8.4

1,202 OY
PUAN VER
5

Imdb: 9 (2.895.633 OY)

KONUSU
Batman Başlıyor ile Batman serisine yeni bir soluk getiren ve son iki filmle yakalanan ciddiyetsiz havayı değiştirip farklı bir kahraman filmine imza atan Christopher Nolan devam filmi Kara Şövalye’nin de yönetmen koltuğunda.

Batman, Teğmen Gordon ve Savcı Harvey Dent işbirliği sayesinde Gotham sok
... Devamı
Batman Başlıyor ile Batman serisine yeni bir soluk getiren ve son iki filmle yakalanan ciddiyetsiz havayı değiştirip farklı bir kahraman filmine imza atan Christopher Nolan devam filmi Kara Şövalye’nin de yönetmen koltuğunda.

Batman, Teğmen Gordon ve Savcı Harvey Dent işbirliği sayesinde Gotham sokakları suç örgütlerinden yavaş yavaş temizlenmeye başlamıştır.

Bu başarılı ortaklığın meyve vermeye başladığı sıralarda ortaya çıkan yeni suç dehası Joker’in dehşet saçmaya başlamasıyla Gotham, karmaşanın hakim olduğu eski günlerine dönme tehlikesiyle karşı karşıya kalır. Tekrardan şehri Joker’in yarattığı suç ve dehşet ortamından arındırmak zorunda kalan Batman, varlığının suçluların azalmasına yardımcı mı olduğu, yoksa var olduğu için mi yeni suçluların ortaya çıktığı konusunda kendisini sorgulamaya başlayacaktır.

Christian Bale’in tekrardan Batman/Bruce Wayne olarak kamera karşısına geçtiği filmde efsanevi Joker rolü Jack Nicholson’dan Ocak ayında hayatını kaybeden Heath Ledger’a devredildi. Açılışında Ledger’ın anısına yapımcılar tarafından bir de anma yazısı yayınlanacak. Ayrıca izleyiciler, destekleyen salonlarda, açılışı da dahil olmak üzere 6 sahnesi IMAX kamerasıyla çekilen filmi izleyerek IMAX deneyimini yaşayabilecekler.
Christian Bale

Bruce Wayn...

Michael Caine

Alfred Pen...

Gary Oldman

James Gordon

Aaron Eckhart

Harvey Den...

Maggie Gyllenhaal

Rachel Dawes

Morgan Freeman

Lucius Fox

Nestor Carbonell

Anthony Ga...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
M

@marvel_of_rivia

4 ay önce

10 / 10

Batman’in Batman olduğu film

@yokitosama

5 ay önce

8 / 10

Çok iyi kadroya sahip filmlerden biri. Sıralama da yerini hak ediyor. Süper kahraman filmi olarak düşünmemek lazım. Mesaj taşıyan bir film. İlk çıktığı yıl izlemiştim hala bendeki hisleri aynıdır.

@gulceonenoglu

2 yıl önce

10 / 10

Heath Ledger ın Bale in oyunculuğunun önüne geçtiği filmdir.

@desisrey

3 yıl önce

9.5 / 10

Bu filmi izlemeyenler çok şey kaybetmiştir net!
M

@mervenur94

4 yıl önce

8.9 / 10

Joker’in oyunculuğu muazzamdı.
G

@gulcegurcu

4 yıl önce

mükemmel bir film ama ben kusurları seviyorum o yüzden çok keyif almadım

@msaidbilgehan

4 yıl önce

4.6 / 10

Şuraya bu söyleniyor, burada şöyle kişiler şunu söylüyor diye uzatmaya hiç gerek yok. Kötü adam bütün filmi taşıyor. İyi adam ise kan dökmeden uçup kaçan bir arkadaş. Birisi heidi misali etrafta hoplayıp zıplıyor, diğeri gerçek kötülüğü akıcı bir şekilde gözler önüne seriyor.

@erdemtekin

4 yıl önce

Kült saymam ama harbici filmdir. İyi ve kötüyü felsefi olarak da irdelemiştir. Ama adamın diğer filmleri daha çok hatırlanacak.

@mhakannn

6 yıl önce

7.2 / 10

İnsanların neden bu filmi kadar sevdiğini ve bu filmin neden bu kadar abartıldığını anlamıyorum. Bana göre filmin artıları genel olarak tutarlı senaryosu, diğer süper kahraman filmleri arasında daha ciddi bir duruşa sahip olması ve Ledger’in mükemmel Joker performansıydı. Eksileri: Batman’ın gerçekçi bir dünyada işlenmesi bana göre saçma bir fikir ve atmosferi baltalayan bir unsur. Atmosfer bu nedenle Arkham serisi oyunlarının yanından geçemiyor. Batman dünyası karanlık, abartılı ve biraz da ürkütücü bir dünyadır. Sıradan bir Amerikan şehrinde bir kişinin yarasa maskesi takarak adaleti sağlaması bence gülünç bir olay. Batman dünyası karikatürize karakterlerden oluşmuştur ve bu nedenle ilgi çekicidir. Bu karakterler de gerçek dünyada işlenmeye uygun değil. Fikir baştan saçma olunca filme de iyi gözle bakamıyorsun. Joker’in ufakta olsa seyirciyi geren oyunları ve genel olarak tutarlı senaryosuyla kendini izletse de, duygusuz, durağan ve B
... Devamı
İnsanların neden bu filmi kadar sevdiğini ve bu filmin neden bu kadar abartıldığını anlamıyorum. Bana göre filmin artıları genel olarak tutarlı senaryosu, diğer süper kahraman filmleri arasında daha ciddi bir duruşa sahip olması ve Ledger’in mükemmel Joker performansıydı. Eksileri: Batman’ın gerçekçi bir dünyada işlenmesi bana göre saçma bir fikir ve atmosferi baltalayan bir unsur. Atmosfer bu nedenle Arkham serisi oyunlarının yanından geçemiyor. Batman dünyası karanlık, abartılı ve biraz da ürkütücü bir dünyadır. Sıradan bir Amerikan şehrinde bir kişinin yarasa maskesi takarak adaleti sağlaması bence gülünç bir olay. Batman dünyası karikatürize karakterlerden oluşmuştur ve bu nedenle ilgi çekicidir. Bu karakterler de gerçek dünyada işlenmeye uygun değil. Fikir baştan saçma olunca filme de iyi gözle bakamıyorsun. Joker’in ufakta olsa seyirciyi geren oyunları ve genel olarak tutarlı senaryosuyla kendini izletse de, duygusuz, durağan ve Batman dünyası atmosferinden uzak yapısıyla sıradan bir film.

@kahramansmt

8 yıl önce

6 / 10

Yer yer sıkıcı olmuş.Dublajda Batman’ın seslendirmesi miğde bulandırıcı. Harvey Dent karakteri son 45 dk zorlama olmuş.Toplumsal mesaj falan onları geçersek Joker filmi kurtarmış. IMDB nin fazla abarttığını düşünüyorum 7/10
D

@dissiztarak

9 yıl önce

9.8 / 10

Sıradan bir süper kahraman filmi diye izlemeyi geciktirmiştim. Ne aptalmışım. Onlar nasıl oyunculuklar, nasıl müzikler, nasıl sahneler, nasıl replikler! Huzur içinde yat Heath Ledger. O role kim gelirse gelsin sen Joker'i Joker yapan kişisin ve öyle kalacaksın.

"İnsanlar ölmeden önce gerçek yüzlerini gösterirler. Yani dostlarını senden daha iyi tanıyorum."
N

@nezlelikelebek

10 yıl önce

9.6 / 10

Tek kelime ile harikulade..

@janedoejr

10 yıl önce

8.5 / 10

Heath Ledger'ın performansını alkışlıyorum.
S

@sekoleyte

10 yıl önce

Çok önceden izlemiştim Christopher Nolan'ın Batman üçlemesini hangisinde geçti hatırlamıyorum ama şu manaya gelecek şekilde bir söz hala aklımdadır..

İnsanlar bizi düşündüklerimize göre değil , yaptıklarımıza göre yargılarlar .

@havlayankuzu

10 yıl önce

Batman bizi bu filmde Anarşizm'den kurtarıyor. "PARA" kavramının kutsallığıyla dalga geçen, anarşik Joker filmde, zengin şövalye tarafından cezalandırılıyor. Bir efendi olmaksızın yaşamanın sapkınlığıyla zehirlenmek istenen gariban zihinler, Zengin şövalye tarafından prangalarına kavuşturuluyor.
SPOILER

Kara Şövalye filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kara Şövalye filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kara Şövalye filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL