7

420 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.5 (306.043 OY)

KONUSU
Fas’in uçsuz bucaksız çöllerinde patlayan tek el silah sesi, üç kıtadaki dört farklı ailenin yaşamını derinden etkileyecek olaylar zincirinin fitilini ateşler. Bu olaydan etkilenenler arasında Fas’ta turistik gezi yaparken ölüm kalım mücadelesi yaşamak zorunda kalan Amerikalı karı-koca, kazayla işle ... Devamı
Fas’in uçsuz bucaksız çöllerinde patlayan tek el silah sesi, üç kıtadaki dört farklı ailenin yaşamını derinden etkileyecek olaylar zincirinin fitilini ateşler. Bu olaydan etkilenenler arasında Fas’ta turistik gezi yaparken ölüm kalım mücadelesi yaşamak zorunda kalan Amerikalı karı-koca, kazayla işledikleri suç yüzünden başı derde giren iki Faslı çocuk, Amerikalı iki küçük çocukla Meksika sınırını yasadışı yollardan aşan Meksikalı çocuk bakıcısı ve Tokyo’da babası polis tarafından aranan asi ruhlu sağır Japon genç kız vardır. Birbiriyle çatışma halindeki kültürlerin ve uçsuz bucaksız mesafelerin ayırdığı dört farklı insan grubu, izolasyon, keder ve üzüntü duygularının eşlik ettiği paylaşılmış kadere doğru hızla yol almaya başlayacaklardır.

Bu olayı izleyen birkaç günlük süre içerisinde korku ve karmaşanın en uç noktalarında gezinirken kaybolma duygusunun çölde kaybolma, dünyada kaybolma, kendi benliğinde kaybolma- başdöndürücü etkisiyle yüzleşirken aynı zamanda da bağlılık ve sevgi gibi duyguların derinlikleriyle tanışırlar.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
M

@mavidir

6 yıl önce

8 / 10

Bir hayatın kaç farklı kişiyi aynı kavşakta buluşturacağı üzerine klasikleşen tarzı ileAlejandro Gonzalez Inarritu yapıtı.

@gamazashi

6 yıl önce

8 / 10

Hayata dair düşünemeyen (yalnızca zevklerinin doğrultusunda hareket eden), kayda değer pek de bir zorluk yaşamamış olan, gördüğü ve yaşadığı olaylardan çıkarımlar yapamayan ve "insan düşünen bir hayvandır" önermesindeki düşünme kısmını pas geçen; kısaca insan olduğunu iddaa eden fakat bu konuda yanılan kişilerin haricinde herkes gayet bu filmi anlar, içine girer, yaşar ve sever. (bu kısım zevke göre değişir)

Bence harika bir filmdi, hayat gibiydi. 8/10

@yagmurrsn

8 yıl önce

8.9 / 10

herkesin anlayacağı bir türden film değil bence. üzerinde düşünmek gerek. izlerken etkilendim ve ''insan insanın kurdudur'' savına yine katılmadan geçemeyeceğim.
N

@necdet_kediseve

9 yıl önce

5 / 10

abartmaya pek de gerek yok filmi. kurgusu sizi etkilediyse de adres: before the rain.
T

@trango

9 yıl önce

Farklı hikayelerle fakat birbirini tamamlayan sonlarıyla başyapıt olabilecek bir film. Küreselleşmenin sadece ekonomiyle, teknolojiyle vs. olmadığının kanıtı.

Herkesin seveceği bir film değil. Biraz derin anlam arayanın kaçırmaması gerek.
H

@honorable

10 yıl önce

7.6 / 10

BirAlejandro Gonzalez Inarritu filmi.AMEROS PERROS VE 21 GRAMS dan sonra serinin son filmi. Herşey bir kelebek etkisi kadar. Yönetmen ölümü önyargıları sınırları sorguluyor

Fastaki yoksul bir göçmen ailesinin iki oğlu ile evliliklerindeki takınmayı aşabilmek için seyhate çıkan amerikanlı genç çift ve çocukların bkaıcısı, ancak cinselliği ile iletişim kurmaya çalışan sağır ve dilsiz japon genç kız...Uçurum gibi farklı 3 yaşam

.Elle yemek yiyen Fas?lı çocukların, mastürbasyon yaparken ki fantezileri, Japon kızın kışkırtıcı ataklarıyla davetkar seks isteği, başından kaza ile vurulan genç Amerikalı kadını duyan ABD hükumetinin hemen ön yargıyla terör saldırısı alarmına geçmesi, bakıcının Meksika'daki düğüne çocukları da sürüklemesi, hepsi şu dünya denen gezegende yaşayan insanların ne kadar farklı olduğunu anlatıyor
H

@honorable

10 yıl önce

7.6 / 10

Son sahnelere yakın japon kadının verdiği kağıtta ne yazıyordu o açıklandı mı benim alt yazıda mı sıkıntı var ?

@airking

10 yıl önce

7.4 / 10

Etkileyici bir yapım olmuş. Sonuna kadar elim ayağım titreye titreye izledim.

@tenekteplaz

10 yıl önce

Global dünya köyünde, sade bir kelebek etkisi hikayesi.

Alejandro Gonzalez Inarritu ölüm üçlemesinin final filmi. Bence, Amores Perros ve 21 Gram ile kıyaslandığında oldukça sönük kalmıştır. Buna rağmen büyük beklentiniz olmadıkça hayal kırıklığına uğramazsınız.

@arjuna

11 yıl önce

9 / 10

Günümüz dünyasına küçük de olsa bir ayna tutan belgesel kıvamında bir yapıt. Evet popüler deyişle dünya küçüldü ve insanoğlunun kendi kendine yarattığı acılarla Babil yükseliyor...

Oyunculuklar bence çok iyi ve tekrar tekrar izlenip her defasında farklı şeyler yakalanabilecek bir film..

@khresimos

11 yıl önce

8 / 10

japon aileyi tam çözemedim amafaslı aile ve meksikalı dadı ve yeğeni için konuşursak, yapılan ufacık bir hatanın kelebek etkisi gibi dalga dalga yaşam(lar)ı nasıl da mahvedebileceğini görmüş oluyoruz.

ya bir de şunu demeden geçemeyeceğim:

a be amerikalı aile. ne işiniz var fas'ta. çocuklarınızı bırakıp gitmişsiniz. nasıl bir ebeveyn anlayışıdır bu.tamam fantastik ve otantik bir ülke fas ama madem kadının gönlünü kazanmaya çalışıyorsun aşk şehri paris'e falan gitseydiniz.
F

@fmf86

12 yıl önce

7.8 / 10

birbirimizden ne kadar kopuk, ne kadar farklı ama bir o kadar da nasıl birbirimize bağlı olduğumuzu gösteren bir film.
B

@batanga

13 yıl önce

iyi güzelde sonlara doğru belgrad ormanları kıvamında genital bölgesiyle çırılçıplak kalan capon kıza ne gerek vardı onu çözemedim ben. kesişen hayatlar mevzusuda harbiden bahtsız bedevi misali nereden nereye dedirtiyor.
R

@rony

13 yıl önce

9.6 / 10

kesinlikle bir başyapıt! film uzun olsa da bazılarının yorumuyla gereksiz uzun diyaloglar olsa da fim bir an bile sıkmıyor insanı. çok farklı etkileyici mükemmel bir film. top10 listeme girmiş bulunuyor. imdb de puanı neden düşüktür anlayamadım.
P

@palinkk

14 yıl önce

Filmi izlediğimden bende hüsran yarattı. Bana daha ziyade zavallı Amerikalılar’ın Amerika’dan çıkar çıkmaz vahşi 3. dünyalıların hışmına uğramasını andırdı. Japonya kısmını zaten hiç anlayamadım....
SPOILER

Babil filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Babil filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Babil filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL