Kara Şövalye Yükseliyor

(2012)

The Dark Knight Rises

Film 2 Saat 44 Dk. Aksiyon, Dram İngiltere, ABD 27 Temmuz 2012

7.9

774 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.4 (1.841.696 OY)

KONUSU
Sekiz yıl sonra... Terörist lider Bane, Gotham şehrinin güvenliğini tehlikeye atarken, Batman efsanesini yok etmek için Kedikadın Selina Kyle’dan da yardım almıştır.

Christopher Nolan yorumlu Batman efsanesinin sonu gelirken, başrol Bruce Wayne/Batman olarak yine Christian Bale’i, ezeli düşman Bane
... Devamı
Sekiz yıl sonra... Terörist lider Bane, Gotham şehrinin güvenliğini tehlikeye atarken, Batman efsanesini yok etmek için Kedikadın Selina Kyle’dan da yardım almıştır.

Christopher Nolan yorumlu Batman efsanesinin sonu gelirken, başrol Bruce Wayne/Batman olarak yine Christian Bale’i, ezeli düşman Bane olarak Tom Hardy’yi, Selina Kyle rolünde Anne Hathaway’i ve John Blake olarak da Joseph Gordon-Levitt’i seyrediyoruz. Marion Cotillard, Morgan Freeman, Gary Oldman gibi isimler de kadronun ağır topları arasında...

Filmin senaryosunu Christopher Nolan ve Jonathan Nolan beraber kaleme alırken, filmin yapım ekibinde üçlemenin ilk iki filminde beraber çalıştığı isimler var. 3D’ye her zaman ihtiyatlı yaklaşan yönetmen Nolan’ın Başlangıç/Inception’da olduğu gibi yine IMAX formatına özel son teknoloji IMAX kameralarla çekilen Kara Şövalye Yükseliyor filminin müzikleri de Oscarlı müzisyen Hans Zimmer’a ait...
Christian Bale

Bruce Wayn...

Michael Caine

Alfred Pen...

Gary Oldman

James Gordon

Anne Hathaway

Selina Kyl...

Marion Cotillard

Miranda Ta...

Morgan Freeman

Lucius Fox

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

Daha fazla yanıt göster

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
M

@mervenur94

4 yıl önce

7.8 / 10

Serinin en iyi filmi.

@serkanaydemir

10 yıl önce

8 / 10

Çeyrek milyar dolar harcanmış yuhh be harbi kapital sistem işte bu. Millet aç bu parayı al bir ülke doyar be yazık. Şimdi hemen anti cevapları doldurmayın biliyoz herhalde film güzel sadece olaya farklı açıdan bakalım dedim hepsi o.

@black_cat

10 yıl önce

4.8 / 10

subliminal mesajların bu kadar açık olmaması gerekiyordu abi ne yaptınız? film boyunca gözümü çıkardılar, bu ne amerikan propagandası bu ne antikomunizmdir böyle? yeni neslin gözü açıktır umarım böyle şeylere. bunun dışında senaryo aşırı zorlamaydi, en ufak bi emek yoktu. nasıl olsa her türlü izlenecek düşüncesiyle izleyiciye büyük saygısızlık yapılmış. herşeyi geçtim gary oldman’dan beklemezdim, yazık olmuş..

@oneetimee

10 yıl önce

Bane:So, you came back to die with your city.

Batman:No. I came back to stop you.

çok epik gerçekten.nasıl da koyuyor lafı bizim batman:)

@havlayankuzu

10 yıl önce

Bu filmde Batman bizleri Komünizm tehlikesinden arındırıyor. Silah şirketi sahibi,bomba zengini,Kara Şövalye; zenginlik mefhumuna yönelen karanlık ellere birer yarasa kanadı fırlatıyor. Ufak ufak aşıran hırsızlara göz yumabileceğinizi de Kedi kadından öğreniyorsunuz. Ufak hırsızlıklara eyvallah ama zinhar büyük oynamayın mesajı filmin tamamına yedirilmiş. Takdire şayan bir başka propaganda yapımı. Süper.
C

@ciuv

10 yıl önce

Batman'in hapishaneden kaçma sahnesinin Arog'dan apartma olduğunu da bir kişi çıkıp dememiş.

@consuela

11 yıl önce

6.5 / 10

Sonraki bölüm Aquaman yeryüzü uygarlıklarına savaş açıyormuş, körfezde atom bombası patlattılar diye.

Eksi verenlere kişisel not:

Yav heee hee...
D

@digeri

11 yıl önce

İkinci film ile çok yükseğe koyulan çıta, beklentilerin inanılmaz artmasıyla bu film için bir dezavantaj oluşturdu. İple çektiğim bu filme maalesef o zamanlar yaşadığım yere sadece dublajlı kopyalarının gelmesi nedeniyle 10-0 falan geride başladık ve maç başladığı gibi bitti. Buna rağmen 4-5 kere izledim ikisi sinemada olmak üzere acaba atladığım bir şey var mı diyerek. Yokmuş. Yine izler miyim? Kesinlikle evet. Öyle de severim bu yarasayı. Çocukluğumun kahramanı.

@geppetto

11 yıl önce

Diğer tüm hollywood fantastik süper kahraman filmlerinde olduğu gibi bu filminde başrol oyuncusu ve önemli karakterleri yetim veya öksüzdür antagonistleri ise hadım edilmiştir. Aynı zamanda vizyona girdiği sırada galasında bir enstitüde nörolojik araştırmalar yapan araştırma görevlisi bir bilimadamı adayı joker tipine girerek katliam yapmıştır. Ayrıca film gösterime girdiğinden kısa bir süre sonra sandy hook kasabasında bir başka katliam yaşanmıştır.http://www.youtube.com/watch?v=whu4R6k4_Zs bu video filmle bağlantısı görülebilir. Sandy hook katliamı sonrası bireysel silahlanma karşıtı yasalar çıktı ve halktan destek aldı. Ve yine tesadüfe bakınki bu filmde polis teşkilatı silahları kaybeder halk silahlanır fakat yasa koyucumuz ve koruyucumuz batman ve robin sayesinde polisler çok güzel ve gaz bir sahne eşliğinde silahlı halka cesurmuş gibi saldırır.

@fthgzl79

11 yıl önce

8.9 / 10

Tamam,filmi beğenmemiş olan arkadaşlara saygı duyarız ama bu filmi karantinaya almakta nedir?
V

@volk

11 yıl önce

1 / 10

Fragmanı bu kadar kötü olan bir filmin kendisi kim bilir ne kadar b erbattır diye düşündüğümü hatırlıyorum. Yanılmamışım. Şimdiye kadar yapılmış olanların içinde en kötüsü buydu (Evet George Clooney'nin Batman'i oynadığı da dahil). Sıkıntıdan öleceğimi zannetim ve maalesef bu sıkıntı hissi ancak yazılar çıkınca son buldu. Senaryo öyle karman çorman öyle s açmasapan öyle baştan savma yazılmış ki. Konsantre olmak mümkün değil. Christian Bale a kıntıya kapılıp gelmiş te bitse de gitsek havasında. Anne Hathaway özellikle dövüş sahnelerinde o kadar kötüydü ki çektiğim işkence karşısında az kalsın gözlerim yaşaracaktı inanırmısınız? Çok kötü. Kesinlikle zaman kaybı. Ç öp.

@tambenlik

11 yıl önce

bana batman'i sevdiren nolan kardeşlere ve muazzam kadroya sonsuz teşekkürler.

bu filmde -her filminde olduğu gibi- yapmacık duran anne hathaway'i bu kadronun dışında tutuyorum tabi.

@dragonfly23

11 yıl önce

5.1 / 10

Hiç olmamış. Dark Knight'tan sonra böyle bir hayalkırıklığı beklemezdim.

@hurremstein

11 yıl önce

9 / 10

adam aksiyon filminin içine dram katmıs 2bucuk saatlik film akıp gidiyor,kadro sağlam,görsellik harika;fazlasını bekleyensensen sorun artık Nolan'dan çıkmış,sorun sende :) misler gibide beğendim bravo olmuş

@king_of_the_bon

12 yıl önce

Sanırım cevaben birkaç kelam etmek gerekecek;

Doğrudur Batman karakterini çocukluğumda izlediğim çizgi filmlerden tanıyorum zira şahsen tanışma imkanım malesef olmadı.

İlk izlediğim Batman filmi Burton, Keaton, Nicholson lı Karakterin adını taşıyan Batman filmi idi, tüm filmleri izledim ve hala favorim o filmdir sanırım 89 yada 90 yılı yapımıydı.

Nolan fanatizmi sinemaseverlerin kendi tercihidir ama ben Tim Burton ın Batman yorumunu daha çok beğendim.
SPOILER

Kara Şövalye Yükseliyor filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kara Şövalye Yükseliyor filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kara Şövalye Yükseliyor filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL