8.2

671 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.3 (134.894 OY)

KONUSU
Polytechnique'le dikkatleri üzerine çeken yönetmen Denis Villeneuve, bu sefer yazar Wajdi Mouawad'ın bol ödüllü tiyatro oyunundan sinemaya taşıdığı trajik bir hikaye ile karşımızda.

Aile dostları olan bir avukatın çağrısı üzerine annelerinin ölümünün ardından kendilerine yazılmış bir mektupla karşı
... Devamı
Polytechnique'le dikkatleri üzerine çeken yönetmen Denis Villeneuve, bu sefer yazar Wajdi Mouawad'ın bol ödüllü tiyatro oyunundan sinemaya taşıdığı trajik bir hikaye ile karşımızda.

Aile dostları olan bir avukatın çağrısı üzerine annelerinin ölümünün ardından kendilerine yazılmış bir mektupla karşılaşan ikiz kardeşler Jeanne ve Simon, ölen annelerinin son arzusunu yerine getirmek amacıyla Lübnan'a doğru yola çıkarlar. Simon ilk başta isteksiz davransa da bir süre sonra o da kardeşi Jeanne'e katılır... Aradan geçen yıllar, ailenin tarihini karmaşık bir hale getirmişse de, çocuklar bu serüvenin izlerini sürmeye kararlıdırlar.

Fakat gün geçtikçe daha fazla deştikleri geçmiş, kardeşleri yürek burkan gerçeklerle yüz yüze getirecektir. Orta Doğu'daki iç savaşın en karanlık dönemine ışık tutan İçimdeki Yangın, En İyi Yabancı Film Oscarı'na da aday gösterilmişti.
Mélissa Désormeaux-Poulin

Jeanne Marwan

Maxim Gaudette

Simon Marwan

Rémy Girard

le notaire...

Allen Altman

Notaire Ma...

Abdelghafour Elaaziz

Abou Tarek...

Dominique Briand

Professor ...

Frédéric Paquet

Médecin a ...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@smh-sarp

2 ay önce

7.5 / 10

1+1 2 eder. 1+1 1 edebilir mi ?!! başka da birşey demiyorum..

@beyhudedir

3 ay önce

8.5 / 10

Kızgın çöllerde insanı sürükleyen bir film. Güzel.

@hakorman

5 ay önce

2.5 / 10

Uzun zamandır bir filmden bu kadar sıkıldığımı hatırlamıyorum. Seyirciyi salak yerine koyan pek çok sahne var, spoiler vermek istemiyorum, izlerseniz siz de farkedersiniz. Havuz sahnesi neydi ya? Ne kadar çok anlam yüklediler, ellerim titriyor sinirden, bu muydu milletin övdüğü aman aman sonu olan film? Bırak allasen..

@steed

5 ay önce

8 / 10

Unutulması zor bir film. Ve sonuna kadar biraz sabır gerekli.

@ravenna

5 ay önce

Beynimden aşağı kaynar sular döken bir filmdi.Zor unuturum.

@parfenrogojin

6 ay önce

9.2 / 10

Bir annenin merhameti, azarı ve sevgisi herhalde ancak bu kadar etkileyici bir şekilde anlatılabilirdi. Film sona ermek üzereyken ağlamaya başladım ve bittikten sonra da hemen bitmedi gözyaşlarım. İnsanlar insanlara neler yapıyorlar. Ne kadar çok kötülük, ne kadar korkunç şeyler. İnsanlar da hayvanlar da, yaşayan herkes insanın elinden çekiyor. Bunca kötülüğün ve vahşetin arasında bir annenin merhameti, sebatı, acıya ve kötülüğe sabredişi ve evlatlarına kucak açışı ve insan olmakta direnişi ne kadar güzel, etkileyici, ne kadar sade ve ne kadar ürkütücü, yalınlığıyla insanı hakikaten, hiç abartmaksızın, hakikaten, gerçekten ürperten bir şekilde anlatılıyor. Yönetmenin son filmi Blade runner 2049'da anlattığını sandığı ve önümüze çerez niyetine koyduğu sığ senaryosunu düşününce nereden nereye dememek imkansız.Görsel efektler ve göz kamaştırıcı görsel tasarımlar olmadan yıkık dökük günümüz dünyasından insan ruhuna dair bu kadar acıtıcı bir
... Devamı
Bir annenin merhameti, azarı ve sevgisi herhalde ancak bu kadar etkileyici bir şekilde anlatılabilirdi. Film sona ermek üzereyken ağlamaya başladım ve bittikten sonra da hemen bitmedi gözyaşlarım. İnsanlar insanlara neler yapıyorlar. Ne kadar çok kötülük, ne kadar korkunç şeyler. İnsanlar da hayvanlar da, yaşayan herkes insanın elinden çekiyor. Bunca kötülüğün ve vahşetin arasında bir annenin merhameti, sebatı, acıya ve kötülüğe sabredişi ve evlatlarına kucak açışı ve insan olmakta direnişi ne kadar güzel, etkileyici, ne kadar sade ve ne kadar ürkütücü, yalınlığıyla insanı hakikaten, hiç abartmaksızın, hakikaten, gerçekten ürperten bir şekilde anlatılıyor. Yönetmenin son filmi Blade runner 2049'da anlattığını sandığı ve önümüze çerez niyetine koyduğu sığ senaryosunu düşününce nereden nereye dememek imkansız.Görsel efektler ve göz kamaştırıcı görsel tasarımlar olmadan yıkık dökük günümüz dünyasından insan ruhuna dair bu kadar acıtıcı bir film çekebilmek bir maharet değil mi? Kesinlikle izlenmeyi, takdir görmeyi, hafızalarda yer etmeyi hak ediyor Incendies.

Bu muazzam güzellikteki sinema eserini herkesin izlemesini öneriyorum.
Lütfen, izleyin.
Lütfen.
İzleyin.
M

@m-pinar

8 ay önce

7 / 10

keşke final tahmin ettiğim gibi çıkmasaydı. tahmin edince vurucu olmadı ama yine de etkileyici film.

@rashomon

9 ay önce

8.2 / 10

Sen hayatında acı nedir bilirmisin ? Acı kelimesinin karşılığı Nawal'dır.Senaryosuyla kurgusuyla çok başarılı.Filmin hüzünlü havasına eklenen müziklere bittim.

@tiamath

1 yıl önce

8 / 10

Film Kanada'da yaşayan Nawal Marvan isimli bir kadının vefat etmesi ile başlıyor. Kadın ikiz evlatlarından hiç görmedikleri babalarını ve küçük kardeşlerini bulmalarını ve onlar için hazırladığı mektupları teslim etmesini vasiyet ediyor. Erkek kardeş bunu tam bir saçmalık olarak görürken kız kardeş işe koyuluyor ve ortadoğuda annesinin izini sürmeye başlıyor. Film devrim döneminde geçtiği için büyük bir iç savaşın için olan bitenleride kıyıdan köşeden bize yansıtmaktadır. Evet bu arama süreci biraz sıkıcı olabilir ama sonuçta genel itibarıyla dialog-psikolojik ağırlıklı bir film. Zaman zaman modu düşsede her bir yeni gerçek öğrenildiğinde kendini toparlıyor ve film sizi iyiden iyiye içine çekmeye devam ediyor. Azabal resmen efsane oynamış diyebilirim. Film müzikleri son derece başarılı seçilmiş. Bunun üstüne efsane bir son ile film aklınızı başınızdan alıyor diyebilirim.

@iamgzde

1 yıl önce

Oedipus Comlex'ini psikoloji okuyanlarda, mitler ile ilgilenenlerde bilir. Fakat bu kadar derinden ve güzel işlendiğini görmek çok az kişiye nasip olur galiba. Nawal bir değil bin bir acı çekmiş ve böyle de sessiz bir sineye çekmiş. Film bitmesine yakın dahası olamaz, olmamalı, bunu da yapmamalılar diye düşünürken siz, bir anda koltuğunuzun altından derin gerçeklik iğneleri batmaya başlayacak. Kolay mı? Hiç değil.
S

@serkans

1 yıl önce

8.3 / 10

İnsanligimdan utanmama neden olan film

@kahramansmt

1 yıl önce

7 / 10

Öncelikle filmin geçişleri aşırı zor . Filmi dikkat çekici kılmak için kurgunun altını üstüne getirmişler. Dublaj ve altyazılı 2 kere ayrı ayrı izlememe rağmen bazı kısımlara altyazı ya da dublaj eklememişler, bu yüzden çıldırmamak için sabrettim. Ama tüm bu negatifliğe rağmen gayet güzel bi senaryosu var.
M

@maviparasut

1 yıl önce

Jeanne, bir artı bir bir eder mi? aklıma kazındı böylece, eder.

@ed-crane

2 yıl önce

7.5 / 10

filmden çıkardığım sonuç ortadoğuda sıradan bir günü filme kaydetsek iyi bir kurguyla batıda çok sağlam dram filmi olur. imdb 8,2 ve filmadamı 8,5 çok abartılmış puanlar . benim gibi puandan etkilenen izleyiciler için güzel yem.izlenmez demiyorum radiohead hatrına izlenir ve 7,5 puan da verilir o da radiohead ve kurgu hatrına

@wersolame

3 yıl önce

yine yine yine abartılmış bir film , yönetmen çok zorlamış sona ulaşmak için senaryoya laf yok da işte.

mesela yani anne ne diye zorlamış ne diye direk anlatmamış orlar da filmi güzele ulaştırmakmiçin sanırım diyorum.

efso repliği yazmazsak olmaz.

? bir artı bir iki eder.

+ ne?

? bir artı bir iki eder bir etmez

+bir artı bir, bir eder mi jeanne?

yak yak çok bekledin yak.
SPOILER

İçimdeki Yangın filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

İçimdeki Yangın filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

İçimdeki Yangın filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL