8.1

1,109 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.4 (523.206 OY)

KONUSU
Oh Dae-su, bir gün kendisini küçük karanlık bir hücrede bulur. Oraya kimler tarafından ve niye kapatıldığını bilmeyen adamın dünyayla bağlantısı sadece hücresindeki küçük televizyondur. Haberlerde karısının öldürüldüğünü duyunca olayla bağlantısı olduğu düşünüldüğü için kapatıldığını anlar.

15 yıl
... Devamı
Oh Dae-su, bir gün kendisini küçük karanlık bir hücrede bulur. Oraya kimler tarafından ve niye kapatıldığını bilmeyen adamın dünyayla bağlantısı sadece hücresindeki küçük televizyondur. Haberlerde karısının öldürüldüğünü duyunca olayla bağlantısı olduğu düşünüldüğü için kapatıldığını anlar.

15 yıl sonra, serbest bırakılan adam, ailesini öldüren kişileri bulmaya ve kendisini oraya kapatanlardan intikam almaya karar verir.

2004 Güney Kore Büyük Çan Ödüllerinde en iyi yönetmen başta olmak üzere birçok dalda ödül alan film, aynı zamanda 2004 Cannes Film Festivali’nde Jüri Büyük Ödülünün de sahibi oldu.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@rambollezi

1 ay önce

Çok sevdiğim ama imkanım olsa unutmak isteyeceğim ve bir daha asla izlemek istemeyeceğim bir film. Bazı şeyler insana gerçekten çok ağır geliyor -film dahi olsa-.

@erdemtekin

10 ay önce

Uzak doğu sinaması hayranı başkadır ama batı sinemasıyla kıyaslayınca yine de kötü olduğunu düşündüğüm film. Hem bu hem de batı versiyonu. İlginç hikaye bulmak başka, saçma sapan anlatmak başka. Nedir o abartı yahu. Ama muhtemelen benim hatamdır....

@mimozafm

11 ay önce

8.3 / 10

sıradan bir adamın sıradan bir hatası ve ödenen bedel ardından gelen intikam... Tabi böyle baside indirgemek filmi yavanlaştırıyor. Film basit, banel diyerek aşağı tutulamaz çünkü bir intikamın insanın içinde nasıl köklenip budaklandığını gösteren en iyi filmlerden biridir. Üstelik intikam olduğunu anlamıyorsunuz başta, en sevdiğim de buydu. İşin içinden bilim kurgu çıkacak gibi gelmişti. Filmin bilinmezlik düğümü öyle bir ustalıkla çözülüyor ki hem meraklarınızı körüklüyor hem de çıkan sonuç şaşırtıyor. Son sahnesinde bile yok artık dedirten sahneler replikler vardı, hiçbir sahne hiçbir söz öylesine yapılmamış söylenmemişti. Hepsi birbirine bağlı kilitlerdi. Bu yüzden dikkatle izlenmesi ayrı bir zevk verecektir. Seçilen müzikler de yerindeydi. Çekimlerde kullanılan teknikler yönetmen imzası taşıyor dedirten kaliteyi gösteriyordu. Suçlu kim hangisine üzülelim dedirten bir sonla biten biraz rahatsız edici duygular aşılayan bu filmi sağla
... Devamı
sıradan bir adamın sıradan bir hatası ve ödenen bedel ardından gelen intikam... Tabi böyle baside indirgemek filmi yavanlaştırıyor. Film basit, banel diyerek aşağı tutulamaz çünkü bir intikamın insanın içinde nasıl köklenip budaklandığını gösteren en iyi filmlerden biridir. Üstelik intikam olduğunu anlamıyorsunuz başta, en sevdiğim de buydu. İşin içinden bilim kurgu çıkacak gibi gelmişti. Filmin bilinmezlik düğümü öyle bir ustalıkla çözülüyor ki hem meraklarınızı körüklüyor hem de çıkan sonuç şaşırtıyor. Son sahnesinde bile yok artık dedirten sahneler replikler vardı, hiçbir sahne hiçbir söz öylesine yapılmamış söylenmemişti. Hepsi birbirine bağlı kilitlerdi. Bu yüzden dikkatle izlenmesi ayrı bir zevk verecektir. Seçilen müzikler de yerindeydi. Çekimlerde kullanılan teknikler yönetmen imzası taşıyor dedirten kaliteyi gösteriyordu. Suçlu kim hangisine üzülelim dedirten bir sonla biten biraz rahatsız edici duygular aşılayan bu filmi sağlam kafayla izleyin derim:)

@warriorpoet

1 yıl önce

- 15 sene nasıl dayandın?
- Dayanmanın her zaman bir yolu vardır.

@mageterian

3 ay önce

dayanmadı ki kanka adam intihar bile ediyor mq :)

@ravenna

1 yıl önce

Son derece sıradışı ve rahatsız edici olduğu bir gerçek.Bu denli beni çarpacak bir intikam hikayesi izlemeyi beklemiyordum.Beynimden vurulmuşa döndüm.Kurgu,oyunculuklar hepsi çok iyiydi.Kendisi bu zamana kadar izlemediğime beni pişman etmeyi başarmıştır.

@iamgzde

2 yıl önce

Tam bir trajedi, tam bir intikam filmi. Serisi gereği ilk beğendiğim film olma özelliğini taşıyor ve kaldı ki bazı yerlerde yıkıyor, bazı yerlerde suratınıza su çarpıyor ve sizi ayıltıyor. Ve öyle bir gelgit arasında farketmeden öfke ile doluyorsunuz. İlklerinize kadar işlenecek bir oyunculuk ve usta bir yönetmen.

@ukos

2 yıl önce

9.4 / 10

Senaryo bir tragedya olarak yazılmış ve ince dokunuşlarla işlenip izleyiciye sunulmuş bir film. İçerisinde bir tane boş replik, boş bir sahne bulamazsınız. Filmin temasında kullanılan kırmızı ve yeşil renkler bile Kore kültüründe anlam taşımakta. Eğer dikkatli izlerseniz bir tragedyada bulunması gereken bütün her şeyi görebilirsiniz.

@balporsugu

3 yıl önce

Oldukça rahatsız edici. Listelerde yer aldığı için izlemek istedim. Bir daha izlemem ya da başkasına önermem.

@cevat

4 yıl önce

Ağır bir film, kendinize gelmekte zorlanabilirsiniz. Olumsuz yanları da vardır senaryo bakımından ama gene de izlenir

@wersolame

4 yıl önce

Genelde ilk yapınlar sonradan çekilene göre daha iyi olurlar ama bu filmde öyle olmamış arkadAş.
Amerikanya yapımını izleyim onda konu daha iyi takip ediliyor daha iyi senaryosu (evet birbirlernden farklılar).
Olmamışşş.
S

@sekoleyte

4 yıl önce

1 / 10

Beğenmedim. Bi arkadaşımın önerisi üzerine puanına aldanıp da izledim.Filmin sonuna kadar saçma sapan olaylar geçip de en sonunda belki mantıklı bir şeye bağlar diye ümit ettim ama sapıkça bir muhabbetle son buldu. Filmbence’Bi --- anlamadım’ ın üzerine gelindiğinde görülen ifadeden ibaret.

@dervis16

4 yıl önce

dün otomatik portakal bugün oldboy iki gün üstüste iki ağır film, gerçekten psikolojik olarak dayak yemiş gibiyim...

@besrix

5 yıl önce

Vay be!

@naksidil

5 yıl önce

Kurgu olarak ilgi çekici fakat ; intikam yönünde saçma bir filmdi. Puanlamada şişirilme bir film.

@meltemir

5 yıl önce

"Çüş" dedirten filmlerden, okkalı "oha" dedirtecek cinsten..

Sahne ve müzik senkronizasyonları güzeldi. Bu öteki tiplerin mimiklerini pek çözemediğim için oyunculuk konusuna fazla yorum getiremiyeceğim fakat rahatsız eden birşey yoktu. Bence asıl önemli nokta filmin nasıl olduğundan çok ne anlattığıdır. Film bitiminde birçok sekme işleve girecektir kafada, işin zevkli kısmıda bu oluyor.
SPOILER

İhtiyar Delikanlı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

İhtiyar Delikanlı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

İhtiyar Delikanlı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL