7.5

532 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.6 (243.717 OY)

KONUSU
Profesör Paul Rivers ve karısı Mary, birlikteliklerinin ölüm ve yaşam arasındaki dengeyle paralel olduğunu farkederler. Adam ölümcül bir hastalığın pençesindedir ve kalp nakli için sıra beklemektedir. Kadın ise yapay döllenme sonrasında hamiledir ve çocuğunu doğurmaya hazırlanmaktadır. Christina Pec ... Devamı
Profesör Paul Rivers ve karısı Mary, birlikteliklerinin ölüm ve yaşam arasındaki dengeyle paralel olduğunu farkederler. Adam ölümcül bir hastalığın pençesindedir ve kalp nakli için sıra beklemektedir. Kadın ise yapay döllenme sonrasında hamiledir ve çocuğunu doğurmaya hazırlanmaktadır. Christina Peck, zor geçen gençlik dönemini çabuk olgunlaşarak atlatmış iki çocuk annesi bir kadındır. Kocası Michael ve kardeşi Claudia ile birlikte çevrelerine mutluluk ve umut saçmaktadırlar. Daha düşük ekonomik düzeye sahip Marianne iki çocuğuna bir gelecek yaratmaya çalışırken, eski bir suçlu olan kocası Jack kendisini dine adamıştır. Trajik bir kaza, bu üç çift ve ailelerinin hayatlarını kesiştirecektir. Birbirlerinin de desteklerini alarak hayatlarındaki en önemli soru işaretlerini cevaplandırmaya çalışacaklardır.

Paramparça Aşklar Köpekler’in Oscar adayı yönetmeni Alejandro Gonzalez Inarritu ve senaristi Guillermo Arriaga’nın tekrar biraraya geldiği projede usta aktörler Sean Penn, Benicio Del Toro ve güzel oyuncu Naomi Watts başrollerdeler.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@sineperest

2 ay önce

7.6 / 10

sağlam film

@betelgeuze

1 yıl önce

Gerçekten çok çarpıcı bir filmdi. Karışık ilerleyen kurgusu sebebiyle ekrana kitlenip hiçbir şey kaçırmak istemiyorsunuz. Zamandaki geçişler çok iyi, senaryosu da son derece güçlü. Sean Penn, Naomi Watts ve Benicio Del Toro gibi iyi oyuncuların da muhteşem performansları eklenince böyle mükemmel bir film çıkmış. Ve tabi ki İnarritu farkını unutmayalım. Mutlaka izleyiniz!

@hrarchon

2 yıl önce

7.5 / 10

Anlamlı. Güzel.

@zemzem

2 yıl önce

Şahsi fikrim; bir ileri bir geri yapmasa normal akışta çekilse çok daha etkileyici olabilirdi. Oyunculuklara ve diyaloglara söylenecek hiç bir şey yok. Filmde öyle bir sahne var ki sadece bunun için bile izlenir. İzleyenlerin tahmin edeceği üzere jack ve peder arasında hapishanede geçen o güzel sahne. İnsanı düşündürmüyor değil .
M

@mahi

3 yıl önce

Filmin kendine has bir izleyicisi olduğunu düşünüyorum,herkese hitap etmeyen ama sevenin de yere göğe koyamayacagi bir film.Bir kaza ve bundan etkilenen 3 insanın yaşadığı psikolojik durumlari gözler önüne serilirken, Innaritu kendine özgü sanatını konuşturmuş.Dağınık başlayan film,parçalar tamamlandıkca ve üzerine oyunculuk,kurgu ve film müzikleri eklenince mükemmel bir seyirlik olmuş.Bu arada basit bir konuyu,bu şekilde çekmek her yönetmenin harcı degil.(8.5)

@hugostiglitz

4 yıl önce

Kaç hayat yaşıyoruz? Kaç kez ölürüz? Ölüm anında hepimizin 21 gram kaybettiğini söylerler. 21 gram kaç yaşama sığar?

@iamgzde

5 yıl önce

21 gramlık birçok hayatın ele alınmasını anlatan, içinde sürekli zaman kaymalarının olduğu çok anlamlı bir yapım. Uzun süredir izlememiştim ve izlerken her anından keyif aldım. Her şey başladığı yere mi döndü diye düşünmeden de edemedim. Ama evet, güzeldi.

@foodforclouds

6 yıl önce

"Dünya bizi birbirimize yakınlaştırmak için döndü

Kendi güzelliklerini bize çevirdi

En sonunda bizi bu düşte bir araya getirene dek.."

@olanzveins

7 yıl önce

2.7 / 10

klişe olmaktan öteye gidemeyecek bir senaryo ve hollywoodvari vasatlıklarla dolu bir film. Venedik’te nasıl ödül aldı hala anlamış değilim.

@bcaltuntas

8 yıl önce

8 / 10

Memento kadar karmakarışık olmasada karışık bir film.Ne demek istiyorum bol bol flashback var.Hatta filmin iskeleti flashbackler. Bak şu konuda samimiyim ki çok basit bir kurgu lakin zaman diye bir şeyin olmamasından ötürü film çok akıcı ve o basit olan kurgu basitlikten uzaklaşıyor.

Kanımca filmi Sean Penn ve Del Toro'nun karakterleri üzerine kurmuş Irriati.Ana fikri Del Toro'nun oynadığı Jack karakterinden topluyoruz.

1 Kez İzlenip bir daha izlenmeyecek kadar sığ ve güzel film.

@mj23

9 yıl önce

sürpriz bozan !!!!!!!!!!!!!!!!!

life has to go on jack with or without god

sürpriz bozan!!!!!!!!!!!!!!!!

@tambenlik

10 yıl önce

resmen acı çektim.
R

@refidun

10 yıl önce

film sondan başa, baştan sona, sondan ortaya, ortadan sona, falan baya karışık kuruşuk parça parça ilerliyor ama bu karışıklıklar yavaş yavaş hikayeyi tamamlamanıza yarayan bir yapboz görevi üstleniyor.

-yani nerdeyse beş dakikada, bir eskiye bir yeniye dönüyor-

ayrıca inarritu bu filmi sadece el kamerasıyla çekmiş. inarritu?ya neden böyle bir şey yaptığını sormuşlar o da şöyle güzel bişey demiş, ?dünyayı el kamerasıyla gördüğümüz gibi görüyoruz?

del toro'nun performansı başta olmak üzere

sean penn ve naomi watts'a bu filmde harikalar yaratmış.

inarritu'ya selam damara devam.
L

@lactamaeonia

11 yıl önce

6.5 / 10

Hazır Amores Perros'u yermişken bunu da yermeden geçmeyeyim. Inarritu'nun izlediğim ilk filmi. Hakkında bir yazı okumuştum, onun üzerine izledim.

Nedense Amores Perros'a göre daha hareketli bir filmmiş gibi hatırlıyorum bir de A.p'den önce izledim ama ona rağmen, kafamda daha net. Naomi ve Sean Penn'den ziyade Benicio öldürüyor beni! Ki bütün filmi benim için olağanüstü kılan şey Del Toro'nun hapishanede, "Cehennem burada!" diye bağırarak kafasını gösterişiydi. En vurucu karakterin Del Toro'ya verildiğine inanıyorum ve film "o adam ne yapsa izlerim" deliliğimi sadece bir iki aşama ileriye taşımış oldu.

Inarritu, benim adamım değilsin.

@thewhiterabbit

11 yıl önce

9 / 10

'' Cehennem mi? Cehennem burda!'' diyip başını gösteren Benicio Del Toro için bile izlemeye değer
SPOILER

21 Gram filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

21 Gram filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

21 Gram filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL