Ölü Adamın Ayakkabıları

(2004)

Dead Man's Shoes

Film 1 Saat 30 Dk. Polisiye, Dram İngiltere 1 Ekim 2004

6.8

189 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.5 (58.753 OY)

KONUSU

Bir intikam öyküsüdür Dead Man’s Shoes... Zeka özürlü erkek kardeşine yapılmış haince bir saldırının öcünü almak üzere kasabaya dönen ağabey, bu olayın suçlularının peşindedir...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
C

@cceboglu

6 yıl önce

Buraya beş altı ay önce yorum bırakmıştım. Şimdi saçma buldum kaldırdım. Ama bu filme yorum yapmadan gitmek istemiyorum.

Fikrimce ?adalet? ; mağduriyet durumunun ortadan kaldırdırılması veya en azından tazmin edilmesidir. Ölüm, ne tazmin edilebilir ne de etkileri ortadan kaldırılabilir. Kısaca intikam, adalet arayışında olan insana araçtır. Filmin konusu intikam değildir!

Film çok güzeldir.

@sonercan7

9 yıl önce

5 / 10

Tamemen gereksiz. Elinde silah bulunan 5-6 adam silahsız bir adamı alt edemiyor ve insan gerçekten hayret ediyor. Kaldı ki adam dövüşmeyi bile bilmiyor.

@chewing

10 yıl önce

4 / 10

İzlemez olaydımlarıma ekle seçeneği olsaymış keşke. Arkadaş bu nasıl filmdir yani. Ne tarafından tutarsan elinde kalır. Birçok intikam filmi izledim ama böylesine ilk defa rastlıyorum. Ateş etme sahnesi, eve girme sahnesi, maskenin saçmalığı hangisinden bahsetmeliyiz. İngilizlerden oldukça başarısız bir yapım. Tam karantinaya atılmalık. 4.0/10

@ness

11 yıl önce

6.8 / 10

Filmin tamamı son yarım saati kadar etkileyici olsaydı mükemmel ötesi bir film olabilirdi ama girizgahı fazla uzun tutmuşlar, baydı biraz. Yine de sonunun ve oyunculukların güzelliğinin hatrına izlemeye değer bir film.

@mcmanus

11 yıl önce

1 / 10

izlemeyin izlettirmeyin.

@poormf

12 yıl önce

3 / 10

İstediği an istediği yerde bitiveren görünmez adamın kötü ama korkak gruba karşı Cüneyt’vari savaşı... Birine ateş edip vuramazsanız ikinciyi denersiniz. Değil mi ya? Keşke biraz akılcılık ve mantık ta olsaymış... 3/10

@kaede

12 yıl önce

ters köşeye yatmak deyimi bu filme cuk oturmuştır. ayrıca intikam filmi böyle olmalı...

abinin bakışları, korkusuzluğu, meydan okuması çok iyiydi. özellikle kötülerin ruh sağlığıyla oynayan şaka!ları ise cidden çok iyi kurgulanmış...intikam konusuna gelecek olursak: ilk başlarda intikamı yine önem ve kıdem sırasına göre (ezikten-güçlüye) alacak diye bildiğimiz klişe intikam filmlerinden dedim içimden. ama en baba elemanları öldürüp filmin sonunda en masumun yanına gitmesi resmen şok etkisi yarattı bende. ayrıca kardeşimin bana ihtiyacı var diyerek diğer elemanlardan daha düzenli bir hayatı olan ve daha vicdan sahibi kişiye kendini öldürtüp onu en büyük muhasebeyle yüzleşmesine neden olmuştur. öyleki susmakla, bıçağı saplamak arasında fazla bir fark yoktur aslında hatta arkana bakmadan bırakıp gitmek bir yerde bıçağı saplamaktan daha çok koyar insana ikisini birden yapıp canavar olmaksa yaşamakt
... Devamı
ters köşeye yatmak deyimi bu filme cuk oturmuştır. ayrıca intikam filmi böyle olmalı...

abinin bakışları, korkusuzluğu, meydan okuması çok iyiydi. özellikle kötülerin ruh sağlığıyla oynayan şaka!ları ise cidden çok iyi kurgulanmış...intikam konusuna gelecek olursak: ilk başlarda intikamı yine önem ve kıdem sırasına göre (ezikten-güçlüye) alacak diye bildiğimiz klişe intikam filmlerinden dedim içimden. ama en baba elemanları öldürüp filmin sonunda en masumun yanına gitmesi resmen şok etkisi yarattı bende. ayrıca kardeşimin bana ihtiyacı var diyerek diğer elemanlardan daha düzenli bir hayatı olan ve daha vicdan sahibi kişiye kendini öldürtüp onu en büyük muhasebeyle yüzleşmesine neden olmuştur. öyleki susmakla, bıçağı saplamak arasında fazla bir fark yoktur aslında hatta arkana bakmadan bırakıp gitmek bir yerde bıçağı saplamaktan daha çok koyar insana ikisini birden yapıp canavar olmaksa yaşamaktan bezdirir insanı. abi, bu sorumsuzluluğu ve suçu filmdeki en bilinçli, en mantıklı, aile babası, insancıl kişiye yükler aslında onun için en kötü odur ve ona sorar: "sen ne yaptın?" diye...

dipnot: bir de çaylarına kattığı karışımla, acizliği, kardeşinin durumunu ölmeden önce kurbanlarına yaşatması olayı da çok yerindeydi.

@osmancavlak

12 yıl önce

4 / 10

En abartılmış intikam filmi.

@ibodirector

12 yıl önce

Dead Man's Shoes... Kacirilmamasi gereken siradisi bir ingiliz filmi. Eger hollywood ele alsaydi 3. sinif derinliksiz bir intikam hikayesine donmeye musait konu, ingilizlerin siradisiligiyla, gercekci kamera hareketleriyle ve basroldeki oyuncunun ortaya koydugu unutulmayacak karakterle siradisi bir intikam hikayesi...
G

@garyoldman

13 yıl önce

tek bir sahnesi dışında düşündüren, kafa yormamı gerektiren bir film değil. erkeklik gururu, egosu, aynı ölçüde karşılık verme içgüdüsü, hayatına mal olacağını bilsen bile karşı koyamadığın bir şey. film, bunu iyi bir şekilde yansıtmış.

sahnede, richard: "uyurken seni izledim (bir gece önce evine girmiştir) boğazını ikiye ayırmadan oradan ayrıldım. avucumun içindeydin" der. ve sonra ekler: önce sen davran.

diğer sahne ise motson'un çiftliğinde geçmektedir. seamus richard'ı dışarı çeker, sonny keskin nişancı tüfeğiyle hedef alır. fakat sonny, richard yerine seamus'u vurur. sonny'nin richard yerine seamus'u vurması aynı şekilde karşılık vermesi anlamına geliyor. bu kez sen avcumun içindeydin. önce sen davran.

sonuçta sonny ölür.


bunun dışında ortalama bir film. intikam hikayesini oldboy çapında, dokunaklı işleyebilmiş değil.

@babelfish

16 yıl önce

9.5 / 10

konu kısmında da bir yanlışlık var: o erkek arkadaşı değil, basbayağı ağabeyidir..

!--SPOILER--!

ki kendisi, kardeşini bırakıp gittiği için (çünkü gitmeseydi böyle şeyler gelmeyecekti başına muhtemelen), en son olarak kendinden de intikam alır..

!--SPOILER--!

@babelfish

16 yıl önce

9.5 / 10

polisiye-korku-gerilim mi?? =) hayatımda izlediğim en dokunaklı filmlerden biri diyebilirim.. çok çok çarpıcı.. oldboy\'dan sonra izlediğim en muhteşem intikam hikayesi..
SPOILER

Ölü Adamın Ayakkabıları filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Ölü Adamın Ayakkabıları filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Ölü Adamın Ayakkabıları filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL