İhtiyar Delikanlı Yorumları

İhtiyar Delikanlı filmi detayları

@bthnrtll

4 ay önce

5.4 / 10

İnsanların neden bu kadar etkilendiğini anlayamadım.
E

@emracan25

4 ay önce

bu sitede yeniyim ve böyle yorumlar varsa bu sitede devam etmeyeceğim Oldboy gibi evso film böyle garip bir yorumu hakketmiyor bu bir üçleme üçlemeye ikinci filmden girersen belki anlayamayabilirsin kore sineması çok önemli bir film oldboy ıncendies gibi çakma kanada filmleri ile karşılaştırılamaz...

@athelstan

4 ay önce

7.5 / 10

guzeldi piskolojik altmetinli.biraz ensesti duygusallaştırma gibi geldi. yine de iyiydi

@kemo_47

9 ay önce

8.2 / 10

IMDB puanını hak ediyor. Oyunculuk da konu da süper

@alchan

11 ay önce

9.2 / 10

8-10 kere izlediğiniz filmleriniz vardır ya işte bu film benim başucu filmim. üstelik sadece izlemek için izlemiyorum. bazen izlerken kamerayı nasıl güzel kullandıklarına bakıp dalıp gidiyorum, bazen ise o soğuk havası etkiliyor. üstelik ilk izlediğimde bu filmden cidden nefret etmiştim çünkü sahneleri 2x açmışsın gibi sürekli değişiyordu ve beynim bir süre sonra iflas etti. filme "dur artık anlayamıyorum" diye bağırmak istemiştim ama filmde benim için saklı öyle bir büyü var ki beni tekrar tekrar izlemeye teşfik etti.

@mavimilena

1 yıl önce

8.4 / 10

Böyle bir intikam senaryosu da ancak Koreliler’in aklına gelirdi. O kadar değişik ki asla böyle bir şey tahmin edemiyorsunuz. Şok geçirtti.

@masquerade

1 yıl önce

8 / 10

Bir hayvandan daha aşağı olsam bile benim de yaşamaya hakkım yok mu?

@masquerade

1 yıl önce

8 / 10

Çin Kore Japon sinemasına genel olarak ön yargıyla bakarım hep çünkü kültür olarak çok farklı yapıda olduklarını düşünüyorum. Bu filmi beğendim aman aman etkilenmedim ama izlediğim için memnunum. Film gerçekten ağır bir film yani yemek yerken falan izlemenizi tavsiye etmem bazı gerçekler çok ani bir şekilde oturuyor. Filmleri genelde altyazı izlemeyi tercih ederim ama sanırım kore filmlerinde dublaj daha iyi bir seçenek çünkü adamların konuşma tarzları şiveleri çok sinirimi bozuyor ilk dakikalar bu dikkatimi dağıtıyordu. Rahatsız edici filmler kategorisine koyulabilecek bir film ben rahatsız edici disturbing filmler izlemeyi severim o yüzden beğendim. Karakterlerle genelde empati kurarım onları daha iyi hissetmek anlamak için ama bu filmdeki karakter için böyle bir şey yapmam çünkü gerçekten çok acı ve yani çaresiz bir durumdu son sahnelerdeki hali. Birde bu filmle ilgili sanırım en beğenilen yer tek çekim koridor dövüş sahnesi ama ben nedense beğenmedim iyi çekilmiş dövüş falan güzeld
... Devamı
Çin Kore Japon sinemasına genel olarak ön yargıyla bakarım hep çünkü kültür olarak çok farklı yapıda olduklarını düşünüyorum. Bu filmi beğendim aman aman etkilenmedim ama izlediğim için memnunum. Film gerçekten ağır bir film yani yemek yerken falan izlemenizi tavsiye etmem bazı gerçekler çok ani bir şekilde oturuyor. Filmleri genelde altyazı izlemeyi tercih ederim ama sanırım kore filmlerinde dublaj daha iyi bir seçenek çünkü adamların konuşma tarzları şiveleri çok sinirimi bozuyor ilk dakikalar bu dikkatimi dağıtıyordu. Rahatsız edici filmler kategorisine koyulabilecek bir film ben rahatsız edici disturbing filmler izlemeyi severim o yüzden beğendim. Karakterlerle genelde empati kurarım onları daha iyi hissetmek anlamak için ama bu filmdeki karakter için böyle bir şey yapmam çünkü gerçekten çok acı ve yani çaresiz bir durumdu son sahnelerdeki hali. Birde bu filmle ilgili sanırım en beğenilen yer tek çekim koridor dövüş sahnesi ama ben nedense beğenmedim iyi çekilmiş dövüş falan güzeldi ama tek başına 20 kişiyi dövemezsin abi ve oradaki düşmanlar adama bilerek vurmuyor gibi gözükmüş ben orayı çok ciddiye alamadım ama filmde bir çok güzel sahne vardı tabi ki.

@a_gnydn

1 yıl önce

bir tartışma başlatmak isterdim ama sizinle inanın enerjik hissetmiyorum.
Ama bunu bilmenizi sağlamak istedim.
Yorum yaparken sahip olduğunuz özgüven hayran kalınacak muhteşemlikte lütfen zekatını verin.

@rambollezi

1 yıl önce

Çok sevdiğim ama imkanım olsa unutmak isteyeceğim ve bir daha asla izlemek istemeyeceğim bir film. Bazı şeyler insana gerçekten çok ağır geliyor -film dahi olsa-.

@erdemtekin

2 yıl önce

Uzak doğu sinaması hayranı başkadır ama batı sinemasıyla kıyaslayınca yine de kötü olduğunu düşündüğüm film. Hem bu hem de batı versiyonu. İlginç hikaye bulmak başka, saçma sapan anlatmak başka. Nedir o abartı yahu. Ama muhtemelen benim hatamdır....

@mimozafm

2 yıl önce

8.3 / 10

sıradan bir adamın sıradan bir hatası ve ödenen bedel ardından gelen intikam... Tabi böyle baside indirgemek filmi yavanlaştırıyor. Film basit, banel diyerek aşağı tutulamaz çünkü bir intikamın insanın içinde nasıl köklenip budaklandığını gösteren en iyi filmlerden biridir. Üstelik intikam olduğunu anlamıyorsunuz başta, en sevdiğim de buydu. İşin içinden bilim kurgu çıkacak gibi gelmişti. Filmin bilinmezlik düğümü öyle bir ustalıkla çözülüyor ki hem meraklarınızı körüklüyor hem de çıkan sonuç şaşırtıyor. Son sahnesinde bile yok artık dedirten sahneler replikler vardı, hiçbir sahne hiçbir söz öylesine yapılmamış söylenmemişti. Hepsi birbirine bağlı kilitlerdi. Bu yüzden dikkatle izlenmesi ayrı bir zevk verecektir. Seçilen müzikler de yerindeydi. Çekimlerde kullanılan teknikler yönetmen imzası taşıyor dedirten kaliteyi gösteriyordu. Suçlu kim hangisine üzülelim dedirten bir sonla biten biraz rahatsız edici duygular aşılayan bu filmi sağlam kafayla izleyin derim:)
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL