Uçurtma Avcısı

(2007)

The Kite Runner

Film 2 Saat 8 Dk. Dram ABD, Çin 21 Mart 2008

7

199 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.6 (80.364 OY)

KONUSU
Afgan yazar Khaled Hosseininin aynı adlı best-seller romanından uyarlanan The Kite Runnerda, uzun yıllardır Kaliforniyada yaşayan Amir adlı bir Afgan göçmeninin, çocukluk arkadaşı Hassanın oğlunun başının dertte olduğunu öğrendikten sonra ona yardımcı olmak için Taliban yönetimi altındaki anavatanın ... Devamı
Afgan yazar Khaled Hosseininin aynı adlı best-seller romanından uyarlanan The Kite Runnerda, uzun yıllardır Kaliforniyada yaşayan Amir adlı bir Afgan göçmeninin, çocukluk arkadaşı Hassanın oğlunun başının dertte olduğunu öğrendikten sonra ona yardımcı olmak için Taliban yönetimi altındaki anavatanına geri dönüşünün öyküsü anlatılır.

Kaliforniyada yaşayan Amir, ülkeye Taliban rejiminin gelmesinden sonra Amerikaya göç eden Kabilli zengin bir tüccar ailenin oğludur. Kabilde geçen çocukluk yılları sırasında evin hizmetçisinin oğlu Hassan ile çok sağlam dostluk bağları yaşamıştır. Ancak bir uçurtma yarışı sırasında Hassanın başına gelen olayda ona yardım edebileceği halde sırtını dönerek en sevdiği arkadaşına ihanet etmiştir. Aradan geçen uzun yıllar boyunca bu ihaneti hiç aklından çıkmaz.

Yıllar sonra Hassan ve karısının Taliban tarafından öldürüldüğü haberini alır. Bunun üzerine bir zamanlar ihanet ettiği çocukluk arkadaşının başı dertte olan oğlunu bulmak ve onu kölelik yaşamından kurtarmak için Taliban yönetimi altındaki Afganistana geri döner.

DreamWork Picturesın sunduğu The Kite Runnerın yönetmenliğini Finding Neverlandden tanıdığımız Marc Forster üstlendi. Yapımcılığını Sam Mendes, Walter F. Parkes ve Laurie MacDonaldın gerçekleştirdiği filmin senaryosunu 25th Hourdaki çalışmasından tanıdığımız David Benioff ile Khaled Hosseini beraber yazdılar.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@henriette

2 yıl önce

sahnelerde eksiklikler var. çocukların oyunculuğu güzel ama onun dışında kitapta hissettiğim duyguyu alamadım. kitabını ara ara bir daha bir daha okurum. her okuduğumda da ağlarım. bu filmi izleyince çok da bi şey olmam yani
Y

@yavuz_selim

2 yıl önce

8 / 10

Kitabını okumadım ama izlenilmesi gereken güzel bir hikaye olduğunu düşünüyorum.

@domatespuresi

4 yıl önce

9.3 / 10

Ben kitabını okumadım fakat iki izleyişimde de gözyaşlarım hiç durmadı, bu yüzden verilen emeğe bu kadar sert yorumlar yapmak biraz çirkin. Amerikalı bir yönetmenin, o coğrafyanın özünü gayet iyi yakaladığını düşünüyorum, çok fazla dram ve dönem filmi izlememe rağmen o ruhu yakalayan sayılı filmlerden. Kitabın yerini tutmaz hiçbir zaman filmler, bu yüzden kitabı okumayan arkadaşların izlemesini tavsiye ediyorummm
M

@miridliyanar

7 yıl önce

Uçurtma Avcısı'nın kitabını okuduysanız filmini asla izlemeyin. Merakımdan yaptım bi hata. Kitaptaki duygunun 10'da 1'i yok.

@mustafayilmaz19

8 yıl önce

7 / 10

Uçurtma Avcısı kitabı hayatımda okuduğum en güzel kitaplar arasında, kitabı bitirdiğim gün filmini de izlemek istedim ara vermeden, ama ne yazık ki kitaptaki etkiyi sadece tek bir sahnede yaşadım onun dışındaki tüm olaylar sanki acele edin bitmesi gerek havasında gerçekleşiyor, filmi izlemeyin demiyorum yalnız önce kitabı okuyun daha sonra filmi izleyin, asıl şerbeti tadmadan tatlıydı demeyin...

@yasar

9 yıl önce

7 / 10

fena degil izlenebilir

@giosue

10 yıl önce

5.5 / 10

böyle mükemmel bir hikaye ancak bukadar rezil edilebilir.. kitaptaki en etkileyici bölümlerin filmde farkına bile varamıyorsunuz, oyunculukları kötü, duygusuz bir film olmuş. Kitabı okurken benim zihnimde canlanan film çok daha etkileyiciydi..

@bugs

10 yıl önce

6 / 10

kitabın yerini tutmayacağını biliyordum ama bu kadar üstün körü olacağını düşünmemiştim. bi kere dönemlerin ruhu iyi yansıtılamamış. sonra oyunculuklar çok yapaydı o duyguyu vermiyordu. ve can aılıcı olacağını umduğum sahneler çok üstün körüydü. alın kitabı okuyun çok daha mantıklı ama yok ben yine de merak ediyorum diyorsanız sanırım sonunuz benden farklı olmayacak. uyarlama film izlemişimdir ama izlediklerimin içinde beni en çok hayal kırıklığına uğratan oldu.

@tupac

11 yıl önce

9 / 10

Kitabın yerini tutmuyor elbette ama yinede izlenilebilir , özellikle küçük çocukların oyunculuğu .

@dr_hugo_strange

11 yıl önce

kitabıyla diyalogları aynı neredeyse izlediğim o yaz uçrtma aldım etkilenmemek mümkün değil aynı yazarın bi de bin muhteşem güneş diye kitabı var okumalısınız filmi de var ama izlemedim henüz kitap kadar güzel olmaz belki diye korkuyorum

@kiwi

11 yıl önce

Kitaba hızlıca göz atıyormuşum gibi hissettirdi.Filminin o kadar detaylı olamayacağını bilsemdeişin içine görsellik girdiği için etkilenebileceğimi düşünüyordum.Kitabı okurken ağlayan beni sadece duygulandırabildi.Çocuk oyunculardışındakiler depek parlak değildi.Konu olarak ilgi çekici, kitabı okumak istemeyenler için izlenmeli,akıcı bir film.
T

@timoty

12 yıl önce

8 / 10

filmdeki küçük çocuklar gerçekten rolünün hakkını vermiş, film dram yönünden de çok sağlam ama bazı sahneleri çok kısa çekilmiş. İki saat yerine iki buçuk ya da 3 saat olsaydı çok daha güzel bir film olurdu.

@emirhanerturk

12 yıl önce

Öncesinde kitabını okuduğumdan olabilir: pek beğenmedim. Ancak genel olarak beğenmesem de çocuklara gerçekten hayran kaldım, olağanüstü oynamışlar. Özellikle Hasan'ı oynayan küçük çocuk çok çok iyiydi, Emir'e olan bağlılığını hissedebiliyorsunuz gözlerinde.

@satanfactor

12 yıl önce

4 / 10

Film oldu bittiye getirilmiş sanki, oyunculuk sıfır, içsel konuşmalar hiç yok zaten, İzlerken daha ilk dakikalarda nasıl devam edeceği belliydi. Vasatı aşamayan bir film..
F

@fleka

13 yıl önce

3 / 10

kitabini okumadim, duydugum kadariyla ve cogunlukla oldugu gibi kitabin altinda kalan bir film.
SPOILER

Uçurtma Avcısı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Uçurtma Avcısı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Uçurtma Avcısı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL