Parazit Yorumları

Parazit filmi detayları

@yagizout

2 hafta önce

Filme bok sıçratmadan önce şu analizlere göz atmak isteyebilirsiniz:
1) https://youtube.com/watch?v=ma1rD2OP85c
2) https://youtube.com/watch?v=he3x5flTFPg
3) https://youtube.com/watch?v=AvO8-925Edc

@apen

1 ay önce

7 / 10

Bu kadar puan nasıl almış anlayamadım...

@kartalpusat

3 ay önce

Dışarıda parazit isimli bir gerilim filmi olduğu için bu tür filmleri izlemeyi şu aşamada pek düşünmüyorum.

@mertcannn

3 ay önce

7 / 10

Filmin özeti az olsun ama senin olsun azla yetinebilmenin nekadar önemli olduğunu anlatıyor hem komedi hem gerilimi içinde barındıran ilginç bir film güzel fakat puanı çok fazla bence 7 yeterli.

@cruachan_erkan

3 ay önce

8.1 / 10

Senaryo güzel oyunculuklar güzel beğendim ama genel olarak aldığı puan fazla çünkü 8 üzerine ulaşamayan ve daha iyi olan çok film var böyle underrated olan, bu film iyi olmasının yanında biraz da overrated olmuş gibi.
S

@stardst06

3 ay önce

8 / 10

filmi dün izledim. İlk 1 saati çok dolu değil, ailelerin genel yaşamından bahsediyor. Olay filmin diğer saatinde başlıyor. Konu farklı. Çakallık yapıp milletin ekmeğiyle oynuyorlar. En sonunda beter oluyorlar :D
S

@sellukaa

5 ay önce

saf olunur da bu kadarına pes dedirtti. hizmetçi ve şoförleri zincirleme olaylarla işinden oluyor ve hemen önerilerle araştırmadan yerlerine başkaları alınıyor. kurgu olduğu hissiyle o an filmden kopuyorsunuz.
tamam oldukça sürükleyici bir film, sinematografi açısından takdir edilesi sahneler barındırıyor. ama havada kalmış sahneler vardı ve daha iyi bir son beklerdim ben açıkçası.

@tiamath

5 ay önce

10 / 10

Son derece başarılı bir film. Özellikle sinema sektöründe kalite konuların işlendiği film sayısının bu kadar düştüğü dönemde ilaç gibi geldi. Oyunculuklar oldukça başarılı. Sınıf farkında dayalı olarak insanların birbirlerinden nasıl çıkar sağladıkları ve iç yüzlerinin ne kadar hızlı değişebilecekleri başarılı aktarılmış. Son sahnedeki verilen hayalperestlik ardındaki gerçekçilik ise böyle bir filme yakışabilecek en iyi son olmuş.
O

@ozgurkilic

6 ay önce

Senaryo ve oyunculuk bence gayet güzeldi. Sonu ise mükemmel.
M

@mervenur94

6 ay önce

9.1 / 10

Kelimeler kifayetsiz kalır.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL