Haklı İntikam

(2002)

Sympathy for Mr. Vengeance a.k.a Boksuneun naui geot

Film 2 Saat 9 Dk. Polisiye, Dram Güney Kore 5 Nisan 2005

7

135 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.5 (75.301 OY)

KONUSU
Böbrek nakli yapılması gereken kız kardeşine yardım etmek için çocuk kaçıran sağır Ryu’nun başına gelmeyen kalmaz. İşler sarpa sarar ve Güney Kore’nin kenar mahallerinde işkenceden, cinayete, karaborsadan intihara, terörizmden organ mafyasına kadar uzanan uzun ve kanlı bir yolculuk başlar. Şaşırtıcı ... Devamı
Böbrek nakli yapılması gereken kız kardeşine yardım etmek için çocuk kaçıran sağır Ryu’nun başına gelmeyen kalmaz. İşler sarpa sarar ve Güney Kore’nin kenar mahallerinde işkenceden, cinayete, karaborsadan intihara, terörizmden organ mafyasına kadar uzanan uzun ve kanlı bir yolculuk başlar. Şaşırtıcı gelişmelerle dolu Haklı İntikam’ın, sürpriz finaliyle unutulmazlar arasına gireceğine şüphe yok.

Chan-wook Park’ın intikam üçlemesinin ilk filmi Haklı İntikam (Sympathy for Mr. Vengeance), birbirinden farklı motivasyonlarla öç almayı başaran üç ayrı kişinin/grubun hikayesini içiçe geçmiş bir kurguyla aktarırken, ülkenin kanayan yaralarına (anarşizm, işsizlik, yoksulluk, mafya) da parmak basıyor. Park’ın kişisel genellemeler yapmaktan kaçınmadığı film, muhtemelen serinin en iyisi. 2002 yılının en iyi filmlerinden biri olan Haklı İntikam’ın tek kusuru aşırı şiddet içermesi.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@yokitosama

6 ay önce

8 / 10

Vengeance üçlemesinin ilki ve bence en iyisi. O kadar karamsar bir film ki insanın içi dağlanıyor. Ayrıca üçleme içinde en çok buradaki karakterin motivasyonuna destek verebildim. Çok gerçekçi bir film.

İnsanın içi buruluyor izlerken. Şiddet sahnelerinde irkilmek yerine rahatlıyorsunuz. Çünkü gerçekten fazla hak veriyorsunuz.

@timeuponaonce

9 ay önce

Görsel efektler açısından iyi bir film olduğunu düşünüyorum. Yer yer geren yer yer ağlatan bir film. İzlenir.

@iamgzde

5 yıl önce

Oldboy, Sympathy for Lady Vengence ve bu film üçlemesinden sonra aslında intikam duygusunu ve o kaba kurguyu tam alamadığım bir film oldu. Belki de beklentilerim çok yüksekti bu iki yapımdan sonra ama izlenilebilir bir film. Sıkılmayın, kapatmayın. Vurucu sahneleri var.
S

@siyahtuval

10 yıl önce

7.1 / 10

Acı her yerde acıdır... bu film için değil ama song kang-ho nun oyunculuğu çok başka söyleyim dedim...

@skepticyasho

13 yıl önce

2 / 10

Valla "The Chaser" gibi muhteşem bi film olur diye oturdum, kzın kaçırıldığı sahneye kadar sabredip izledim sonra bıraktım. Çok sıkıcı geldi bana.

Bi kopukluk var filmde, sadece olayların anlatış tarzında değil, film ile seyirci arasında bi kopukluk var. Dram da olsa komedi de olsa film eğlendirmeli, bu eğlendirmiyor, sıkıyo.

@quijote

13 yıl önce

bu filmi oldboy la karşılaştırmak saçmalık..yönetmen intikam 3 lemesi yapıyor zaten.. aynı yönetmen çekiyor filmi bırakında fark olsun aralarında hepsinde farklı şeyler anlatılmak istenmiş...
B

@batanga

13 yıl önce

7.5 / 10

her kore filmini oldboy la karşılaştırma isteği duyanları tatmin etmeyebilir ama vasatın çok üstünde başarılı bir intikam film. avcı nın ava dönüştüğü finalde üzüldük ağladık. film içinde oldukça etkileyici sahneler vardı. böbrek ağrısından inleyen kızı, seks yapıyor zanneden otuzbirci tayfaya çok küfür ettim. ayıp la. insan olun biraz.
D

@dj_track

15 yıl önce

6.2 / 10

Filmde sessizlik çok fazla. Yani filmin akışını belirleyen müzikler de yok. Ama şiddet sahneleriyle iyi geriyor. Ve görmüş olduğum şu: biri yüksek eğitimli, diğeri fakirlik sınırında olan iki insan var burda. Aynı dili konuşsalar bile farklı yerlerde oldukları için birbirlerine yabancılar. Ortak noktaları sadece çaresizlik! Fakat, kanlı eller, cinayetler ve intikamlar dünyanın neresinde olursanız olun aynı anlamda ve herkes tarafından bilinir. Fakir ya da zengin olabilir insan, okumuş veya cahilde, hatta nerede olursa olsun insan ve diller farklı da olsa acı her yerde acıdır.

@dehsett

15 yıl önce

7.2 / 10

Sağır çocuğun dramına üzüldük; bilek kesme sahnesinde, çişli battaniyede, kurtlu suratta baya gerildik filan; ama olaylar birtürlü düzgün birleşmedi, çok dağınıktı, acaba sorun bizde mi dedik; ama ihtimal vermedik. Velhasılıkelam bu filmi pek beğenmedik...
N

@nejoe

16 yıl önce

kesinlikle oldboy un yarattığı etkiyi yaratabilen bir film değil
SPOILER

Haklı İntikam filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Haklı İntikam filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Haklı İntikam filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL