7.7

694 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.2 (1.565.317 OY)

KONUSU
Gotham’ın koruyucusu Batman, modern zamanlarda beşinci kez sinemaya dönüyor. Christopher Nolan’ın yazıp yönettiği bu filmde daha önce anlatılmış olan öykülerden farklı olarak bu kez yarasa adamın kariyerine ilk başladığı yıllar konu alınıyor.

Bir gece, şehrin sokaklarında, ailesinin trajik bir şeki
... Devamı
Gotham’ın koruyucusu Batman, modern zamanlarda beşinci kez sinemaya dönüyor. Christopher Nolan’ın yazıp yönettiği bu filmde daha önce anlatılmış olan öykülerden farklı olarak bu kez yarasa adamın kariyerine ilk başladığı yıllar konu alınıyor.

Bir gece, şehrin sokaklarında, ailesinin trajik bir şekilde öldürülmesine tanık olan genç Bruce Wayne, intikam yemini eder. Dünyayı dolaşarak suçla savaşmanın yöntemlerini öğrenir ve Gotham şehrine geri döner. Yüksek teknolojiyi de yanına alarak suça karşı savaşını başlatır. İlk hedefi, şehirdeki kokuşmuş düzenin kendisi olacaktır.

Büyük ölçüde, Frank Miller’ın yıllar önce yazdığı Batman: Year One isimli kült çizgi romandan esinlenerek yaratılan serüvende, kara şövalyeyi bu kez Christian Bale canlandırıyor.
Christian Bale

Bruce Wayn...

Liam Neeson

Henri Duca...

Katie Holmes

Rachel Dawes

Michael Caine

Alfred Pen...

Gary Oldman

James Gordon

Cillian Murphy

Jonathan C...

Morgan Freeman

Lucius Fox

Tom Wilkinson

Carmine "T...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@emrhean

6 ay önce

7.1 / 10

Batman, benim için her zaman ilgi çekici bir kahraman olmadı ve bu filmi izledikten sonra tercihimi ne kadar doğru yaptığımı bir kez daha fark ettim.

Film iyi bir yapım, ancak 7.5'in üzerine çıkabilecek kadar özel değil. Hem film açısından hem de karakter gelişimi açısından, özellikle bu film için konuşursak, beklenen özel bir şey sunmuyor.
M

@mervenur94

3 yıl önce

8.1 / 10

Efsanenin başlangıcı.
O

@omerkaratasch

4 yıl önce

batman serisine şöyle baştan başlayınca en iyi batman rolüne üstlenen oyuncunun fikrimce christian bale olduğuna karar verdim. adam ne oynamış bee

@film_duce

9 yıl önce

Son iki filmini izleyip sonra bunu izlemek nedense daha çok hoşuma gitti.Hikayeye hakimken bir anda her şeyin nasıl başladığını öğrenmek de ayrı keyifli oluyormuş demek ki.Çok Yaşa Nolan Çok Yaşa Bale !!
K

@kacmaz

9 yıl önce

geçen senelerde izlediğim bir filmdi.kesinlikle başyapıt.yorum yapmadığımı görünce yorum yapayım dedim.bu filmi eleştiren kişi olcağını sanmıyorum.bu film başyapıta girmesse hangi film başyapıta girebilir :)

@consuela

10 yıl önce

8.7 / 10

Söylentiye göre Kevin Conroy, Christian Bale’in Batman sesini beğenmemiş. Kevin Conroy beğenmemişse bize yalnızca katılmak düşer.

@strangelove

11 yıl önce

9 / 10

bıkmadan defalarca izledim, her izlediğimde aynı keyfi tekrar alıyorum. özellikle bruce wayne'in league of shadows tapınağındaki eğitim sahneleri inanılmaz bir haz veriyor. çoğu batman-sever'in gözünde 2. film en iyisidir ama benim favorim açık ara bu film.

@vfv

11 yıl önce

KORKUYU BİRİNİN ÜZERİNDE KULLANMAN İÇİN ÖNCE KENDİ KORKULARININ EFENDİSİ OLMALISIN. Eski dönem rezalet batman filmlerini ayağa kaldıran ve fantastiklikten kurtaran Christopher Nolan ın gerçekçi Batman senaryosunun üçlemesinin ilk filmi bu filmdir. Bu film sadece birçizgiroman uyarlaması da değildir. Sistemi eleştiren insancıl ve olgunun insanın nesnelliğinden bağımsız olduğunu savunan politik bir soğuk savaş filmidir bana göre. Bu yüzden V for vendetta ve Watchmen gibi diğer çizgiroman uyarlamalarıyla birlikte ayrı bir yere koymak gerekir batmanı. Filmi Nolan Temelinden tekrar oluşturuyor batmanı batman yapan özelliklerini en ince ayrıntısına kadar işliyor Onun korkularından başlayıp batman olma hikayesini bize sunmak için Batmanı saklıyor. Onun Batman olma sürecinden batman olması için korkularının nasıl şekillendirdiğini ve intikamla beslenen yüreğinin adalet için atmaya başlayan bir Sembol'e dönüşünü anlatıyor. Artık batman olan bruc
... Devamı
KORKUYU BİRİNİN ÜZERİNDE KULLANMAN İÇİN ÖNCE KENDİ KORKULARININ EFENDİSİ OLMALISIN. Eski dönem rezalet batman filmlerini ayağa kaldıran ve fantastiklikten kurtaran Christopher Nolan ın gerçekçi Batman senaryosunun üçlemesinin ilk filmi bu filmdir. Bu film sadece birçizgiroman uyarlaması da değildir. Sistemi eleştiren insancıl ve olgunun insanın nesnelliğinden bağımsız olduğunu savunan politik bir soğuk savaş filmidir bana göre. Bu yüzden V for vendetta ve Watchmen gibi diğer çizgiroman uyarlamalarıyla birlikte ayrı bir yere koymak gerekir batmanı. Filmi Nolan Temelinden tekrar oluşturuyor batmanı batman yapan özelliklerini en ince ayrıntısına kadar işliyor Onun korkularından başlayıp batman olma hikayesini bize sunmak için Batmanı saklıyor. Onun Batman olma sürecinden batman olması için korkularının nasıl şekillendirdiğini ve intikamla beslenen yüreğinin adalet için atmaya başlayan bir Sembol'e dönüşünü anlatıyor. Artık batman olan bruce wane babası gibi adaletsizlik için savaşacaktır. C. Nolan bu filmin temellerini ; Batman'in olduğu dünyanın daha gerçekçi olacak ve çağdaş bir kahraman figürünün ortaya çıkışı anlatılacak şeklinde açıkladı. İlk filmin temelleri bu şekilde atılmışken devam filmleride geldi tabi. Kara şovalye ve Kara şovalye yükseliyor. Özellikle Kara şovalye popülerite olarak bu filmden çok önde. Aslında bunun iki sebebi var.Birincisi ikinci filmin temeli olan bu filmdir.İkincisi ise ikinci filmin kötü adamı efsane olan Jokerdir.Birinci filmin yani bu filmin kötü adamı Liam Neeson belki joker kadar fantastik değil ama iyi .Her ne kadar kara şovalye popülerite olarak önde olsada ben halen bu ilk film olan batman begins'in kara şovalye kadar iyi olduğunu iddia ediyorum. Çizgiromanlardaki olguyu değiştirip olayı gerçeklik boyutuna getiren C. Nolan şaheeseri olan bu filmi herkes izledi ama yorum yapmamın sebebi saygı duymam ve herkesin kara şovalyeye gösterilen saygının bu filme gösterilmesini istemem. Bundan önceki filminde ?Makinist- bir deri bir kemik olan C. bale ise Batman rolü için biçilmiş kaftan olduğunu kanıtlıyor.Filmin kötü adamı rolü verilen Liam Neeson ise harikalar yaratıyor.Aslında kötü adam dediğime bakmayın.O da dünyayı değiştirmek istiyor ama batman gotham için halen umutlu olması onları birbirine düşürüyor. Müziklerini hans zimmer gibi bir üstadın yapmış olduğu batman begins her bakımdan komple bir filmdir. ''İnsanların uyanması için şok edici örnekler gerekiyor. Bruce Wayne olarak ben bunu yapamam. Ben bir insanım. Etten kemikten yapılmışım. Belki yok edilebilirim. Ama bir sembol olarak, bir sembol olarak ben asla kokuşmam. Ölümsüz olabilirim. '' 10/ 9.0

@kamil_sonmez

11 yıl önce

7 / 10

8.1 almasına şaşırdım. kesinlikle bi batman ya da batman returns beğil, olay liam ve morgan freeman'lı film yapıp piyasa yapmaksa, işe yaramış, o kadar.

kusura bakmayın en fazla 70/100'lük bir film. kötü değil, lakin 8.1 de değil.

@fatalitly

12 yıl önce

Kesinlikle harika . Liam Nesson olunca zaten iyi olmaması mümkün değil .Çok büyük abartılar yok veya çok beklenildik şeyler . Sizi hem şaşırtıyor hem de sevindiriyor. Batman İyidir

@lowen

12 yıl önce

8.5 / 10

Christopher Nolan izlemeye alıştığımız Batman filmlerinin çizgisinin çok uzağına çıkıp,herkesi mutlu etmeyi başaran bir iş çıkardı.Nolan'ın önceliği karikatürize edilmiş Batman'i ilk etapta gerçek dünyaya yerleştirmek,sonrasında da onun insani yönlerini ortaya çıkarmaktı.Süper kahraman olmanın getirileri,götürdükleri,bu yola girme süreci derken,süper kahramanlık gibi masalsı bir olguyu neredeyse bir meslek hikayesine döndürüp,bizi de bu dünyanın içine sokması herşeyi açıklıyor aslında.

The Dark Knight Rises'da izledikten sonra rahatlıkla söylebilirim ki,Batman Begins,üç Nolan Batman'i içinde benim için en iyisi.Diğer 2 filmde tabii ki enfes.

Batman filmlerinin bir geleneği de en kötü zamanında bile müthiş bir oyuncu topluluğu barındırması.Batman'in en kötü filmleri olarak bilinen Joel Schumacher döneminde bile George Clooney,Uma Thurman,Jim Carrey,Arnold Schwarzenegger'lerin olduğunu hatırlarsak,devasal bütçeli Nolan üçlemesinde Micha
... Devamı
Christopher Nolan izlemeye alıştığımız Batman filmlerinin çizgisinin çok uzağına çıkıp,herkesi mutlu etmeyi başaran bir iş çıkardı.Nolan'ın önceliği karikatürize edilmiş Batman'i ilk etapta gerçek dünyaya yerleştirmek,sonrasında da onun insani yönlerini ortaya çıkarmaktı.Süper kahraman olmanın getirileri,götürdükleri,bu yola girme süreci derken,süper kahramanlık gibi masalsı bir olguyu neredeyse bir meslek hikayesine döndürüp,bizi de bu dünyanın içine sokması herşeyi açıklıyor aslında.

The Dark Knight Rises'da izledikten sonra rahatlıkla söylebilirim ki,Batman Begins,üç Nolan Batman'i içinde benim için en iyisi.Diğer 2 filmde tabii ki enfes.

Batman filmlerinin bir geleneği de en kötü zamanında bile müthiş bir oyuncu topluluğu barındırması.Batman'in en kötü filmleri olarak bilinen Joel Schumacher döneminde bile George Clooney,Uma Thurman,Jim Carrey,Arnold Schwarzenegger'lerin olduğunu hatırlarsak,devasal bütçeli Nolan üçlemesinde Michael Caine'ı,Morgan Freeman'ı,Gary Oldman'ı,Katie Holmes'ı,Liam Nesson'ı görmek çok da şaşırtıcı bir durum olmasa gerek.

Nolan serinin ilk filminde Bruce Wayne-Batman çatışmasını çok iyi aktarmış.Wayne'in ilk önce,Rhas Al Ghul'da kendini bulması ve Batman'in yeteneklerinin nereden geldiğinin altını doldurması çok başarılıydı.
K

@kerem1907

13 yıl önce

10 / 10

izlenmesi hoş bir film herkeze tavsiye ederim...

@maroia

13 yıl önce

8.8 / 10

İyi ki de başlıyor, yoksa izleme zevkinin yüksek olduğu filmleri bekleyip duracağız. Bir de The Dark Knight geliyor arsından mis gibi oluyor her şey. Serinin 3. filmini bekliyoruz şimdilerde.

İzleyin izlettirin.

@shineon

14 yıl önce

8.4 / 10

Batman'in ete kemiğe büründüğü, dolayısıyla ana karakterin Batman'den ziyade Bruce Wayne olduğu filmdir. Nolan'ın Batman serisinin ilk filmidir. Herkese tavsiye ederim.

@raphalleon

14 yıl önce

8.3 / 10

Batman filmlerine olan hayranlığımı başlatan filmdir kendisi. Çizgi filmlerde o kadar hayran olmamıştım fakat Batman Begins izleyince son derece hoşuma gitti. Hele ki Batman Dark Knight zaten en favori ilk 10 filmimden birisi. Batman serisine başlayacaklar için ilk izlenilmesi gereken film.
SPOILER

Batman Başlıyor filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Batman Başlıyor filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Batman Başlıyor filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL