7.5

322 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.4 (94.276 OY)

KONUSU
Barcelonada yaşayan Uxbal, yaşamını kaçakgöçmenlerle yasadışı işler yaparak kazanan,yeri geldiğinde polise rüşvet veren, toplumundışladığı insanlara hem yardımcı olan hem deonların sırtından geçinen bir adamdır. Fahişelikyapan eski karısı Marambra şizofreni hastasıdır.Boşanmalarının ardından mahkeme ... Devamı
Barcelonada yaşayan Uxbal, yaşamını kaçakgöçmenlerle yasadışı işler yaparak kazanan,yeri geldiğinde polise rüşvet veren, toplumundışladığı insanlara hem yardımcı olan hem deonların sırtından geçinen bir adamdır. Fahişelikyapan eski karısı Marambra şizofreni hastasıdır.Boşanmalarının ardından mahkeme, ikiçocuklarının velayetini Uxbala vermiştir. Uxbal,hayatındaki güçlüklerle mücadele ederek yaşayıpgitmektedir. Ne var ki bir gün Uxbal, kanser olduğunu öğrenir.Ölümün yakın olduğunu hissedince, bir yandançocuklarının geleceğini güvenceye almak içinçabalayacağı, diğer yandan da geçmişiylehesaplaşmaya çalışacağı duygusal ve ruhani biryolculuğa çıkar.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
E

@enes146

2 yıl önce

8.4 / 10

Güzel şehir İspanya’nın her zaman güzel olmadığını, bu sefer Barselona, Madrid gibi şehirlerini değil de daha fakir ve varoş semtlerini, ara sokaklarını ve ordaki yaşamların ne denli zor olacağını usta yönetmen Alejandro Gonzalez İnarritu tokat gibi yüzümüze çarpıyor. Javier Bardem’in mükemmel oyunculuğuyla parasızlığı, çaresizliği, ölümü ve alçak sistem yüzünden fakirliğe itilen, göçmen olarak böyle şehirlere gelen insanların, mültecilerin yaşadıklarını iliklerimize kadar hissediyoruz. Ana karakterimiz Uxbal’ın çocuklarına bakmak için illegal işlere girmesi, bu yüzden yaşadığı pişmanlıkları, sorunlu ilişki hayatını, hayatının bi süre sonra biteceği ve tabii ki de bu şartlarda kendisi gibi olan hiç bi insanın bir B planının olmamasını yönetmen İnarritu yakın çekimlerle ve ince örülmüş olay kurgusuyla gözler önüne çok güzel seriyor. Kısacası sisteme, hayata, insana ve ölüme yakılan bir ağıt.
B

@bicebeyy

3 yıl önce

8.4 / 10

Filmin her yerinde hissettim kendimi. Sanki istanbul’da benim mahallemde, benim her gün gördüğüm insanlar oynuyormuş gibi ama hepsi yaşıyor, yaşanıyor. Film aynı böyle gerçek. Bu filmde güzele yer yok, romantizme yer yok, kahramanlara yer yok, manzaralara yer yok, klişe sözlere yer yok, oyuna yer yok. Gerçeğe yer var. Her anında gerçekliği yaşatan ve size sizi anlatan bir film var. Sokak satıcıları, konfeksiyon çalışanları, kaçaklar, mülteciler, hastalıklar, gece hayatı ve bunların hepsinden pay alıp bunlardan olanlar. Hemen hepsi ülkemizde her gün görüp, duyduğumuz bir o kadar alıştığımız ve yok saydığımız hayatlar...

@retaab

3 yıl önce

7.5 / 10

Gece Gece tadımız tuzumuz kaçtı.Bana ağır geldi bu kadar dram arkadaş bi göğsüme öküz oturdu bitince film

@didemkalayci

4 yıl önce

İzleyin.
R

@richard_harro

7 yıl önce

javier bardem filmin bütün yükünü sırtında taşımış..yönetmen bütün kartlarını ona oynamış ve o da bunun altında çok başarılı bir şekilde kalkmayı başarmış..

@serkanaydemir

8 yıl önce

7 / 10

İspanya'dan soğudum.

Bir Avrupa ülkesi olmasına rağmen İspanya sanırım baya kötü bir dönemin içinde. Özellikle son zamanda ülkemde de çıkan isyanların örnekleri bu yerlerde belirgin ölçüde artıyor. İşte yönetemeyenlerin olduğu bir toplumda gerçeklikler her daim ortaya bir isyan çıkartıyor. Filmde var olan dram havası oldukça iyiydi. 8 puanlık olmasa da oyunculuktan tutun, dram filmlerinde olan o hissiyat gayet başarılı. Başrolün etkisi de unutulmamalı. Senaryo daha sağlam olsaydı filmimiz yüksek puanları alabilirdi. İspanya'daki varoş sokakları görmek isteyenler filmi keyifle izleyebilir. Tabi takıldığım bir nokta var o da:

Kahramanın özel güçlerinin olması gibi bir hikayeye ne gerek vardı düşüncesidir. Yani ölülerle konuşması da ne öyle. Korku filmi havası vermelerini anlamadım doğrusu. Bence bu filmin eksiğiydi. Sadece dram havasına takılı kalsaydı iyi olacaktı.

İyi seyirler.

P: 7

@cemiyettepisiyo

8 yıl önce

8.4 / 10

Kısır döngüde çaresizlik bu olsa gerek. Film boyunca tükendim. Vicdan azabı ve geleceğin belirsizliği üzerine altmetni çok sağlam bir senaryosu var filmin. Evet film boyunca tükendim. Uxbal : '' Cezalandırılıyor muyum? '' diye soruyor filmde. İnsanın yalnız kaldığında kendine sorduğu en derin sorulardan biridir herhalde. Kurtuluşun olmadığı bir hayat. Ölüm ya da yaşam seçiminin getireceği acı. Hangisini seçerse seçsin insan ya da şansına ne çıkarsa çıksın. Hep acı mutlak acı olacaktır. Muhteşem bir film.

@rashomon

8 yıl önce

8.3 / 10

Parçalara ayrıldım resmen.Filmi bu kadar geç izlememe sebep olan olumsuz eleştirilerdi.Sevdiğim bir yönetmen ve oyuncudan kötü bir film çıkmaz diye düşündüm ama genede önyargı işte.Çok gerçekci ve samimi bir film.Çaresizlik içinde hayata tutunmaya çalışan insanların yaşadıklarını gayet net bir biçimde kameraya yansıtmış inarritu.Uxbal karakterinin gözünden ispanyada ki göç sorununu banliyölerdeki çaresiz insanların hayata tutunma çabalarına kayıtsız kalamayacak kadar yakın hissediyorsunuz.Hayat çok acımasız diyeceğim ama o hayatı bu denli vahşi ve acımasız kılan insanoğlunun ta kendisi diye de not düşmeli.

@saykoterapi

9 yıl önce

10 / 10

tokat gibi bir inarritu filmi, ne denebilir ki. yine çok gerçek, rahatsız edici derecede gerçek bir film. bittikten sonra kendime gelemedim, yönetmenin diğer filmlerinde de olduğu gibi.

@camerman

10 yıl önce

8 / 10

Çaresizliği,karamsarlığı,geçimsizliği,yok oluşu görsellikle izleyicinin içine işleyen bir yapım olmuş.Varoş hayatın çeşitli hengamelerle nasıl sıkıntılar barındırdığını izledik.Bir taraftan yok olmaya giderken bir yandan yok olacaklara kapı açmanın sıcaklığını hissettik.Ve fırsatçıların her çıkarı yoksullukta olsa nasıl kendi çıkarlarına yonttuklarına şahit olduk.Ve de Avrupa'nın bilinmezliklerine yol aldık.

@delahoya

10 yıl önce

7.8 / 10

Durduk yere insanın içinde ki yaşama sevincini alan bir film Biutiful...

Kesik kesik izlesem de iç karartıcı mekanlar , Javier Bardem in muhteşem oyunculuğu sizi alıp götürüyor filmin içine...O kadar gerçekçi ki etkilenmemenin mümkünatı yok.Şimdi gelde çık bu ruh halinden.

@perakendeshakes

10 yıl önce

fazla ciddi bir filmdir. kafan güzel gece eve dönmüşken anne babadan işitilen azar gibidir.

@fthgzl79

11 yıl önce

Javier Bardem’in şov yaptığı bir film..Film biraz ağır..Zaman zaman sıkıcı da olabilir ama özellikle Javier Bardem için izlenir..10/7,9

@kafamdakibalikl

11 yıl önce

Tam manasıyla ''acı'' diyebilirim. Bir duyguyu bu kadar net hissettirebilen nadir filmlerden biri.Özellikle dram seven bir izleyiciyseniz kesinlikle izlemeniz gereken bir film. Yönetmen Alejandro Gonzalez, zaten sinema yaşamında başarılı filmleri ve bu filmlerin çarpıcı konularıyla kendinden söz ettiren bir isim. Biutiful'da da kimilerimizin görmezden geldiği, kimilerimizin unuttuğu, kimilerimizin ise görmek istemediği ötekileri, izleyicinin yüzüne tokat gibi vurmakta. Ayrıca başrolündeki İspanyol oyuncu Javier Bardem, 'ne oynasa izlerim' cinsinden bir adam.İyi seyirler.

@yusufokay

11 yıl önce

Film bittiketen sonra oturduğum koltukta dvd player'ın simgesi çıkana kadar beklediğim entersanmış diyip ayağa kalktığım bir filmdir.
SPOILER

Biutiful filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Biutiful filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Biutiful filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL