İntikam Meleği

(2005)

Lady Vengeance a.k.a Chinjeolhan geumjassi

Film 1 Saat 55 Dk. Polisiye, Dram Güney Kore

7.2

143 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.5 (86.302 OY)

KONUSU
İntikam Meleği’nde; işlemediği bir suçu üstlenmek zorunda kalıp Kyoungju Kadın Hapishanesi’nde 13,5 yıl yatan Lee Geum-ja’nın hikayesi anlatılıyor. Hapise düştüğü gün intikam alma sürecini başlatan ve bu amaçla ileride özel bir hizmet talep edeceği mahkum arkadaşlarına akla hayale gelmedik güzellikl ... Devamı
İntikam Meleği’nde; işlemediği bir suçu üstlenmek zorunda kalıp Kyoungju Kadın Hapishanesi’nde 13,5 yıl yatan Lee Geum-ja’nın hikayesi anlatılıyor. Hapise düştüğü gün intikam alma sürecini başlatan ve bu amaçla ileride özel bir hizmet talep edeceği mahkum arkadaşlarına akla hayale gelmedik güzellikler yapan Lee Geum-ja; kendisini bu duruma sokan kişiyi bizzat kuracağı mahkemede yargılayacağı günün hayaliyle yaşamaktadır. Bu arada intikam almayı düşündüğü kişinin de kendine göre planları vardır; Kuzey Kore’li casusu, soyguncu çifti, kocasını ve kocasının metresini öldürdükten sonra pişirip yiyen cadısı, menfaatçi rahibi, sakat pastacısı ve çılgın fahişesi ile Fellini biçimciliğine sahip grotesk bir sirki andıran İntikam Meleği; Chan-Wook Park’ın intikam üçlemesinin en iyi görüntü ve ses çalışmasına sahip.

Hem renkli hem de siyah-beyaz versiyonu bulunan İntikam Meleği’nin en az senaryosu kadar etkileyici unutulmaz bir soundtracke sahip olduğunu da hatırlatalım.
Lee Young-ae

Lee Geum-ja

Kim Shi-hoo

Geun-shik

Nam Il-woo

Detective ...

Kim Byeong-ok

Din Görevlisi

Oh Dal-su

Mr. Chang

Lee Seung-shin

Park Yi-jeong

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@yokitosama

6 ay önce

6.5 / 10

Vengeance üçlemesinin son filmidir. Üçleme içinde bence en kötüsü. Ancak ortalama olarak yine beğenirim.

Konu kesinlikle çok klişe. Lakin sanat yönetmenliği ve oyunculuk çok başarılı olduğu için kendinizi kaptırıyorsunuz.

Önceki filmlerdeki gibi bu sefer noir havayı çok kullanmamış yönetmen. Bu beni üzdü.

@timeuponaonce

9 ay önce

Park Chan Wook ilk iki filmdeki herkesi toplamış canım. Sadece Bae Doona yoktu. Lee Young Ae genelde oynamadığı tarzda bir karaktere bürünmüş, bence çok yakışmış ve de iyi kotarmış diye düşünüyorum. İlk filme göndermeler vardı. İyi bir senaryoya sahip merak uyandırıyo ama yer yer bu tempo düşebiliyor. Yine de güzel.

@iamgzde

5 yıl önce

Filmin başından sonuna intikama bulanacağınız ve yıkanacağınız bir film. İntikam bir kişiye mahsus değil burada açık bir servis olmuş deyim yerindeyse. Çok beğendiğim için Oldboy'dan sonra saydığım üçlemenin son filmi. Çok başarılı ve buram buram kalite kokan bir yapım.

@sinemask

12 yıl önce

8.7 / 10

Film sadece bir intikam sürecini değil insanların kendi içlerinde yaşadıkları tutarsızlıkları ve hissizleşmelerini de işliyor chan-wook' un imgelemleri çok anlaşılır ve yaratıcı özellikle sahne geçişleri ve tripodsuz kullandığı özgün planlar çok hoş ve özgün.
F

@filhafizalispon

13 yıl önce

özellikle görsel anlamda çok başarılı,imgeler çok iyi işlenip entegre edilmiş.Ayrıca karakterlerin duyguları ve içsel çatışmaları seyir zevkini bozmadan gayet başarılı bir şekilde aktarılmış.Fakat,filmin iddialı giriş kısmı filmin devamında daha alengirli bir son beklentisine sokuyor izleyiciyi,bu beklentiyi karşılayamasa da açıkçası beni tatmin eden bir filmdir,iyi ki izlemişim,tavsiye ederim.

@poormf

13 yıl önce

7 / 10

Klasik şekilde filmi giriş, gelişme, sonuç şeklinde üç bölüme ayırırsak;

Girişte, intikam temalı filmde bu bazı kişilerin karakter tahlilleri yapılıyor ve bu kişilerin önemli rol alacakları beklentisi yaratılıyor.

Gelişme bölümünde girişin yarattığı beklenti karşılanamıyor ya da geçiştiriliyor gibi diyebiliriz

Sonuç bölümü ise, girişte betimlenen kişiler rol alacak diye beklenirken konuyu farklı bir boyuta taşıyarak çarpıcı şekilde bitiyor.

Üç bölüm arasındaki kopukluk yada uyumsuzluğa karşın, müziğin de olağanüstü kullanımıyla seyir zevki yüksek bir film var karşımızda.
D

@dino22

15 yıl önce

7.5 / 10

Özellikle hikayenin anlatılış biçimi ve sahne geçişleri hoşuma gitti. Genel olarak filmi beğendim ama Old Boy'daki gibi sürpriz son bekleyince tam da tatmin oldum diyemem. Old Boy ile karşılaştıracak olursam ona göre daha yumuşak bir film olmuş.
E

@emresorkun

16 yıl önce

İzleyeni nereye götüreceği önceden belli olan filmler vardır ya, işte bu film onlardan biri değil. Oldboy beklentisi ile filme başlamaz iseniz ve olay kurgusuna kaptırısanız bünyeyi sonu gelmez bir şaşkınlık ve hayranlıkla filmi seyrediyorsunuz.

Bu yaşıma geldim böyle bir şey görmedim duygusunu, vahşet dışında da yaşamak ve bir filmin nasıl oradanorya ustaca \"sürüklendiğine\" tanık olmak isterseniz bu film tam sizlik!
SPOILER

İntikam Meleği filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

İntikam Meleği filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

İntikam Meleği filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL