Yönetmen
|
Frank Darabont
|
Oyuncu
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Set Kıyafet Sanatçısı
|
Jack Hering
|
1. Yardımcı Editör
|
Patricia A. Galvin
|
Video Assist Operatörü
|
Van Scarboro
|
Butafor
|
Tom Shaw Jr.
|
Yapım Ofisi Koordinatörü
|
Beth Hickman
|
Film Araç Koordinatörü
|
Mario Simon
|
Yükleyici
|
Hope A. Nielsen
|
Yetkili Müzik Yapımcısı
|
Dan Goldwasser
|
Şoför
|
Robert Conrad
, Chip Vincent
, David Turner
, J.D. Thomas
, Donald Snyder
, Scott Ruetenik
, David Smith
|
Üretim Hizmetleri
|
Brian Boggs
, Don Speakman
, Mark Moelter
, Liz Glotzer
, David V. Lester
, Niki Marvin
|
Baş Kostümcü
|
Paul Wells
, Kris Kearney
|
Steadicam Operatörü
|
Gerrit Dangremond
|
Terzi
|
Carol Buckler
|
Ön Işıklandırma Şefi
|
Rex Buckingham
|
Teçhizat Sorumlusu
|
Don Cerrone
|
1. Kamera Asistanı
|
Robin Brown
|
Hazır Boyacı
|
Todd Hatfield
|
Ressam
|
Blair Gibeau
|
İnşaat Formeni
|
Dixwell Stillman
|
Yardımcı Sanat Yönetmeni
|
Jack Evans
|
Sanat Bölümü Asistanı
|
Rhonda Yeater
|
Set Fotoğrafçısı
|
Michael P. Weinstein
|
Butafor
|
Earl F. Betts
|
Projeksiyon
|
Alan Jacques
|
Elektrikçi
|
Kurt Dale Hartman
|
Yapım Muhasebecisi
|
Ramona Sánchez-Waggoner
|
Ses Kayıtçısı
|
Jack Keller
|
Operasyon Yöneticisi
|
Kokayi Ampah
, David V. Lester
, Sue Belknap
|
Senaryo
|
Frank Darabont
|
Diğer
|
Stephen King
, Frank Darabont
|
Diğer
|
Therese Amadio
, Kelley Baker
, Brian Boggs
, Richard Brooks Burton
, Ramona Sánchez-Waggoner
, Jane Estocin
, Alfonso Freeman
, Edward A. Gutentag
, Beth Hickman
, Jesse V. Johnson
, Michael Kelem
, Ernie Malik
, David McQuade
, Karin Mercurio
, Mark Moelter
, Margaret J. Orlando
, Joe Schultz
, Don Speakman
, Amie Tschappat
, Michael Vasquez
, Sophia Xixis
, Robert 'Bobby Z' Zajonc
, Michel Burstein
, Saxon Eldridge
, Alan Jacques
, Tom Lent
|
Müzik
|
Bill Bernstein
, Jim Makiej
, Thomas Pasatieri
, Dennis S. Sands
, Tom Boyd
, Bruce Dukov
, Arlene Fishbach
, Dan Goldwasser
, Tommy Morgan
, Kathy Nelson
, Chas Smith
, Steven L. Smith
, James Thatcher
, Ian Underwood
, Sandy DeCrescent
, Thomas Newman
, Haim Shtrum
|
Editoryal Hizmetler
|
Jeff Canavan
, Patricia A. Galvin
, David Leslie Johnson-McGoldrick
, Robert C. Lusted
, David Orr
|
Kostüm Sorumlusu
|
Cookie Beard
, Carol Buckler
, Kris Kearney
, Taneia Lednicky
, Eva Prappas
, Mira Zavidowsky
|
Kamera Teknisyeni
|
John Archibald
, Robin Brown
, Rex Buckingham
, Keith Bunting
, James J. Burke
, Brian 'Buzz' Buzzelli
, Don Cerrone
, Stuart Cropley
, Gerrit Dangremond
, Eugene C. DePasquale
, Richie Ford
, Bruce Hamme
, Jim Harrington
, Andy Harris
, Jeremy Knaster
, Bobby Mancuso
, William Moore
, William R. Nielsen Jr.
, Hope A. Nielsen
, Bill O'Leary
, Van Scarboro
, Eric Swanek
, S. B. Weathersby
, Michael P. Weinstein
, Pat Dames
, Kurt Dale Hartman
, David Moenkhaus
, Jon D. Morrison
, Brian Powers
|
Görsel Efektler
|
Brian Adams
, Melissa Taylor
|
Ses
|
Petra Bach
, Kevin Bartnof
, David Behle
, Bruce Bell
, Mike Boudry
, Kevin Boyd
, Willie D. Burton
, Michael J. Cerone
, Jeff Clark
, Zack Davis
, Marilyn Graf
, Ron Grafton
, Michael Herbick
, Ellen Heuer
, Shelley Rae Hinton
, Dale Johnston
, Doc Kane
, Jack Keller
, Larry Lester
, Marvin E. Lewis
, Robert J. Litt
, William L. Manger
, Lori Martino
, Thomas J. O'Connell
, Richard Oswald
, Janelle Showalter
, John Stacy
, Elliot Tyson
, Robert Ulrich
, Bill Weinman
, Paul J. Zydel
, Vanessa Theme Ament
, Jim Emswiller
, Mary Jo Lang
, John Roesch
, Donald C. Rogers
, John Soukup
, Carolyn Tapp
|
İkinci Birim
|
Michael Greenwood
, Thomas Schellenberg
, John R. Woodward
, Jesse V. Johnson
|
Makyaj Sorumlusu
|
Roy Bryson
, Jeni Lee Dinkel
, Kevin Haney
, Philip Ivey
, Pamela Priest
, Monty Westmore
|
Yapım Ofisi Asistanı
|
Ramona Sánchez-Waggoner
, Joe Schultz
, Saxon Eldridge
, Michael Vasquez
, Amie Tschappat
|
Yapım Sanatçısı
|
Terence Marsh
|
Sinematografi
|
Roger Deakins
|
Kast Asistanı
|
Julie Weiss
|
Ses Editörü
|
Bruce Bell
|
Baş Kuaför
|
Philip Ivey
|
Hayvan Eğitmeni
|
Therese Amadio
|
Finans
|
Jane Estocin
|
Anısına
|
Allen Greene
|
ADR Editörü
|
Shelley Rae Hinton
|
Yardımcı Ses Editörü
|
Lori Martino
|
Yetkili Finans Sorumlusu
|
Ramona Sánchez-Waggoner
, Karin Mercurio
, Kelley Baker
|
Yardımcı Editör
|
Robert C. Lusted
|
Özgün Müzik Bestecisi
|
Thomas Newman
|
Kondüktör
|
Thomas Newman
|
Set Dekorasyon
|
Michael Seirton
|
Yardımcı Yönetmen
|
Thomas Schellenberg
, John R. Woodward
, Robert Barnett
|
Yazar
|
Ernie Malik
|
Birim Reklamcısı
|
Ernie Malik
|
3. Yardımcı Yönetmen
|
Jesse V. Johnson
|
Set Yapım Asistanı
|
Jesse V. Johnson
, David McQuade
|
Senaryo Süpervizörü
|
Sioux Richards
, James Ellis Deakins
, James Ellis
|
Yapım Sorumlusu
|
Sue Bea Montgomery
, Kokayi Ampah
, Margaret J. Orlando
|
Oyuncu Asistanı
|
Alfonso Freeman
, Tom Cotter
, Sophia Xixis
|
Set
|
Brian 'Buzz' Buzzelli
|
Müzik Editörü
|
Bill Bernstein
|
Kostüm Tasarımı
|
Elizabeth McBride
|
Dublörler Koordinatörü
|
Jerry Gatlin
|
Birim Yapım Yöneticisi
|
David V. Lester
|
Yönetici yapımcı
|
David V. Lester
, Liz Glotzer
|
Prodüksiyon Tasarım
|
Terence Marsh
|
Editör
|
Richard Francis-Bruce
|
Yapımcı
|
Niki Marvin
|
Oyuncu Seçimi
|
Deborah Aquila
, Julie Lichter
, Barbara Harris
, D. Lynn Meyers
, Brent Scarpo
, Julie Weiss
, Linda Weaver
|
Teşekkürler
|
Stephen King
, Dennis Baker
, Kzar Torres
, Lee Tassef
, Eve Lapolla
, Richard Hall
, Manny Centeno
, Allen Greene
|
Roman
|
Stephen King
|
Sanat Yönetimi
|
Peter Landsdown Smith
, Lee Lee Baird
, Earl F. Betts
, Jack Evans
, Blair Gibeau
, Antoinette J. Gordon
, Kelley A. Hankins
, Todd Hatfield
, Jack Hering
, Joseph Hodges
, Sebastian Milito
, William Moore
, Christopher Neely
, Isidoro Raponi
, Tom Shaw Jr.
, Dixwell Stillman
, Pete von Sholly
, Paul Wells
, Rhonda Yeater
, John Alvin
, Jim Heastings
, Brent Peelor
, Drew Struzan
, Alba Leone
|
Görüntü Yönetmeni
|
Roger Deakins
|
Işık Asistanı
|
Jeremy Knaster
|
Renk Zamanlayıcı
|
David Orr
|
Yapım Ses Mikseri
|
Willie D. Burton
|
İnşaat Koordinatörü
|
Sebastian Milito
|
ADR ve Dublaj
|
Paul J. Zydel
|
Kuaför
|
Roy Bryson
|
Işık Teçhizat Şefi
|
Richie Ford
|
Sorumlu Ses Editörü
|
John Stacy
|
Mekan Yöneticisi
|
Kokayi Ampah
, Chris Cozzi
|
ADR Sorumlusu
|
Petra Bach
|
Jenerik Mikser
|
Dennis S. Sands
|
Set Tasarımı
|
Antoinette J. Gordon
|
Işık Şefi
|
Bill O'Leary
|
Görsel Efekt Yapımcısı
|
Melissa Taylor
|
Ulaşım Koordinatörü
|
David Marder
, Robert Conrad
, Fred Culbertson
, William P. Davis
, Mickey Guinn
, Douglas Miller
, Ken Nevin
, Scott Ruetenik
, David Smith
, Donald Snyder
, J.D. Thomas
, David Turner
, Chip Vincent
, Mario Simon
|
Kıyafet Sorumlusu
|
Taneia Lednicky
|
ADR Ses Oyuncu Seçimi
|
Tom Lent
, Barbara Harris
|
Boom Operatörü
|
Marvin E. Lewis
|
İlave Film Müziği
|
Tommy Morgan
|
Özel Efektler
|
Bob Williams
|
Pilot
|
Robert 'Bobby Z' Zajonc
|
Hava Koordinatörü
|
Robert 'Bobby Z' Zajonc
|
Hava Kamerası
|
Robert 'Bobby Z' Zajonc
|
Ulaşım Şefi
|
Fred Culbertson
|
Makyaj Sanatçısı
|
Monty Westmore
, Kevin Haney
|
Dolly Sorumlusu
|
Bruce Hamme
|
Dublörler
|
Daniel W. Barringer
, Mickey Guinn
, Dick Hancock
, A. Michael Lerner
, Fred Culbertson
, Jerry Gatlin
, Tom Morga
, Ben Scott
, Thomas J. Larsen
|
Orkestra Şefi
|
Thomas Pasatieri
|
Genel
|
Marilyn Graf
, Rick Canelli
, David Leslie Johnson-McGoldrick
, Linda Weaver
, Tom Morga
, Keith Shaw
, Kevin Bartnof
, Andy Harris
, Arlene Fishbach
, Donnie McFinely
, Thomas J. O'Connell
, Keith Bunting
, Michael Greenwood
, Ron Grafton
, David Moenkhaus
, Cookie Beard
, Chris Cozzi
, Tim.L.armstutz
, Richard Francis-Bruce
|