Schindler'in Listesi Yorumları

Schindler'in Listesi filmi detayları

@zenobiaa

1 yıl önce

7.8 / 10

baş yapıt

@furkandgn9

1 yıl önce

8.8 / 10

Farklı bir isim alternatifi olsaydı bu, "İnsan Kurtarmanın Muhasebesi" olurdu.

Öte yandan filmde yüzlerce yüzü tüm detaylarıyla gösteren Spielberg’ü takdir ettim. Üç ana karakterin etrafında kaybolmayan, odağa alınmaktan çekinilmeyen, acı çeken bir dolu yüz.

@hildegarde

2 yıl önce

8 / 10

1994 te öğrenciyken vakit geçirmek için sinemada seyretmiştim...siyah beyaz fimde kırmızı elbiseli küçük kız o zamandan beri ara ara gözümün önüne gelir.İleri yıllarda kült filmler arasına gireceğini ve mutlaka görülmesi gerekilen film olacağını bilmeden seyretmişim...tekrar seyredilmeye değer bir film

@renkliboncuk

2 yıl önce

Liam Neeson varsa o film düşünmeden izlenir ve sonunda hayran olunur. Tıpkı bu film gibi! Muhteşem bir filmdi. Zulüm gören hangi dinden, hani ırktan olursa olsun ne fark eder? Böyle bir acıyı ne kimsenin yaşaması ne de yaşatması kabul edilir bir şey değildir. Ve hakiki insan, şartlar ne olursa olsun insan kalabilendir. Düşünmeden açıp seyrediniz.

@cokoprenses

2 yıl önce

8.5 / 10

Her insanın hayatında en azından bir kere izlemesi gerektiğini düşündüğüm oldukça etkileyici bir film.

@tiamath

3 yıl önce

9.3 / 10

İsrail'deki soykırım müzesinin girişinde Schindler adına dikilmiş olan ağacı gördüğümde, kendisinin gerçekten ne kadar kıymetli biri olduğunu daha aşikar bir şekilde anladım. Dünya'daki yapılmış en büyük zulümlerden birinde olabildiğince "insan" kurtarma amaçlı yaptıkları takdire şayandır. Film, yönetmen ve oyunculuklar çok başarılı. Zaten bu filmle ilgili çok fazla şey söylemeye gerek olduğunu bile düşünmüyorum.

@ravenna

3 yıl önce

9.5 / 10

Üzerinde çok fazla yazılıp çizilecek şey var da.Bazen anlatmaya kelimeler yetmez.Tek diyeceğim hiç düşünmeden izleyin!

@hrarchon

3 yıl önce

Öldürme yetkisine sahip olup da öldürmüyorsan güçlüsündür.

@berkg

3 yıl önce

10 / 10

Başyapıt!

@apen

6 yıl önce

9 / 10

Tereddütsüz bir başyapıt.Bence sinemayı seven birinin bu filmi izlememiş olması çok büyük eksiklik.İlk Baba filminden sonra soluksuz izlediğim ikinci film.Aslında yorumu şimdi yapıyorum ama filmi sezonunda sinemada izlemiştim.Bu filme olan saygımdan dolayı birşeyler yazmak istedim.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL