Schindler'in Listesi

(1993)

Schindler's List

Film 3 Saat 15 Dk. Biyografi, Dram ABD 4 Mart 1994

8.4

1,084 OY
PUAN VER
5

Imdb: 9 (1.460.470 OY)

KONUSU

Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan film, Oskar Schindler adlı bir Alman işadamının 2. Dünya Savaşı sırasında Polonya’da kurduğu fabrikada Yahudi işçileri çalıştırmaya başlaması ve bu sayede 1100 Yahudi’nin hayatını kurtarmasını konu alıyor.

Liam Neeson

Oskar Schi...

Ben Kingsley

Itzhak Stern

Ralph Fiennes

Amon Goeth

Caroline Goodall

Emilie Sch...

Jonathan Sagall

Poldek Pfe...

Embeth Davidtz

Helen Hirsch

Malgorzata Gebel

Viktoria K...

Shmuel Levy

Wilek Chil...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@cevherdudayev

2 ay önce

9.1 / 10

dün tekrar izledim. hem 31 yıllık film hem siyah beyaz, hem de 3 saat 15 dakika. dedim ki herhalde o kadar sarmaz artık, sıkılırım diye düşündüm. lakin göremediğim tonla detay gördüm. aktı gitti film. müziklerinin ne kadar şahane olduğunu bir kez daha görmüş oldum. 4-5 yerinde gözlerim ıslandı. göğsüme öküz oturdu.

@manfromnorth

3 ay önce

9.5 / 10

Liam Neeson..
M

@marvel_of_rivia

3 ay önce

10 / 10

Ağlamaktan götüm çıktı

@zenobiaa

2 yıl önce

7.8 / 10

baş yapıt

@furkandgn9

3 yıl önce

8.8 / 10

Farklı bir isim alternatifi olsaydı bu, "İnsan Kurtarmanın Muhasebesi" olurdu.

Öte yandan filmde yüzlerce yüzü tüm detaylarıyla gösteren Spielberg’ü takdir ettim. Üç ana karakterin etrafında kaybolmayan, odağa alınmaktan çekinilmeyen, acı çeken bir dolu yüz.

@hildegarde

3 yıl önce

8 / 10

1994 te öğrenciyken vakit geçirmek için sinemada seyretmiştim...siyah beyaz fimde kırmızı elbiseli küçük kız o zamandan beri ara ara gözümün önüne gelir.İleri yıllarda kült filmler arasına gireceğini ve mutlaka görülmesi gerekilen film olacağını bilmeden seyretmişim...tekrar seyredilmeye değer bir film

@renkliboncuk

3 yıl önce

Liam Neeson varsa o film düşünmeden izlenir ve sonunda hayran olunur. Tıpkı bu film gibi! Muhteşem bir filmdi. Zulüm gören hangi dinden, hani ırktan olursa olsun ne fark eder? Böyle bir acıyı ne kimsenin yaşaması ne de yaşatması kabul edilir bir şey değildir. Ve hakiki insan, şartlar ne olursa olsun insan kalabilendir. Düşünmeden açıp seyrediniz.

@cokoprenses

4 yıl önce

8.5 / 10

Her insanın hayatında en azından bir kere izlemesi gerektiğini düşündüğüm oldukça etkileyici bir film.

@tiamath

4 yıl önce

9.3 / 10

İsrail'deki soykırım müzesinin girişinde Schindler adına dikilmiş olan ağacı gördüğümde, kendisinin gerçekten ne kadar kıymetli biri olduğunu daha aşikar bir şekilde anladım. Dünya'daki yapılmış en büyük zulümlerden birinde olabildiğince "insan" kurtarma amaçlı yaptıkları takdire şayandır. Film, yönetmen ve oyunculuklar çok başarılı. Zaten bu filmle ilgili çok fazla şey söylemeye gerek olduğunu bile düşünmüyorum.

@ravenna

4 yıl önce

9.5 / 10

Üzerinde çok fazla yazılıp çizilecek şey var da.Bazen anlatmaya kelimeler yetmez.Tek diyeceğim hiç düşünmeden izleyin!

@hrarchon

5 yıl önce

Öldürme yetkisine sahip olup da öldürmüyorsan güçlüsündür.

@berkg

5 yıl önce

10 / 10

Başyapıt!

@apen

8 yıl önce

9 / 10

Tereddütsüz bir başyapıt.Bence sinemayı seven birinin bu filmi izlememiş olması çok büyük eksiklik.İlk Baba filminden sonra soluksuz izlediğim ikinci film.Aslında yorumu şimdi yapıyorum ama filmi sezonunda sinemada izlemiştim.Bu filme olan saygımdan dolayı birşeyler yazmak istedim.

@ayay

8 yıl önce

Çoğu zaman büyük övgülerin ardından okuduğum bir kitabı ya da izlediğim bir filmi "Bu kadar övmeye de gerek yokmuş ya." diyerek geçiştiriyorum. Ama Schindler'in Listesi kesinlikle daha da fazla övgüyü hak ediyormuş. Hep izlemeyi geciktirmiştim. Keşke bu kadar geç izlemeseydim

Film boyunca söylediğim tek kelime vardı "Niye?". Niye yani bu kadar eziyet niye? Sen yaşarken diğer insanların da yaşaması bu kadar zor mu? Bir insan nasıl böyle bir nefretle dolabiliyor anlamıyorum. Nefret edip öldürüyorsun. Hırsını alamayıp, gömdüğün insanları bir de çıkarıp yakıyorsun! Ve daha nicesi. Bu nasıl bir şeydir. Bunu nasıl kabul edip sindirebilmiş bu insanlık? Kimseyi sevmek zorunda değilsin ama nefret etme! Bu kadar! "Her kim bir canı kurtarırsa bütün insanları kurtarmış gibi olur" Maide-32
A

@aleyna4

8 yıl önce

10 / 10

'kırmızı mantolu kız' filmin en önemli kısmı şüphesiz. Spielberg sanatını konuşturmuş.
SPOILER

Schindler'in Listesi filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Schindler'in Listesi filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Schindler'in Listesi filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL