve son dönem yapılan bir çok vasat komedi filmine göre yine belli bir kaliteyi yakalamış.
Filmin en zayıf yanı, oldu bittiye gelen finali yüzünden senaryosu diyebilirim. Polisiye türünün klasik yapısını kendine malzeme eden, özellikle ekibin ipuçlarını değerlendirme biçimleri oldukça eğlenceli olan film finali aynı şekilde bağlamakta zorlanmış. Diğer bir eksi ise ekibe sonradan dahil edilen Feyyaz Yiğit’in canlandırdığı ’Dizdar’ karakterinin yer aldığı sahnelerde; anlaşılır ve komik olmaktan uzak espirilerinin uzaması seyredeni filmden düşürüyor. Buna rağmen benzer bir şekilde; şahidin verdiği ifadenin, kullandığı ke
... Devamı


’Cinayet Süsü’ ismiyle müsemma bir polisiye komedi filmi.
Bir seri katilin peşine düşen cinayet büro ekibinin düştüğü komik durumları konu ediniyor.
Ali Atay, önceki filmi ’Ölümlü Dünya’ daki çizgisini bu filme de taşıyabilmek için oyuncuları ve müzikleri yine özenle seçmiş ve son dönem yapılan bir çok vasat komedi filmine göre yine belli bir kaliteyi yakalamış.
Filmin en zayıf yanı, oldu bittiye gelen finali yüzünden senaryosu diyebilirim. Polisiye türünün klasik yapısını kendine malzeme eden, özellikle ekibin ipuçlarını değerlendirme biçimleri oldukça eğlenceli olan film finali aynı şekilde bağlamakta zorlanmış. Diğer bir eksi ise ekibe sonradan dahil edilen Feyyaz Yiğit’in canlandırdığı ’Dizdar’ karakterinin yer aldığı sahnelerde; anlaşılır ve komik olmaktan uzak espirilerinin uzaması seyredeni filmden düşürüyor. Buna rağmen benzer bir şekilde; şahidin verdiği ifadenin, kullandığı kendine has dil yüzünden anlaşılmakta zorlanılması ve yine aynı şekilde finalde suçludan da tarzını ifade etmek için kullandığı dilin anlaşılır bir şekilde düzeltmesi isteniyor. Sonuç olarak filmin, anlaşılır olmayanı yadırgaması ve ötekileştirmesi ile tutarlı bir mizahi üslup oluşturduğunu söyleyebilirim.
B

@bube

11 ay önce

Bir ölümlü dünya kadar olamasa da düşünce çok güzel verilmek istenen net bir şekilde karşı tarafa geçiyor oyuncular süper ancak filmde anlamlandıramadığım bir kopukluk var. Ayrıca kötü kelimeler kullanılarak güldürülmeye çalışılması da pek olmamış sanki.
cengiz bozkurt un son sorgu sahnesinde sürekli sorguyu bölmesi zorlama olmuş, katille görüştüğünü söyleyen kadına camın arkasından hoş olmayan bir şekilde belden aşağı küfür edilmesi, kadının ağzından bilgisayardan katil olduğu sanılan kişi ile iletişime kadını farklı gösterecek bir şekilde girilmesi can sıkıcıydı.

@maximumgore

11 ay önce

7.8 / 10

gülmek istiyorsanız izleyin, kaçırmayın. film bekleneni veriyor. sesli güldüğüm çok yer oldu. senaryo istiyorsanız hitchcock filmleri, görsellik istiyorsanız kubrick filmleri izleyin. bir filmden ne beklediğinizi bilmeden izleyip onu kötülemeyi bırakın.

@haoff

11 ay önce

7 / 10

Bence bu film senaryo fiyaskosu olarak tarihte yerini almış olabilir. Oyunculukları çok beğendim, Ali Atay zaten aldı başını gidiyor. Ancak senaryo, ah o senaryo...

@darkscream

11 ay önce

millet komedi filminden efsane senaryo beklemiş ben beklemeden izledim ve bayağı da güldüm. dizdar denen uyuz eleman dışında oyuncular gayet başarılıydı.
R

@reservoirdog

1 yıl önce

3.6 / 10

Fiyasko

@parfenrogojin

1 yıl önce

Bu film, Ali Atay’ın Limonata filmiyle iyi bir çıtayı yakalayarak başladığı yönetmenlik denemesinin galiba üçüncü ayağı.

Filmin iyi bir film olmakla olmamak arasında dolanıp duran bir film olduğunu söyleyebiliriz: filmi iyi yapan özellikler, mesela bazı diyaloglar, şakalar vb iyi tutarken bazıları da tutmuyor, ayrıca bazı karakterler için de bunu söyleyebiliriz. Örneğin Uğur Yücel’in karakteri gereksiz, çünkü bir özelliği yok. Aynı şekilde Ankara’!dan gelenler vb. Zorlama şakalar bazen tv dizisi havası katıyor filme ve bunlar filmin ritmini bozuyor diyebiliriz, ve aynı anda filmin iyi bir film olması için olumlu bir sürü özellik de v ar, bunların en önde geleni öncelikle aksayan yönlerine rağmen bütün olarak bakılınca filmin ilginç bir deneme olması. Daha iyi yazılabilmiş olsaydı sonuç çok daha iyi olacaktı. Aynı şekilde zorlama şakalar olmasına rağmen genel anlamda bence oldukça iyiler ve film aslında gerçek ağırlığını Feyyaz Yiğit’e
... Devamı
Bu film, Ali Atay’ın Limonata filmiyle iyi bir çıtayı yakalayarak başladığı yönetmenlik denemesinin galiba üçüncü ayağı.

Filmin iyi bir film olmakla olmamak arasında dolanıp duran bir film olduğunu söyleyebiliriz: filmi iyi yapan özellikler, mesela bazı diyaloglar, şakalar vb iyi tutarken bazıları da tutmuyor, ayrıca bazı karakterler için de bunu söyleyebiliriz. Örneğin Uğur Yücel’in karakteri gereksiz, çünkü bir özelliği yok. Aynı şekilde Ankara’!dan gelenler vb. Zorlama şakalar bazen tv dizisi havası katıyor filme ve bunlar filmin ritmini bozuyor diyebiliriz, ve aynı anda filmin iyi bir film olması için olumlu bir sürü özellik de v ar, bunların en önde geleni öncelikle aksayan yönlerine rağmen bütün olarak bakılınca filmin ilginç bir deneme olması. Daha iyi yazılabilmiş olsaydı sonuç çok daha iyi olacaktı. Aynı şekilde zorlama şakalar olmasına rağmen genel anlamda bence oldukça iyiler ve film aslında gerçek ağırlığını Feyyaz Yiğit’e veriyor, bu açıdan bu oyuncunun filmi sırtlayıp götürdüğünü söyleyebiliriz. Binnur Kaya, Cengiz Bozkurt da keza. Cinayet meselesinin bağlandığı noktayı da filme artı puan olarak yazmamız gerekiyor, çok güzeldi, düşündürücüydü, ve bence çok ama çok yakıştı filme.

Sonuç olarak; Ali Atay iyi bir yönetmen. Ölümlü Dünya’yı henüz izlemedim, büyük olasılıkla birazdan izleyeceğim, ama Limonata’yı çok beğenmiştim. Cinayet Süsü’nün daha iyi yazılmış olsaydı daha iyi bir sonuç vereceğine eminim. Bu haliyle kusurları, eksikleri olan ama yine de iyi bir film olma çabası belirgin, güzel bir Ali Atay filmi olduğunu düşünüyorum.

@lokinindamadi

1 yıl önce

Sası, sıcak bira gibi bir film.

@ohdude

1 yıl önce

8 / 10

kamera açılarını ve müziklerini çok beğendim. özgün bir senaryosu vardı. mükemmel bir absürt eleştiri örneği. uğur yücelin tepkilerine kahkaha attım. tavsiye ederim.

@sadecevrim

1 yıl önce

10 / 10

Filmi ne yazık ki Netflix’e gelince izleme fırsatı bulabildim. Açıkcası Ali Atalay’dan Ölümlü Dünya’yı daha izlemiş ve çok sevmiştim. O yüzden kendimi sürekli karşılaştırma yaparken buldum. Ben çok eğlendim filmi izlerken. İlk başta akmıyor gibi geldi ve biraz karakterlerin replikleri tekrara düşmüş gibi hissettirdi fakat ilk yarım saatten sonra nasıl bitti anlamadım. Baya güldüm. Dizdar, Asuman, Salih, Emin, Alaattin hepsinin arasında dönen geyikler, absürt konuşmalarla eğlendim ben. Fakat en çok sonu beni etkiledi. Cidden böyle bir şey beklemiyordum. Kafamda tabloları birleştirince ağzım açık kaldı. Beğendim.

@mekeroz

1 yıl önce

pazarlama kismi lansmani basarili olan,hormonlu cilek,fiyasko benim icin !!

@filmist

1 yıl önce

8 / 10

Leyla İle Mecnun (LM) sıkı bir hayranı olarak absürd komedi tarzındaki bu filmi tam anlamıyla beğendim.Ama Ölümlü Dünya filmi kadar güzel değil maalesef.
"LM" dizisini izleyenler mutlaka o diziye ait birşeyler buluyor.Çünkü dizideki aynı komediyi sadece üzerine biraz ekleme yapıp hem Ölümlü Dünya filmi hem bu film yapılmış ve güzel olmuş.
Senaryoda eksiklik var gibi ama aslında yok.Şöyleki
LM’yi izlemiş olanlar bilir ki dizide de bu tür sahneler vardır.Örneğin bir sahne izlerken sahne birden değişir sonraki sahneye geçerler.Yeni sahnede ise bir öncekine ufak bir atıfta bulunulur o kadar bir sonuca bağlanmaz.Bu filmde de bunu görmek mümkün.(Düğünlü baskında kaçan adam sahnesi)
Filmde kullanılan müziklerin seçimi ve kullanılan sahneler çok iyi.
Sonunda verdiği mesaj aslında güzel ama sanki mesajı verme şekilleri biraz basit geldi.
Eleştireceğim 3 şey var
Komedinin ve esprilerin Ölümlü Dünya filmindeki kadar iyi olmaması
Küfür sahneleri (b
... Devamı
Leyla İle Mecnun (LM) sıkı bir hayranı olarak absürd komedi tarzındaki bu filmi tam anlamıyla beğendim.Ama Ölümlü Dünya filmi kadar güzel değil maalesef.
"LM" dizisini izleyenler mutlaka o diziye ait birşeyler buluyor.Çünkü dizideki aynı komediyi sadece üzerine biraz ekleme yapıp hem Ölümlü Dünya filmi hem bu film yapılmış ve güzel olmuş.
Senaryoda eksiklik var gibi ama aslında yok.Şöyleki
LM’yi izlemiş olanlar bilir ki dizide de bu tür sahneler vardır.Örneğin bir sahne izlerken sahne birden değişir sonraki sahneye geçerler.Yeni sahnede ise bir öncekine ufak bir atıfta bulunulur o kadar bir sonuca bağlanmaz.Bu filmde de bunu görmek mümkün.(Düğünlü baskında kaçan adam sahnesi)
Filmde kullanılan müziklerin seçimi ve kullanılan sahneler çok iyi.
Sonunda verdiği mesaj aslında güzel ama sanki mesajı verme şekilleri biraz basit geldi.
Eleştireceğim 3 şey var
Komedinin ve esprilerin Ölümlü Dünya filmindeki kadar iyi olmaması
Küfür sahneleri (bazı yerlerde aşırıya kaçan küfürler var rahatsız etmedi değil)
Bazı sahnelerin gereksiz uzaması.
SPOILER

Cinayet Süsü filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Cinayet Süsü filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Cinayet Süsü filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL