8.1

1,062 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.4 (481.290 OY)

KONUSU
Oh Dae-su, bir gün kendisini küçük karanlık bir hücrede bulur. Oraya kimler tarafından ve niye kapatıldığını bilmeyen adamın dünyayla bağlantısı sadece hücresindeki küçük televizyondur. Haberlerde karısının öldürüldüğünü duyunca olayla bağlantısı olduğu düşünüldüğü için kapatıldığını anlar.

15 yıl
... Devamı
Oh Dae-su, bir gün kendisini küçük karanlık bir hücrede bulur. Oraya kimler tarafından ve niye kapatıldığını bilmeyen adamın dünyayla bağlantısı sadece hücresindeki küçük televizyondur. Haberlerde karısının öldürüldüğünü duyunca olayla bağlantısı olduğu düşünüldüğü için kapatıldığını anlar.

15 yıl sonra, serbest bırakılan adam, ailesini öldüren kişileri bulmaya ve kendisini oraya kapatanlardan intikam almaya karar verir.

2004 Güney Kore Büyük Çan Ödüllerinde en iyi yönetmen başta olmak üzere birçok dalda ödül alan film, aynı zamanda 2004 Cannes Film Festivali'nde Jüri Büyük Ödülünün de sahibi oldu.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@ravenna

3 ay önce

Son derece sıradışı ve rahatsız edici olduğu bir gerçek.Bu denli beni çarpacak bir intikam hikayesi izlemeyi beklemiyordum.Beynimden vurulmuşa döndüm.Kurgu,oyunculuklar hepsi çok iyiydi.Kendisi bu zamana kadar izlemediğime beni pişman etmeyi başarmıştır.

@iamgzde

1 yıl önce

Tam bir trajedi, tam bir intikam filmi. Serisi gereği ilk beğendiğim film olma özelliğini taşıyor ve kaldı ki bazı yerlerde yıkıyor, bazı yerlerde suratınıza su çarpıyor ve sizi ayıltıyor. Ve öyle bir gelgit arasında farketmeden öfke ile doluyorsunuz. İlklerinize kadar işlenecek bir oyunculuk ve usta bir yönetmen.

@ukos

1 yıl önce

9.4 / 10

Senaryo bir tragedya olarak yazılmış ve ince dokunuşlarla işlenip izleyiciye sunulmuş bir film. İçerisinde bir tane boş replik, boş bir sahne bulamazsınız. Filmin temasında kullanılan kırmızı ve yeşil renkler bile Kore kültüründe anlam taşımakta. Eğer dikkatli izlerseniz bir tragedyada bulunması gereken bütün her şeyi görebilirsiniz.

@balporsugu

1 yıl önce

Oldukça rahatsız edici. Listelerde yer aldığı için izlemek istedim. Bir daha izlemem ya da başkasına önermem.

@cevat

3 yıl önce

Ağır bir film, kendinize gelmekte zorlanabilirsiniz. Olumsuz yanları da vardır senaryo bakımından ama gene de izlenir

@wersolame

3 yıl önce

Genelde ilk yapınlar sonradan çekilene göre daha iyi olurlar ama bu filmde öyle olmamış arkadAş.
Amerikanya yapımını izleyim onda konu daha iyi takip ediliyor daha iyi senaryosu (evet birbirlernden farklılar).
Olmamışşş.
S

@sekoleyte

3 yıl önce

1 / 10

Beğenmedim. Bi arkadaşımın önerisi üzerine puanına aldanıp da izledim.Filmin sonuna kadar saçma sapan olaylar geçip de en sonunda belki mantıklı bir şeye bağlar diye ümit ettim ama sapıkça bir muhabbetle son buldu. Filmbence'Bi --- anlamadım' ın üzerine gelindiğinde görülen ifadeden ibaret.

@dervis16

3 yıl önce

dün otomatik portakal bugün oldboy iki gün üstüste iki ağır film, gerçekten psikolojik olarak dayak yemiş gibiyim...

@besrix

4 yıl önce

Vay be!

@naksidil

4 yıl önce

Kurgu olarak ilgi çekici fakat ; intikam yönünde saçma bir filmdi. Puanlamada şişirilme bir film.

@meltemir

4 yıl önce

"Çüş" dedirten filmlerden, okkalı "oha" dedirtecek cinsten..

Sahne ve müzik senkronizasyonları güzeldi. Bu öteki tiplerin mimiklerini pek çözemediğim için oyunculuk konusuna fazla yorum getiremiyeceğim fakat rahatsız eden birşey yoktu. Bence asıl önemli nokta filmin nasıl olduğundan çok ne anlattığıdır. Film bitiminde birçok sekme işleve girecektir kafada, işin zevkli kısmıda bu oluyor.

@truelie123

4 yıl önce

Aşk ne kadar ileri gidebilir ? Aşık olacağınız insanı seçme şansınız var mıdır? Bu sorulara cevap arayan bir film. Bu soruarı kendinize sordurtmanızı sağlayan bir film

Filmin sonunda ölmeliydi bence baş karakterimiz , o silah ikisinide öldürmeliydi. Bu şekilde gerçeği söyleyerek hayatını daha beter bir hale soktu.

İzledim ilk kore filmiydi. Başlangıç biraz acılı oldu sanırım benim için

@zopa1971

4 yıl önce

Mide bulandırıcı , iğrenç rezil, harika, ve süper ötesi güzel bir film

@irmm

4 yıl önce

9.7 / 10

İnanılmaz sarsıcı bir film. Sağlam psikolojiyle izlenmesi gerekiyor. "Benim derdim bana yetmiş, bana şöyle kafa rahatlatıcı bir film verin" diyorsanız sakın izlemeyin. İçimdeki Yangın'dan sonra beni allak bullak eden bir başka film oldu.İzledikten sonra eliniz ayağınız titrer, dikkatli olun :) "Öyle bir film olsun ki, içime otursun böyle bana sağdan soldan vursun" diyorsanız buyrun oturun izleyin :)

@filmdahi

5 yıl önce

7 / 10

Efsane OldboyBuMu?

Filmde oynayan adamı Lucy filminden gördüm bu filmi hep görmüştüm ama izlememiştim filme gelirsek filmde konu iyi fakat işleyiş çok iyi değil mantık hataları var konu bütünlüğü var fakat hızlı sahnelerden dolayı kafa karıştırıcı yönü fazla çok fazla şiddet içerikli bir film kesinlikle herkese önermem diş kırma sahnelerinden tut başka iğrenç sahnelerine kadar hepsi mevcut filmin replikler gerçekten mükemmel daha iyisi yok sanırım 'Hep birlikte gülersin tek başına ağlarsın' muzik kullanımları çok iyi tek sıkıntı konunun iyi yansıtılması kopukluklar mevcut aslında aşk filmi gizem yanıda var ama sadece aşk diyebilirim öbür katliam onun altında kalmıyor değil filmi kısaca anlatırsak adam 15 yıl boyunca bir odada kalıyor yemek fenan veriyolar adamı çıkarıyolarsonra kıza aşık oluyor ardından bunu yapanın kim olduğunu araştırıyor kısaca gerçekten benim gözümde fight club filminden daha çok isim yapmış sanki Cannes ödülünüde
... Devamı
Efsane OldboyBuMu?

Filmde oynayan adamı Lucy filminden gördüm bu filmi hep görmüştüm ama izlememiştim filme gelirsek filmde konu iyi fakat işleyiş çok iyi değil mantık hataları var konu bütünlüğü var fakat hızlı sahnelerden dolayı kafa karıştırıcı yönü fazla çok fazla şiddet içerikli bir film kesinlikle herkese önermem diş kırma sahnelerinden tut başka iğrenç sahnelerine kadar hepsi mevcut filmin replikler gerçekten mükemmel daha iyisi yok sanırım 'Hep birlikte gülersin tek başına ağlarsın' muzik kullanımları çok iyi tek sıkıntı konunun iyi yansıtılması kopukluklar mevcut aslında aşk filmi gizem yanıda var ama sadece aşk diyebilirim öbür katliam onun altında kalmıyor değil filmi kısaca anlatırsak adam 15 yıl boyunca bir odada kalıyor yemek fenan veriyolar adamı çıkarıyolarsonra kıza aşık oluyor ardından bunu yapanın kim olduğunu araştırıyor kısaca gerçekten benim gözümde fight club filminden daha çok isim yapmış sanki Cannes ödülünüde götürmüş büyük juri ödülü almış bir yapım

Puanım:70
SPOILER

İhtiyar Delikanlı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

İhtiyar Delikanlı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

İhtiyar Delikanlı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL