İlk Korku Yorumları

İlk Korku filmi detayları

@ravenna

1 ay önce

Bir arkadaşımın önerisi izlememe vesile oldu. Yoksa bu kadar geç kalmışlığa kim bilir daha ne kadar ekler ve izlerdim. Önce ona teşekkürlerimi ileteyim. Çok etkileyici bir film. Mest oldum adeta. Senaryo ve kurgu oldukça başarılı ve bir o kadar da şaşırtıcı. Oyunculuk bakımından bu filmde Richard Gere ve Edward Norton’u birbirinden ayıramıyorum. İki isimde oyunculukta çok üst düzeydeydi. Özellikle son sahnelerdeki iki taraflı mimikleri hiç ama hiç unutmayacağım. Bir yanda çaresizlik, bir yanda alaycılık. Mutlaka izlenmeli.
S

@saihnmurat

2 ay önce

bir film olucaksın deseler kesinlikle bu film olmak isterdim

@ozturkkursat

2 ay önce

8.1 / 10

Edward Norton’un oyunculuğuna bayıldım.

@filmist

3 ay önce

7.6 / 10

Mahkeme filmleri yapısı gereği durağan bir şekilde seyrediyor.Ama senaryo, kurgu ve oyunculuk kaliteli olunca ortaya bu film gibi muhteşem bir yapım ortaya çıkıyor.
Bitinceye kadar suçlu olup olmadığını anlayamıyorsunuz.Bundan dolayı filmde kendini çok güzel izlettirmeyi başarmış.Edward Norton harika bir oyunculuk performansı ortaya koymuş.
İzlenilmesi gereken çok güzel bir film.

@kahramansmt

2 yıl önce

8.2 / 10

Kesinlikle baştan sona muhteşem bir kurgu. Oyunculuklara laf söylenemez.. Senaryo Cast ve Kurgunun uyumu çok güzel.

@droim

2 yıl önce

8.1 / 10

bir ben var benden içerü adlı eser, şaheser..

@fthgzl79

4 yıl önce

7.2 / 10

Filmin gidişatı vasat ama filmin sonu çok iyiydi..Din adamlarının ne durumda olduklarını,insanların psikolojik şiddete uğradığında ne hale gelebileceklerini izlemek için,bu film izlenir..Ayrıca oyuncu kadrosu da çok iyi..10/7

@gamazashi

4 yıl önce

9 / 10

90lı yılların filmlerinde farklı birlezzet ve kurgu işleyişi var, oyunculuklar da harikaydı. Şu da bir gerçek ki adalet sistemi böyleyken kim söz ediyor medeniyetten?

Laura Linney’i ilk The Details filminde tanıdım 2006 yapımı olması lazım, 10 sene önceki halini bu filmde görünce vuruldum açıkçası, o da övgüyü hak ediyor bence performans anlamında. Ufak bir spoiler olarak, savcı ve avukatın atışmasında bir taraf hep kendini daha zeki sandı, ama sonundapatlayınca olay;en büyük çöküntüyü kendini en iyi sanan yaşadı, bu ayrıntıyı da kaçırmamak lazım. Zaten yaşadığım olaylara şüpheli bakan bir insanım, artık bunun üzerine bir şüpheli bakış açısı daha ekledim diyebilirim.

Filmi beğenenlere önerim:http://www.filimadami.com/film/12014/murder-in-the-first/

9/10

@gundula

4 yıl önce

Çok geç kalmışım çook... Edward Norton inanılmazdı... son sahneye kadar ağzım açık izledim...

@mutluus

5 yıl önce

Edward Norton'un Edvırd Nortın olduğu filmdir bende.. O zamanlar anlamışım yaa!!
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL