Leyla'nın Kardeşleri Yorumları

Leyla'nın Kardeşleri filmi detayları

@jase

2 hafta önce

8.5 / 10

Leylalar ellerinde fotoğraf makinesiyle beliren, o makineyle tüm aileyi kadraja sığdıran ama asla o karede yer alamayanlardır. Leylaların bir gün muhakkak o cinneti geçirip gücü tükendiğinde duyguları istismar ederek iktidarı elinde tutan egemene tokadı aşk etmesi gerekir.

@kumcular

1 ay önce

8.2 / 10

Toplum ve aile yapısına sert bir eleştiri. Psikolojik olarak, ülkedeki sorunları çözerse kadınlar çözecektir, cesur olun izlenimi yaratıyor.
O

@ozgurozen

1 ay önce

7 / 10

İlk defa İran yapımı bir film izledim. Konu, oyunculuk, karakter gelişimi hepsi on numaraydı. Hoşuma gitmeyen tel şey filmin çok uzun olması.

@kiti

2 ay önce

7.7 / 10

Çok fazla İran filmi izlemiş biri olarak bu film beni biraz şaşırttı (tabii ki Holy Spider kadar değil). Sebebi ise İran filmlerinde o kadar çok araba ve yol sahnesi izledim ki bu filmde lüks plazayı gördüğümde filmin içindeki karakterlerin plazaya bakarken yaşadıkları şaşkınlığı yaşadım. Hatta İran'ın elit kadınlarını falan da gördük ilginç bir deneyim oldu. Öte yandan film güzel ve uzun süresine karşı akıcı ancak abartıldığı kadar efsane değil. Sonunun vuruculuğu sonralık etkisiyle sanki bütün film de öyleymiş gibi bir algı oluşmasına neden oldu sanırım. Leyla karakterinin alfalığını çok beğensem de anne babasına karşı olan aşırı nefretini açık bir şekilde gösterme şekli aile yapısının önemli olduğu iran gibi muhafazakar bir toplumda absürd göründü gözüme. Leyla'nın ailede aklı, Alireza'nın başı çektiği 4 erkek kardeşin ise duyguyu temsil ettiği filmdeki çatışmayı izliyoruz. Ayrıca müthiş kederli yüzüyle baba karakteri filmi ayrı bir düzeye taşımış.
S

@seymaevmez

2 ay önce

Her Türk vatandaşının içi sızlayarak gerçekliğinden emin olarak izlediği film.. bitse bile bitmemiş gibi geliyor..
D

@dikkon

2 ay önce

7.9 / 10

İran'dan çıkan en iyi 10 film arasına girer. Gerçeklik, çarpıcılık, buram buram acı... hayatın içinden, hayatın kendisi bir film...

@poormf

2 ay önce

9.3 / 10

Yapay, karikatürize "Parasite" fimine Oscar verildiği sinema endüstrisinde; toplumsal, sınıfsal, cinsel konumlarımız üzerine alıntılık diyaloglarla dolu çok sert, çok gerçekçi bir fim... Keşkelere yer vermeyin yaşamınızda... 90/100

@gunerakdemir

2 ay önce

8.9 / 10

Oyuncu kadrosu ve aile içi çatışmalarıyla mükemmel bir film olmuş. Bize çok yakın olan konuların işlenmesi filmi bize daha yakın kılıyor.

@kerimonay

2 ay önce

8.8 / 10

İstiklal Atlas Sineması'nda izleme şansı bulduğum ve gerçekten en beğendiğim 10 film arasına giren değerli bir yapım.
İran halkının bizlere ne kadar yakın bir kültür olduğunu iliklerinize kadar hissettiren bu yapım bir çoğumuzun en azından anne ve babalarının ailesini izliyor hissi verecektir.

Kesinlikle ölmeden önce izlenmesi gereken yapımlardan.

@merodesidero

8 ay önce

Festivalde çeviriyi hazırlayanların basiretsizliği yüzünden ne izlediğimizi tam anlayamadık, sinir krizi geçiriyordum nerdeyse. Anlaşıldığı kadarıyla tam bir İran sineması işi, gerçek bir aile dramı. Evin 5 kalın kafalı bireyini cebinden çıkartmaya yeten cesareti ve bilgeliğiyle Leyla'ya hem hayran kaldım hem çok üzüldüm. Taraneh Alidoosti'nin perdede duran kusursuz güzelliği ve oyunculuğu da filme ayrı bir enerji veriyor.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL