8.1

1,186 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.3 (634.726 OY)

KONUSU
Oh Dae-su, bir gün kendisini küçük karanlık bir hücrede bulur. Oraya kimler tarafından ve niye kapatıldığını bilmeyen adamın dünyayla bağlantısı sadece hücresindeki küçük televizyondur. Haberlerde karısının öldürüldüğünü duyunca olayla bağlantısı olduğu düşünüldüğü için kapatıldığını anlar. 15 yıl s ... Devamı
Oh Dae-su, bir gün kendisini küçük karanlık bir hücrede bulur. Oraya kimler tarafından ve niye kapatıldığını bilmeyen adamın dünyayla bağlantısı sadece hücresindeki küçük televizyondur. Haberlerde karısının öldürüldüğünü duyunca olayla bağlantısı olduğu düşünüldüğü için kapatıldığını anlar. 15 yıl sonra, serbest bırakılan adam, ailesini öldüren kişileri bulmaya ve kendisini oraya kapatanlardan intikam almaya karar verir.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
M

@marvel_of_rivia

1 ay önce

10 / 10

İzledikten sonra püü aqqq diyosun ama çok iyi film

@yokitosama

5 ay önce

8.1 / 10

Vengeance üçlemesinin ikinci filmidir. Gelmiş geçmiş en iyi tiratlardan birini içeren filmdir. Aslında konusu açısından çok özgün değil. Ancak işlenişi mükemmel.

Bazen insanların bazı gerçekleri bilmemesi gerekir. Gerçek her zaman insana iyi gelmez. İşte bunu size o kadar soğuk ve acımasız bir şekilde veriyor ki film... Bir anda hayat sizin için anlamsızlaşıyor.

Karakter gelişimleri de iyidir.

@bthnrtll

2 yıl önce

5.4 / 10

İnsanların neden bu kadar etkilendiğini anlayamadım.
E

@emracan25

2 yıl önce

bu sitede yeniyim ve böyle yorumlar varsa bu sitede devam etmeyeceğim Oldboy gibi evso film böyle garip bir yorumu hakketmiyor bu bir üçleme üçlemeye ikinci filmden girersen belki anlayamayabilirsin kore sineması çok önemli bir film oldboy ıncendies gibi çakma kanada filmleri ile karşılaştırılamaz...

@athelstan

2 yıl önce

7.5 / 10

guzeldi piskolojik altmetinli.biraz ensesti duygusallaştırma gibi geldi. yine de iyiydi

@kemo_47

2 yıl önce

8.2 / 10

IMDB puanını hak ediyor. Oyunculuk da konu da süper

@alchan

3 yıl önce

9.2 / 10

8-10 kere izlediğiniz filmleriniz vardır ya işte bu film benim başucu filmim. üstelik sadece izlemek için izlemiyorum. bazen izlerken kamerayı nasıl güzel kullandıklarına bakıp dalıp gidiyorum, bazen ise o soğuk havası etkiliyor. üstelik ilk izlediğimde bu filmden cidden nefret etmiştim çünkü sahneleri 2x açmışsın gibi sürekli değişiyordu ve beynim bir süre sonra iflas etti. filme "dur artık anlayamıyorum" diye bağırmak istemiştim ama filmde benim için saklı öyle bir büyü var ki beni tekrar tekrar izlemeye teşfik etti.

@mavimilena

3 yıl önce

8.4 / 10

Böyle bir intikam senaryosu da ancak Koreliler’in aklına gelirdi. O kadar değişik ki asla böyle bir şey tahmin edemiyorsunuz. Şok geçirtti.

@masquerade

3 yıl önce

Bir hayvandan daha aşağı olsam bile benim de yaşamaya hakkım yok mu?

@rambollezi

3 yıl önce

Çok sevdiğim ama imkanım olsa unutmak isteyeceğim ve bir daha asla izlemek istemeyeceğim bir film. Bazı şeyler insana gerçekten çok ağır geliyor -film dahi olsa-.

@erdemtekin

4 yıl önce

Uzak doğu sinaması hayranı başkadır ama batı sinemasıyla kıyaslayınca yine de kötü olduğunu düşündüğüm film. Hem bu hem de batı versiyonu. İlginç hikaye bulmak başka, saçma sapan anlatmak başka. Nedir o abartı yahu. Ama muhtemelen benim hatamdır....

@mimozafm

4 yıl önce

8.3 / 10

sıradan bir adamın sıradan bir hatası ve ödenen bedel ardından gelen intikam... Tabi böyle baside indirgemek filmi yavanlaştırıyor. Film basit, banel diyerek aşağı tutulamaz çünkü bir intikamın insanın içinde nasıl köklenip budaklandığını gösteren en iyi filmlerden biridir. Üstelik intikam olduğunu anlamıyorsunuz başta, en sevdiğim de buydu. İşin içinden bilim kurgu çıkacak gibi gelmişti. Filmin bilinmezlik düğümü öyle bir ustalıkla çözülüyor ki hem meraklarınızı körüklüyor hem de çıkan sonuç şaşırtıyor. Son sahnesinde bile yok artık dedirten sahneler replikler vardı, hiçbir sahne hiçbir söz öylesine yapılmamış söylenmemişti. Hepsi birbirine bağlı kilitlerdi. Bu yüzden dikkatle izlenmesi ayrı bir zevk verecektir. Seçilen müzikler de yerindeydi. Çekimlerde kullanılan teknikler yönetmen imzası taşıyor dedirten kaliteyi gösteriyordu. Suçlu kim hangisine üzülelim dedirten bir sonla biten biraz rahatsız edici duygular aşılayan bu filmi sağla
... Devamı
sıradan bir adamın sıradan bir hatası ve ödenen bedel ardından gelen intikam... Tabi böyle baside indirgemek filmi yavanlaştırıyor. Film basit, banel diyerek aşağı tutulamaz çünkü bir intikamın insanın içinde nasıl köklenip budaklandığını gösteren en iyi filmlerden biridir. Üstelik intikam olduğunu anlamıyorsunuz başta, en sevdiğim de buydu. İşin içinden bilim kurgu çıkacak gibi gelmişti. Filmin bilinmezlik düğümü öyle bir ustalıkla çözülüyor ki hem meraklarınızı körüklüyor hem de çıkan sonuç şaşırtıyor. Son sahnesinde bile yok artık dedirten sahneler replikler vardı, hiçbir sahne hiçbir söz öylesine yapılmamış söylenmemişti. Hepsi birbirine bağlı kilitlerdi. Bu yüzden dikkatle izlenmesi ayrı bir zevk verecektir. Seçilen müzikler de yerindeydi. Çekimlerde kullanılan teknikler yönetmen imzası taşıyor dedirten kaliteyi gösteriyordu. Suçlu kim hangisine üzülelim dedirten bir sonla biten biraz rahatsız edici duygular aşılayan bu filmi sağlam kafayla izleyin derim:)

@hrarchon

4 yıl önce

- 15 sene nasıl dayandın?
- Dayanmanın her zaman bir yolu vardır.

@mageterian

3 yıl önce

dayanmadı ki kanka adam intihar bile ediyor mq :)

@ravenna

4 yıl önce

Son derece sıradışı ve rahatsız edici olduğu bir gerçek.Bu denli beni çarpacak bir intikam hikayesi izlemeyi beklemiyordum.Beynimden vurulmuşa döndüm.Kurgu,oyunculuklar hepsi çok iyiydi.Kendisi bu zamana kadar izlemediğime beni pişman etmeyi başarmıştır.

@iamgzde

5 yıl önce

Tam bir trajedi, tam bir intikam filmi. Serisi gereği ilk beğendiğim film olma özelliğini taşıyor ve kaldı ki bazı yerlerde yıkıyor, bazı yerlerde suratınıza su çarpıyor ve sizi ayıltıyor. Ve öyle bir gelgit arasında farketmeden öfke ile doluyorsunuz. İlklerinize kadar işlenecek bir oyunculuk ve usta bir yönetmen.

@ukos

5 yıl önce

9.4 / 10

Senaryo bir tragedya olarak yazılmış ve ince dokunuşlarla işlenip izleyiciye sunulmuş bir film. İçerisinde bir tane boş replik, boş bir sahne bulamazsınız. Filmin temasında kullanılan kırmızı ve yeşil renkler bile Kore kültüründe anlam taşımakta. Eğer dikkatli izlerseniz bir tragedyada bulunması gereken bütün her şeyi görebilirsiniz.
SPOILER

İhtiyar Delikanlı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

İhtiyar Delikanlı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

İhtiyar Delikanlı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL