Leyla'nın Kardeşleri

(2022)

Leila's Brothers a.k.a Baradaran-e Leila

Film 2 Saat 45 Dk. Dram İran

8.4

91 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.9 (14.220 OY)

KONUSU

40 yaşındaki Leyla, tüm hayatını anne babasına ve dört erkek kardeşine bakmakla geçirmiştir. Aile, uluslararası ekonomik yaptırımların pençesine düşmüş bir ülkede sürekli tartışır ve borçların altında ezilir. Kardeşler iki yakalarını bir araya getirmeye çalışırken Leyla bir fikir bulur.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@aleynaa

1 ay önce

Yazılacak çok şey var ama en vurucu sahne Leyla’nın ailesinin toplu fotoğrafını çekmesi ama kimsenin ona gel dememesi. Tokat gibi bir gerçek.

@sehven

10 ay önce

10 / 10

Bir baba karakteri vardır ki filmde, aslında toplumumuzda çokça gördüğümüz bir tip. Ama nedense sinemamız ve edebiyatımızın es geçtiği bir tip. Söz konusu karakterin analizini yaparsak, doğru bir şekilde okursak ülkemiz için güçlü bir toplumsal analiz yapmış oluruz....

@henriette

10 ay önce

filmin yönetmeni saeed, rejim karşıtı propaganda yaptığı için altı ay hapis cezasına çarptırıldı ve beş yıl film çekmesi yasaklandı.

@tibetli

10 ay önce

9 / 10

"Sana ne düşüneneceğin öğretildi nasıl düşüneceğin değil" leylanın bu sözü filmin bütününü kapsıyor
M

@mucella

1 yıl önce

8.5 / 10

Leyla'nın yaşadıkları, hissettikleri o kadar gerçek ki. Ancak yaşayanlar bilir. Kendi toplumumuzdaki birçok kadın aynı acıyı ve öfkeyi yaşıyor. Gerçek bir aile dramı. Gururu ve itibarı için çocuklarının hakkından yiyen babalar, fedalar ve heba edilmiş hayatlar. Gerçekliğine kısmen şahitlik ettiğim olayların içinde Leyla'yı izlerken içindeki öfkeyi derinden hissettim. Eril kültürün acılı ve savaşçı kadınları, hakkınızı alacağınız günler gelsin.

@jase

1 yıl önce

8.5 / 10

Leylalar ellerinde fotoğraf makinesiyle beliren, o makineyle tüm aileyi kadraja sığdıran ama asla o karede yer alamayanlardır. Leylaların bir gün muhakkak o cinneti geçirip gücü tükendiğinde duyguları istismar ederek iktidarı elinde tutan egemene tokadı aşk etmesi gerekir.

@kumcular

1 yıl önce

8.2 / 10

Toplum ve aile yapısına sert bir eleştiri. Psikolojik olarak, ülkedeki sorunları çözerse kadınlar çözecektir, cesur olun izlenimi yaratıyor.
O

@ozgurozen

1 yıl önce

7 / 10

İlk defa İran yapımı bir film izledim. Konu, oyunculuk, karakter gelişimi hepsi on numaraydı. Hoşuma gitmeyen tel şey filmin çok uzun olması.
S

@seymaevmez

1 yıl önce

Her Türk vatandaşının içi sızlayarak gerçekliğinden emin olarak izlediği film.. bitse bile bitmemiş gibi geliyor..
D

@dikkon

1 yıl önce

7.9 / 10

İran'dan çıkan en iyi 10 film arasına girer. Gerçeklik, çarpıcılık, buram buram acı... hayatın içinden, hayatın kendisi bir film...

@poormf

1 yıl önce

9.3 / 10

Yapay, karikatürize "Parasite" fimine Oscar verildiği sinema endüstrisinde; toplumsal, sınıfsal, cinsel konumlarımız üzerine alıntılık diyaloglarla dolu çok sert, çok gerçekçi bir fim... Keşkelere yer vermeyin yaşamınızda... 90/100

@gunerakdemir

1 yıl önce

8.9 / 10

Oyuncu kadrosu ve aile içi çatışmalarıyla mükemmel bir film olmuş. Bize çok yakın olan konuların işlenmesi filmi bize daha yakın kılıyor.
SPOILER

Leyla'nın Kardeşleri filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Leyla'nın Kardeşleri filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Leyla'nın Kardeşleri filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL