7.9

54 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.4 (34.831 OY)

KONUSU
Jin Seok (Kang Ha Neul), kendisine göre mükemmel olan abisi Yoo Seok’a (Kim Moo Yul) adeta hayrandır. Bir gün abisi sırra kadem basar ve 19 gün sonra geri döner.

Fakat hem hiçbir şey hatırlamamaktadır hem de bambaşka bir insan olmuştur. Jin Seok abisinin başına gelenlerin ardındaki sır perdesini ar
... Devamı
Jin Seok (Kang Ha Neul), kendisine göre mükemmel olan abisi Yoo Seok’a (Kim Moo Yul) adeta hayrandır. Bir gün abisi sırra kadem basar ve 19 gün sonra geri döner.

Fakat hem hiçbir şey hatırlamamaktadır hem de bambaşka bir insan olmuştur. Jin Seok abisinin başına gelenlerin ardındaki sır perdesini aralamak için didinmeye başlar.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@kuzgunadam

2 yıl önce

7.7 / 10

kore sinemasına yakışır bir senaryo. Son fazla dramatize gelse de beğendim.

@wingsofgod

2 yıl önce

sonunu tahmin edemeyeceğiniz ve kendini özgü ve çok güzel senaryosu olan kalite bir film olmuş. şahsen görüşüm kore sineması ve hayatı bizlere çok benzemekte.
düşünüyorsan hemen izle, başka film aramana gerek kalmadı.
O

@oznesi_gizli

2 yıl önce

7.2 / 10

Güzel.kafanizda acaba hangi durum gercek olabilir diye dusunuyorusunuz.seyir keyfi veriyor.

@parfenrogojin

2 yıl önce

Bu film ilk 1 saatlik bölümde öylesine bir gerilim ortaya koyuyor ki hakikaten parmak ısırtıyor. Dört dörtlük. Ancak filmin sırrı ortaya çıktıktan sonra film drama dönüşüyor, bu da temponun düşmesi demek. Ama en kötüsü şu: o şahıs, 20 sene boyunca hayat sigortasını hiç düşünmemiş, sadece son zamanlarda "elde ettiği" bir bilgiyle bu durumdan şüphelenmiş...20 sene? Ayrıca gerçeği öğrenmek için böyle bir düzenek kurmak ancak filmlerde olur. Bunun yapay bir şey olduğunu, sahte olduğunu, eğlencelik bir film olduğunu biliyoruz, ama koredeki ekonomik zorluklar ve eşitsizlikleri anlatmak için böyle bir gerilim filmi ile bir saat boyunca ortalığı ayağa kaldırıp sonra da kore pembe dizisine dönüşüyorsa film yönetmen de senarist de yeterince düşünmemişler anlamına geliyor. İlk bir saati için kesinlikle izlemeye değer. Merak duygusunu bu kadar güzel bir biçimde kuran çok filme kendi adıma denk gelmedim. İkin
... Devamı
Bu film ilk 1 saatlik bölümde öylesine bir gerilim ortaya koyuyor ki hakikaten parmak ısırtıyor. Dört dörtlük. Ancak filmin sırrı ortaya çıktıktan sonra film drama dönüşüyor, bu da temponun düşmesi demek. Ama en kötüsü şu: o şahıs, 20 sene boyunca hayat sigortasını hiç düşünmemiş, sadece son zamanlarda "elde ettiği" bir bilgiyle bu durumdan şüphelenmiş...20 sene? Ayrıca gerçeği öğrenmek için böyle bir düzenek kurmak ancak filmlerde olur. Bunun yapay bir şey olduğunu, sahte olduğunu, eğlencelik bir film olduğunu biliyoruz, ama koredeki ekonomik zorluklar ve eşitsizlikleri anlatmak için böyle bir gerilim filmi ile bir saat boyunca ortalığı ayağa kaldırıp sonra da kore pembe dizisine dönüşüyorsa film yönetmen de senarist de yeterince düşünmemişler anlamına geliyor. İlk bir saati için kesinlikle izlemeye değer. Merak duygusunu bu kadar güzel bir biçimde kuran çok filme kendi adıma denk gelmedim. İkinci saatteki zorlama, ikna edici olamayan ve ben kötü yazılmış bir filmim diye altyazı geçen kısım içinse diyecek bir şey yok...

@pinky

4 yıl önce

8.1 / 10

Gerilim diye başladım, drama evrildi, güzeldi.

@venezue

4 yıl önce

7.3 / 10

O kadar güzel gerilim sahneleriyle başlayıp (hatta yeri geldiğinde korkutup), filmin ortalarındaki tek bir sahne geçişi sonrası, adeta "bakın şimdi birazdan dram işleyeceğiz" dercesine bir anda hikayenin nasıl bu kadar bir anda drama evrildiğine anlam veremedim. Tamam, Kore sinemasını seviyoruz, bizdeki kredisi yüksek ve bu filme genel bir yorum getirecek olursam Kore filmlerinde görmeye alıştığımız tipte iyi bir kurguya sahip olduğunu söyleyebilirim, ama son sahnelerde izleyiciyi sürekli şaşırtmaya yönelik sahnelerin bazıları da gereksizdi; hele hele yukarıda bahsini ettiğim üzere, filmin kendi içerisinde bir anda tür değiştirircesine dönüşüm yaşamasının verdiği büyük şaşkınlığın yanında.

@naksidil

4 yıl önce

6.8 / 10

Filme başlarken sezgisel olarak bir tuhaflık olduğunu hissediyorsunuz.. Başlangıçta iyi ortalarda , zoraki sürüklenen mantık kurduralım derken fevkalade mantıksızlaşan , finaliyle de 5 yaşında ki hafızamızı yeniden gözden geçirmemize neden olan bir film olmuş :) Yeterince itinalı olmamış ..
S

@siyahtuval

5 yıl önce

9.5 / 10

Bir saniyesini dahi atlamadan izlediğim bir film. Çok başarılıydı. Yarım bırakmanıza imkan yok bence. İçine çeken bir konusu var. Bu türü sevenlere şiddetle tavsiyem ki bende tavsiye üüzerine izlemiştim. Düğümler çözülmeye başlayınca uzatmadan çok güzel filmi bitirmişler.

@quijote

5 yıl önce

özgün senaryosuyla ilgi çekici . sonununa kadar merak içinde izletiyor.
SPOILER

Forgotten filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Forgotten filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Forgotten filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL