8.3

739 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.3 (165.562 OY)

KONUSU
Polytechnique’le dikkatleri üzerine çeken yönetmen Denis Villeneuve, bu sefer yazar Wajdi Mouawad’ın bol ödüllü tiyatro oyunundan sinemaya taşıdığı trajik bir hikaye ile karşımızda.

Aile dostları olan bir avukatın çağrısı üzerine annelerinin ölümünün ardından kendilerine yazılmış bir mektupla karşı
... Devamı
Polytechnique’le dikkatleri üzerine çeken yönetmen Denis Villeneuve, bu sefer yazar Wajdi Mouawad’ın bol ödüllü tiyatro oyunundan sinemaya taşıdığı trajik bir hikaye ile karşımızda.

Aile dostları olan bir avukatın çağrısı üzerine annelerinin ölümünün ardından kendilerine yazılmış bir mektupla karşılaşan ikiz kardeşler Jeanne ve Simon, ölen annelerinin son arzusunu yerine getirmek amacıyla Lübnan’a doğru yola çıkarlar. Simon ilk başta isteksiz davransa da bir süre sonra o da kardeşi Jeanne’e katılır... Aradan geçen yıllar, ailenin tarihini karmaşık bir hale getirmişse de, çocuklar bu serüvenin izlerini sürmeye kararlıdırlar.

Fakat gün geçtikçe daha fazla deştikleri geçmiş, kardeşleri yürek burkan gerçeklerle yüz yüze getirecektir. Orta Doğu’daki iç savaşın en karanlık dönemine ışık tutan İçimdeki Yangın, En İyi Yabancı Film Oscarı’na da aday gösterilmişti.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@emirhanakcicek

3 hafta önce

Filmin konusunu falan okuyunca genel olarak bi fikir kafamda oluşmuştu çok bir sürpriz beklemiyordum ama filmin sonunda koca bir hassiktir çekmeme neden oldu film iyi film yapmışlar. Abartı acınası sahnelere başvurmayan yönetmeni tebrik ederim salt anlatmış konuyu. Filmin sonundaki yazılar boyunca fildme olanları düşündüm yani diyecek hiç bir şey bulamıyorum
E

@enes146

4 ay önce

8.9 / 10

Karşımızda son 10 yılda çıkmış en iyi filmlerden biri duruyor. Hassas bi konuyu hikayeleştirilerek anlatmak çok iyi burada senaristini övmeliyiz ama Denis Villenevue’nün de yaptığı fazlasıyla takdire şayan. Bu hikayeyi duygu sömürüsüne başvurmadan yalın, sert ve duygusal bir şekilde, filme çok yakışan çapraz kurgusu ile akıcı ,olağanüstü çarpıcı sahneler yakalayan sinematografisiyle şahane uyarlamış perdeye. Her şey çok gerçekçi , karakterler iyi yaratılmış ve ortaya şahane bi eser çıkmış.

@mavimilena

5 ay önce

10 / 10

Hakikaten yangın gibi bir filmdi. İçimi yaktı ve bu yangından da film boyunca kaçmak mümkün olmadığı gibi bittiğinde de sönmediğini fark ediyorsunuz. Fazlasıyla vurucu bir senaryo ve kurguya sahip. Tarifi zor. Çok daha önce izleseymişim diyorum.

@zemzem

7 ay önce

Film bitince canınız sıkılacak, uykunuz, iştahınız kaçacak. Düşünmeden duramayacaksınız.

@fsymg

7 ay önce

9.9 / 10

Annenize yapılmasını istemediğiniz şeyleri başka kadınlara yapmayın.

@ezgi124

8 ay önce

10 / 10

filmi dün izledim ama hala aklıma gelip duruyor. filmin en güzel tarafı jeanne ve simon’un şahit olduğu her şeye adım adım seyircinin de şahit olması. filmin ilerleyişi, senaryosu, oyunculuklar ve tüm olanlar o kadar etkileyiciydi ki. belki de hep duyduğumuz şeyleri bu filmle birebir yaşamış olduk izleyenler olarak. dedikleri gibi çarpıcıydı. ben bu filmi yıllardır görür durur, yorumlarını okurum. her defasında ağır olacak, sonra izleyeyim dedim. evet ağır , derin. ama izlenilmek için yıllara gerek yok-muş. sadece izleyin işte.

@hanimbarman

1 yıl önce

9 / 10

Çok rahatsız edici bir film

@yurdagulbogar

1 yıl önce

7.9 / 10

Psikolojiyi alt üst eden film bir film...1 arti 1 kac eder? Savas demek buyuk acilar demektir, tamam ama bu film savasin ne kadar yikici ve yaralayici oldugunu da gozler onune seriyor...Etkisinden uzun bir sure cikilamayan filmlerden...

@henriette

1 yıl önce

8.5 / 10

filmi izlerken aynı anda başka bir işle uğraştığım için, "bir artı bir, bir eder mi" sahnesine hak ettiği değeri veremedim. Filmin o sahnesini hiçbir zaman unutmayacağım. ilk defa izlediğim zamanki heyecanı bir daha yaşamayacağım. o anı kaçırdım. zamanı geriye alsam da o sahneyi ilk defa izlediğim saniyelere gitsem.
ya şöyle olsaydı böyle olsaydı gibisinden alternatif senaryolar üretilebilir, o zaman da film gerçekçi olmaz. Çünkü böyle olaylar yaşanıyor.
abileri öyle insanlar olmasaydı, yaşadığı coğrafya daha farklı olsaydı ya da o adamı hiç öldürmemiş olsaydı. Nawal Marwan, senin için hep bunları düşüneceğim.
ayrıca; bir artı bir, bir eder Simon.

@smh_sarp

2 yıl önce

7.5 / 10

1+1 2 eder. 1+1 1 edebilir mi ?!! başka da birşey demiyorum..

@beyhudedir

2 yıl önce

8.5 / 10

Kızgın çöllerde insanı sürükleyen bir film. Güzel.

@hakorman

2 yıl önce

2.5 / 10

Uzun zamandır bir filmden bu kadar sıkıldığımı hatırlamıyorum. Seyirciyi salak yerine koyan pek çok sahne var, spoiler vermek istemiyorum, izlerseniz siz de farkedersiniz. Havuz sahnesi neydi ya? Ne kadar çok anlam yüklediler, ellerim titriyor sinirden, bu muydu milletin övdüğü aman aman sonu olan film? Bırak allasen..

@steed

2 yıl önce

8 / 10

Unutulması zor bir film. Ve sonuna kadar biraz sabır gerekli.

@ravenna

2 yıl önce

Beynimden aşağı kaynar sular döken bir filmdi.Zor unuturum.

@parfenrogojin

2 yıl önce

9.2 / 10

Bir annenin merhameti, azarı ve sevgisi herhalde ancak bu kadar etkileyici bir şekilde anlatılabilirdi. Film sona ermek üzereyken ağlamaya başladım ve bittikten sonra da hemen bitmedi gözyaşlarım. İnsanlar insanlara neler yapıyorlar. Ne kadar çok kötülük, ne kadar korkunç şeyler. İnsanlar da hayvanlar da, yaşayan herkes insanın elinden çekiyor. Bunca kötülüğün ve vahşetin arasında bir annenin merhameti, sebatı, acıya ve kötülüğe sabredişi ve evlatlarına kucak açışı ve insan olmakta direnişi ne kadar güzel, etkileyici, ne kadar sade ve ne kadar ürkütücü, yalınlığıyla insanı hakikaten, hiç abartmaksızın, hakikaten, gerçekten ürperten bir şekilde anlatılıyor. Yönetmenin son filmi Blade runner 2049'da anlattığını sandığı ve önümüze çerez niyetine koyduğu sığ senaryosunu düşününce nereden nereye dememek imkansız.Görsel efektler ve göz kamaştırıcı görsel tasarımlar olmadan yıkık dökük günümüz dünyasından insan ruhuna dair bu kadar acıtıcı bir
... Devamı
Bir annenin merhameti, azarı ve sevgisi herhalde ancak bu kadar etkileyici bir şekilde anlatılabilirdi. Film sona ermek üzereyken ağlamaya başladım ve bittikten sonra da hemen bitmedi gözyaşlarım. İnsanlar insanlara neler yapıyorlar. Ne kadar çok kötülük, ne kadar korkunç şeyler. İnsanlar da hayvanlar da, yaşayan herkes insanın elinden çekiyor. Bunca kötülüğün ve vahşetin arasında bir annenin merhameti, sebatı, acıya ve kötülüğe sabredişi ve evlatlarına kucak açışı ve insan olmakta direnişi ne kadar güzel, etkileyici, ne kadar sade ve ne kadar ürkütücü, yalınlığıyla insanı hakikaten, hiç abartmaksızın, hakikaten, gerçekten ürperten bir şekilde anlatılıyor. Yönetmenin son filmi Blade runner 2049'da anlattığını sandığı ve önümüze çerez niyetine koyduğu sığ senaryosunu düşününce nereden nereye dememek imkansız.Görsel efektler ve göz kamaştırıcı görsel tasarımlar olmadan yıkık dökük günümüz dünyasından insan ruhuna dair bu kadar acıtıcı bir film çekebilmek bir maharet değil mi? Kesinlikle izlenmeyi, takdir görmeyi, hafızalarda yer etmeyi hak ediyor Incendies.

Bu muazzam güzellikteki sinema eserini herkesin izlemesini öneriyorum.
Lütfen, izleyin.
Lütfen.
İzleyin.
SPOILER

İçimdeki Yangın filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

İçimdeki Yangın filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

İçimdeki Yangın filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL