@agharta

6 ay önce

7.5 / 10

Filmi iki yönetmen çekmemiş. Ketche'nin yönetmenlikten ayrılmasının ardından filmi Can Ulkay tamamlamış. Gençlik yıllarındaki o sıcak tonlu cgi efektli, bulanık odaklamalı falan teknikler ile istanbul yılları arasındaki bariz kalite farkı buradan kaynaklanıyor sanırım. Özellikle Muhterem Nur'un bir morarmış göz makyajı var ki, tam evlere şenlik. Kurguda da aksamalar olmasında rağmen oyuncuların çok başarılı olması izlememe değdi dedirtti... Acaba yönetmen problemi olmasa nasıl bir yapım izleyecektik, gerçek bir efsanevi kült film olabilirmiş gibi geliyor.

@dilekcandar

6 ay önce

8.6 / 10

Biyografi dalında müthiş bir sanat eseri. Evet sahne geçişlerinde biraz sıkıntı vardı fakat rahatsız etmedi. Yani, bir Müslüm gürses hayranı değilim ama adamın yaşadıkları gerçekten beni derinden etkiledi. Tabi timuçin esen gibi bir oyuncunun da hakkını vermek lazım. Tam anlamıyla harika. Ve ülkemin insanlarının böylesi bir filme sıra bekleyerek girmesi de ayrı bir güzellik.

@serkanaydemir

7 ay önce

6 / 10

Popüler kültür oyunu.

Yıllar önceden yapılıyor izleyin dayatmasıyla gün geçtikçe beklentiyi artıran filmin başına gelecek olan bu filme de geliyor. Beni mutlu eden en önemli şey ise ülkem insanının Recep gibi içi boşluk dolan filmi bırakıp bu film tarz bir filmi izleme sırasına girmesi. Sinema adına mutluluk verici. Tabi bu demek iyi bir film var karşımızda demekle ne yazık ki aynı şey değil. Ortada bir emek var evet ama beklediğim çoğu şey yok filmde. Özellikle anlamsız bir drama yapılmış. Birçok filmden de alıntılar yapılarak biyografi ortaya çıkartılmış. Müzik tarzı hakkında çok konuşmak istemiyorum çünkü daha önce hiç dinlemedim desem yeridir ama sinema adına abartılan bir yapım olduğunu düşünüyorum. Beklentiyi düşürüp izlerseniz ülke standartlarında iyi film olmuş derim.

İyi seyirler.
S

@sinecihan

7 ay önce

Kimi güzel diyor kimi kötü diyor. Filmi henüz izlemedim. Müslüm'ün gençliği üzerinde çok durulmadan geçtiği söyleniyor. Bakalım bir ara gitmeyi düşünüyorum.

@bigamist

7 ay önce

9 / 10

Az önce sinemadan çıktım harika bir film ortaya çıkmış. Keşke rekorları alt üst etse.
Baba beyaz takımıyla sahneye çıktığı anda tüylerim diken diken oldu. Gülhane bölümü zaten baştan sonra enfes.

@berkkk

7 ay önce

gerçek film severlerin beğenemediği film. gitmek için gidenlerin, "ooo müslüm babam" diyenlerin beğendiği film.

@guven42

7 ay önce

Ekşi sözlük yazarı ağzıyla yorum yapmak için yapılmış bir yorum. Film güzel.

@quijote

7 ay önce

güzel filmdi. yalnız baba yı baba yapan şarkıları beklerdim. o konuda biraz zayıf kalmışlar..timuçin esen de babayı şarkı söylerken ki rolleri hariç iyiydi. şarkı söylerken çok yapay durmuş .. o sallanmaları filan hiç olmamış.

@zlhunl

7 ay önce

9 / 10

ağlandı.

@fawkessa

7 ay önce

9.3 / 10

timuçin esen'in metod oyunculuğu türk sinemasına bir şerh olarak düşülecektir bu film ile, teknik olarak eleştirilecek pek çok yanı var elbette, ancak gerçek hikye unsuruyla birlikte değerlendirildiğinde, Müslüm önemli bir film, senelerce yoz müzik, jilet denerek "aşağılanan" ve "yasaklanan" bir yorumcunun, ki O'nu en iyi tanımlayan kelime budur diye düşünüyorum, dram ile iç içe geçmiş hayatının beyaz perdeye yansıtılması ve bir nebze de olsa toplumun her kesiminden insanlara O'nu tanıma, gerçek anlamda belki de anlama, fırsatı vermesiyle belki de türk sinemasında gerçek hayattan alınmıştır filmlerinin öncüsü olabilecek kadar iyi bir yerde duruyor film.

Müslüm Baba'nın, filmde yer verilmeyen, en sevdiğim parçalarından birini de bu vesileyle buraya bırakmış olayım.

"hayalle yaşarken gerçek dünyada
zamanı içmişiz haberimiz yok."

www.youtube.com/watch?v=2U3UrR5_FpM
teknik kusurlarını biyografinin cazibesi bile kurtaramamış.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL