8.3

1,455 OY
PUAN VER
5

IMDb: 9.3 (1.919.043 OY)

Vizyon Tarihi

10 Mart 1995

Süre

2 Saat 22 Dk.

Ülke

ABD

Yönetmen / Senarist

KONUSU

Genç ve başarılı bir banker olan Andy Dufresne, karısını ve onun sevgilisini öldürmek suçundan ömür boyu hapse mahkum edilir ve Shawshank hapishanesine gönderilir. İşkence, tecavüz, dayak dahil her türlü kötü koşulun hüküm sürdüğü hapishane koşullarında, Andy'nin hayata bağlı ve her daim iyi bir şeyler bulma çabası içindeki hali, çevresindeki herkesi çok etkileyecektir. Bir süre sonra parmaklıkların arkasında bile özgür bir yaşam olabileceğine bütün mahkumları inandırır. Bu mahkumlardan biri olan Red ve Andy, unutulmaz bir dostluk kurarak hapishaneyi bambaşka bir yer haline getirirler.   Stephen King'in korku türü haricindeki ender romanlarından birinin uyarlaması olan film, gösterime çıktığı yılda inanılmaz bir başarı elde etmiş ve gişe rekorları kırmıştı.

Tim Robbins

Andy Dufresne

Morgan Freeman

Ellis Boyd...

Bob Gunton

Warden Sam...

Clancy Brown

Captain By...

Mark Rolston

Bogs Diamond

James Whitmore

Brooks Hatlen

Bir film izledim hayatım değişti

     the shawshank redemption'ı izleyene kadar benim için filmler, sadece güzel vakit geçirmek için bir araçtı. zaten bu filmi izleyene kadar genelde komedi ve aksiyon filmlerinin dışında pek film...
enik-kral

@enik-kral yazdı...

07.04.2012

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (108)

@lerin yazdı...

Paz, 03 Haz 2018, 09:44 (2 hafta önce)

Özellikle Yağmurlu sahne özgürlügün hic o kadar tatlı olmadigi sahne. O sahne filmin nasıl oldugunu anlatmaya yeter. Zaten sonrasında bir cok filmde bu sahnelerden esinlenmeyi gormekteyiz.

@luis-bunuel23 yazdı...

Per, 15 Mar 2018, 19:36 (3 ay önce)

10 / 10

ÇOK FİLM İZLEDİM HALADA İZLERİM  BU FİLM SİNEMA TARİHİNİN EN İYİ FİLMİ MİDİR BİLİNMEZ SORSANIZ HERKES FARKLI BİRŞEY SÖYLER AMA HERKESİN KALBİNE DOKUNAN HİKAYESİ VE ANLATIMI İLE SİZİ İÇİNE ÇEKEN BİR FİLM.BELKİ BENDE SİNEMA TARİHİNİN EN İYİ FİLMİ DEMEM AMA YARIN ÖLECEĞİMİ BİLSEM VE SON BİR FİLM İZLEME HAKKI VERSENİZ AÇAR BUNU İZLERİM. İŞTE ÖYLEDE BİR BÜYÜSÜ VAR UZUN LAFIN KISASI HALA İZLEMEYEN KALDIYSA İZLESİN. "UMUT İYİ BİR ŞEYDİR .BELKİ DE EN İYİSİ VE İYİ ŞEYLER ASLA ÖLMEZ."

@karadenizli yazdı...

Cmt, 26 Ağu 2017, 13:33 (10 ay önce)

Son sahneler iyi kurgulanmış ve zekice olunca film de güzel oluyor sanırım.Oyunculuk, senaryo , anlatım güzel.Ama bu kadar uzun olmak zorunda mıdır bir film şüpheliyim.Bu yüzden 1 nunaradır demek sabırlıların işi

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Esaretin Bedeli filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Esaretin Bedeli filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Esaretin Bedeli filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI