Parazit Yorumları

Parazit filmi detayları

@osiloskop

3 ay önce

Beklenmedik bir sonla biterken bile başından itibaren kurulan sınıf eleştirisinin işlendiği, aldığı ödülleri hakeden bir film.

@birduman

4 ay önce

8.6 / 10

Sınıf farkını anlatan çok film izledim, bu en iyilerden biri.
G

@gargamell

4 ay önce

10 / 10

Tek kelimeyle olağanüstü.Filmin ilerleyişi konularin birbiriyle bağlantısi çok iyidi.Filmde aradigin her sey var hem gülüyosun hem geriliyosun gem üzülüyosun her acidan tatmin ediyo seni.Filmden cikinca dedim haketmis o tüm ödüleri

@wingsofgod

4 ay önce

9.7 / 10

beklenen ödülü aldı

@sersak53

5 ay önce

8 / 10

Arada sırada Amerika güzellemesi yapmasa 1 puan daha fazla verebilirdim. Onun dışında temiz bir iş olmuş. Kore filmlerine aşina olanlar bilir sıra dışı ve vurucu filmler yaparlar . Bu filmde anlatmak istediğini farklı bir uslup kullanarak anlatmaya çalısıyor. Genel kanının aksine ilk bölümü gayet iyiydi. Sürekli yüzde bir tebessümle izledim. Filmin isminin neden parazit olduğunu zamanla anlıyorsunuz. Oyunculuklar ön plana çıkmış gayet iyi.

Genel olarak baktığım zaman oscar ödülü alması beni şaşıtsada , ortalamanın epey üstünde iyi bir film olduğunu düşünüyorum

@kuzgunadam

5 ay önce

8.4 / 10

bir Oldboy olmasa da özgün senaryosu ve yönetmeni ile ödülleri hak ettiğini düşünüyorum.

@rieux

5 ay önce

Karikatürize ve yüzeysel eleştirisine katılıyorum. Öte yandan zenginlerin ahlaksızlıkları fakirlerinkini meşru kılmıyor.

@rusyena

5 ay önce

6.3 / 10

Sürükleyiciydi, ilgimi hep üzerinde tuttu ama konusu ne kadar gerçekçi olsa da işlenişte defolar vardı. Bir film izlenme sırasında "evet ben bir filmim, bir kurmacadan ibaretim" diyorsa o film kalbimdeki tahtından pat diye düşüyor. Eski hizmetçi eve döndü bu film de tahtını kaybetti. fazlasıyla abartılmış. Oscara aday olabilir ama oscarı kazanan olur mu? Olursa daha iyisi yoksa iyi olur, daha iyiler varsa onlara yazık olur.

@wingsofgod

6 ay önce

9.7 / 10

ben ilk defa böyle bir film seyreltim ve ilk defa bu kadar ters köşe oldum. yıllardır amerikan kültüründen gelen klişe senaryolardan farklı, kedini her noktasıyla farklı olduğunu hissettiyor. Adeta bir kardelen gibi üstündeki boş havadan oluşan yapıyı yarıp yüzeye çıkmış bir film.
ödül alması gerektiğini düşünüyorum. en iyi senaryo olabilir ya da Song Kang-ho oyunculuğuna ödül gelebilir belki her ikisi de olur. tüm duyguları hissettim ve izlerken son derece gergindim. Sanki yaşıyormuşcasına hissetirdi.

mutlaka izleyin. bu arada cüneyt özdemir'e teşekkürler videolarında o kadar bahsetti ki izlemese olmazdı.
puanım 9,7/10

@siyahtuval

5 ay önce

song kang ho nun sıkı takipkiçisi olarak ben ödül almamasına şaşırıyorum zaten. Ama bu yönetmenin favori oyuncusu o bence :D filmimiz 4 ödül aldı hadi geçmiş olsun

@mehmetm

6 ay önce

sığınak, parazit'in "deus ex machina" sıydı; başka bir şey söylemek istemiyorum film hakkında. benim için hayal kırıklığı oldu
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL