6.6

283 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.4 (643.880 OY)

KONUSU
Beraberinde getirdiği umut ile dünyada tanrılaşan Superman neden olduğu savaş ve yıkım ile birlikte insanlık için tehdit unsuru oluşturmaya başlar. Dünya gerçekte ne tür bir kahramana ihitiyaç duyduğuna karar vermek için çabalarken, kontrolsüz hareketleri süren Süper Kahramanın insanlığın yanında mı ... Devamı
Beraberinde getirdiği umut ile dünyada tanrılaşan Superman neden olduğu savaş ve yıkım ile birlikte insanlık için tehdit unsuru oluşturmaya başlar. Dünya gerçekte ne tür bir kahramana ihitiyaç duyduğuna karar vermek için çabalarken, kontrolsüz hareketleri süren Süper Kahramanın insanlığın yanında mı karşısında mı olacağı merak edilirken Gotham Şehrinin koruyucusu Batman’e karşı giriştiği mücadele yeni bir savaşa davetiye çıkaracaktır.
Ben Affleck

Bruce Wayn...

Henry Cavill

Clark Kent...

Gal Gadot

Diana Prin...

Amy Adams

Lois Lane

Diane Lane

Martha Kent

Jeremy Irons

Alfred Pen...

Holly Hunter

Senator Ju...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@warriorpoet

7 ay önce

7 / 10

Arada unuttuğum filmlerden biriydi. 3 saat süresi ile baya uzun. Mesajlar gayet güzel ve anlamlıydı.
D

@deniz_agnostik

2 yıl önce

Hem sinemasal, hem de konu bütünlüğü açısından ciddi anlamda bir fiyaskoydu. İzleyicinin beklenti seviyesi hep yüksek tutuldu rutin olarak çıkan yeni fragmanlarıyla ancak sonuç büyük hayal kırıklığı. Zack Snyder kesinlikle bu tarz filmleri kotarabilecek kapasitede bir yönetmen olmadığını kanıtlamış oldu.

@baris82

4 yıl önce

Bir iyi yorum okudum sanki lütfen susunuz güzel bişeyler görmek istiyosanız gal gadot'a bakabilirsiniz çünkü tek güzel şey o bu filmde:)

@rinustalarin

4 yıl önce

5 / 10

Y filme çok kötü puan vermiştim de... Eisenberg'ün canlandırdığı karakteri her izlediğimde içim acıyor. Adam müthiş çünkü. Keşke film bunun en azından onda biri kadar iyi olsaydı...

@basribabam

5 yıl önce

3 / 10

Hayatımda izlediğim en kötü,en amaçsız, en saçma sapan film sıralamasında ilk üçe rahat girer. Bu kadar bütçeyle, 3 saat boyunca işkence çektiren filmler sıralamasında ise birinciliği kimseye kaptırmaz. Ben yandım el yanmasın. Kesinlikle çöp. Üç saatinize yazık. Puanım 3/10;sadece görsel efektler hatırına.

@serkanaydemir

5 yıl önce

5 / 10

Kötü.

Avengers gibi para kazanmak isteyen DC bu yapımla diplere kadar indi artık gözümde. Avengers’ı beğenmezken bu filmden sonda Marvel’ı takdir ettim doğrusu. Görsellik olsun senaryo olsun ki özellikle senaryo olsun çok kötü bir film var karşımızda. Düşman, Superman ve Batman bu kadar alakasız bir üçleme oluşturu doğrusu. Hatta araya zorla sıkıştırılan Wonder Woman ile birlikte film daha da kötü bir hale dönüşüyor. Çok söyleyecek bir şey yok. IMDB puanı fazla abartı. Beklentiyi olağanüstü alt seviyeye çekerseniz anca filmi beğenebilirsiniz.

İzlemesen de olur.

P: 5

@sinameki

5 yıl önce

Filmle ilgili pek çok olumsuz eleştiriye katılmakla beraber...

Batman abimize saygımız sonsuz; o ayrı. Lakin bilmem kaç yüz milyon dolar bütçelik bir yapımın başrollerinden birinin; yalnızca gözlük takmakla tanınmamayı başarabilen taytlı bir tip olması??

https://i.hizliresim.com/Wb2kLQ.jpg

He hee, biz de yedik.

Seni hiç sevmiyorum Superman. Kripton'u da sevmezdim zaten.

@cevherdudayev

5 yıl önce

5 / 10

izler izlemez shift+Delete yaptım

@strangelove

5 yıl önce

içinde batman ve superman olan bir süper kahraman filmi bu kadar sıkıcı olmamalıydı.

@snuekol

5 yıl önce

1 / 10

film yorucu sıkıcı ve gereksizdi ilk 1 saat işkence çektim zorla bitirdim beklentimi öyle bi kırdıkı yorumda eleştirmeye bile üşendim iyi seyirler...

@rinustalarin

5 yıl önce

5 / 10

Filmin en büyük sorunu, başlayamaması. İnsan ister istemez, Marvel Studios filmleriyle kıyaslamak zorunda kalıyor.

Bunun nedeni son derece açık. beğenip beğenmemek çok ayrı bir şey, ancak Marvel filmlerinin mükemmel bir şekilde planlanmış bir dizi hikayeler topluluğu olduğunu hiç kimse yadsıyamaz. Dediğim gibi, Thor'un son filmi, Iron Man'in özellikle 3. filmi falan traştı, ancak bunlarda bile, serinin diğer filmleriyle müthiş uyumlu bağlantılar var. Bunu öyle güzel planlamışlar ki, artık filmin introsunda hikaye hemen başlayabiliyor. Film hiç zaman kaybetmiyor.

Aynı şeyi bu film için söylemek mümkün değil. Benzer temalı animasyonuna kısmen de olsa paralellik kuran bir hikayesi olsa da, film kaplumbağın hızını ışık hızıymış gibi gösteren bir hikayeye sahip. Bu tamamen efekt bilmem ne ve eğlence için çekilmiş bir film için son derece vahim bir durum. Altyapısını her filmde ayrı ayrı kurmak zorunda olduğundan ve Snyder'ın aşırı ciddiyet
... Devamı
Filmin en büyük sorunu, başlayamaması. İnsan ister istemez, Marvel Studios filmleriyle kıyaslamak zorunda kalıyor.

Bunun nedeni son derece açık. beğenip beğenmemek çok ayrı bir şey, ancak Marvel filmlerinin mükemmel bir şekilde planlanmış bir dizi hikayeler topluluğu olduğunu hiç kimse yadsıyamaz. Dediğim gibi, Thor'un son filmi, Iron Man'in özellikle 3. filmi falan traştı, ancak bunlarda bile, serinin diğer filmleriyle müthiş uyumlu bağlantılar var. Bunu öyle güzel planlamışlar ki, artık filmin introsunda hikaye hemen başlayabiliyor. Film hiç zaman kaybetmiyor.

Aynı şeyi bu film için söylemek mümkün değil. Benzer temalı animasyonuna kısmen de olsa paralellik kuran bir hikayesi olsa da, film kaplumbağın hızını ışık hızıymış gibi gösteren bir hikayeye sahip. Bu tamamen efekt bilmem ne ve eğlence için çekilmiş bir film için son derece vahim bir durum. Altyapısını her filmde ayrı ayrı kurmak zorunda olduğundan ve Snyder'ın aşırı ciddiyetle yaklaşması durumundan ötürü, filmin eğlence faktörü son derece düşük.

Karakterlere teker teker baktığımızda, hepsi kendi içerisinde başarılı. Belli bir noktaya kadar birbirleriyle olan etkileşimleri de başarılı. Ancak Lex Luthor ve özellikle Louis Lane'in hikaye ile etkileşimi oldukça yavan kalıyor filmin son çeyreğinde.

Söyleyeceğim şey spoiler olmadığından direk söylüyorum. Zaten filmin adında var "versus". Batman'in Superman'e karşı cephe almasının nedenlerini anlatmak için çok çaba sarfediyor film, ancak buna abandığı yön son derece saçma. Çizgi romanında ve animasyonunda, bu çok daha öz ve son derece başarıyla anlatılmışken, filmde daha çok zaman harcayarak, saçma sapan şeylerle bağdaştırılarak anlatılmış. Hele bu "versus" kısmının sonuca bağlandığı an, her ne kadar yaratıcı da olsa, vasat bile denemez. Yani vasat ile berbat arasında bir yerde.

Marvel Studios espri ve kara mizah ağırlıklı çalışıyor diye, biz de ciddiyetle çekelim, asimetri yapalım demişler, ancak olmuyor işte. Olmaz da zaten. Lord of the Rings değil bu, ya da Watchmen gibi olgun bir hikaye değil. süperadam, yarasaadam vb. hikayesi. Biraz eğlence olacak işin içinde.

Evet. Batman'in bir önceki serisinde de ciddiyet ağır basıyordu, ancak ciddiyetle işlenmiş bir teması vardı. Hikayesi de bir o kadar iyiydi (son film çok tartışılır), ama snyder'cığım... olmuyor işte görüyorsun. 2küsür saat oyalayıp, 15 dakika müthiş efekt koymakla, bat versus son of krypton demekle olmuyor.

Hey gidi Martha. sen nelere kadirmişsin. Süperman Martha'yı kurtarmam lazım bir dedi, anında kankito oldular. Doomsday superman'i öldürdü, bizim yarasa adam anında süperman fanı oldu çıktı. Böyle kurgu mu olur ya. Gidin başka yerde oynayın

@mutluyunusss

5 yıl önce

Batman'in Christopher Nolan'ın üçlemesindeki cool ve cesur(!) haliyle hafızalarınızda yer etmesini istiyorsanız izlenmemesi tavsiye edilir.

@hakanagan

5 yıl önce

Her şeyden önce büyük beklentilerle izlenilmemesi gereken bir film,beklentilerin çok altında kalıyor zira.

İki iyi niyetli süper kahramanı önce birbirlerine düşman yapalım da izleyici ikisinin kavgasını izlesin derken, saçma sapan bir konu bütünlüğüyle izleyiciye genellikle ''ulan ne oldu da kavga ediyor bunlar'' dedirten; ardından tamamen yavan kalan bir sebeple de bu iki yıldızı aynı tarafa geçirerek; benim açımdan tüm bunların ışığında konu açısından gerçekten dayanıksız kalan bir film olmuş.

Film hakkında müzikleri dışında söylenebilecek iyi birşeyler nerdeyse yok.
M

@mertcancoban

5 yıl önce

8.5 / 10

Bir Batman takipçisi olarak başarılı bulduğum bir film. Bazı kısımlar çizgi roman takipçilerinin daha kolay anlayabileceği kısımlar olsa da genel itibariyle ayıracağınız vakti fazlasıyla hakeden bir film. Tavsiye ederim... (İkinci filmin çok daha iyi olacağından da eminim)

@vfv

5 yıl önce

Her haliyle mükemmel bir filmdi. Yeni bir serinin ilk filmi ve dev bütçesiyle büyük bir riske girmişler fakat film her türlü gişe rekorunu kıracak gibi görünüyor. Ben affleck Batman rolüne son derece yakışmış hatta Bu rol için seçildiğinde herkes C. Balenin yerini tutamaz derken ben en çok Ben affleck bu role yakışacak demiştim. W. Woman rolünde Gal Gadot harikaydı hatta büyüleyiciydi. Filmde ki müziklerde büyüleyiciydi. Görsel efecktler ve filmin ikinci bölümündeki aksiyon sahneleri muhteşemdi. Batman ve superman ın kapışması kısa süre olsa da etkileyiciydi. Marvel in sinema sektöründe büyük çıkış yapmasından sonra DC nin böyle ir projeyle devam etmesi gayat mantıklı oldu. Superman ın süper güçleri varken Batman ın yok ama o aklıyla ve teknolojik imkanlarıyla diğer superkahramanlarımıza ayak uyduruyordu. Artık merakla devam filmlerini bekliyor olacagım. 10/ 9.0
SPOILER

Batman v Superman: Dawn of Justice filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Batman v Superman: Dawn of Justice filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Batman v Superman: Dawn of Justice filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL