7.3

174 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.1 (9.427 OY)

KONUSU
Müslüm Gürses ve Muhterem Nur'un hayatını anlatan film; çocuk yaşta, tesadüfen girdiği Adana Halkevi'nde bağlama ustası Limoncu Ali'yle tanışan Müslüm Gürses, kendisinden hem müzik bilgisi hem de ilerleyen yaşlarında sık sık hatırlayacağı çok önemli hayat dersleri alır. Limoncu Ali, bir öğretmen olm ... Devamı
Müslüm Gürses ve Muhterem Nur'un hayatını anlatan film; çocuk yaşta, tesadüfen girdiği Adana Halkevi'nde bağlama ustası Limoncu Ali'yle tanışan Müslüm Gürses, kendisinden hem müzik bilgisi hem de ilerleyen yaşlarında sık sık hatırlayacağı çok önemli hayat dersleri alır. Limoncu Ali, bir öğretmen olmasının ötesinde çocuk Müslüm'e şefkat gösterir, bir nevi babalık yapar.

FRAGMAN

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@milkymustang

1 ay önce

5 / 10

Sevmedim ben ya. Acıklı yapalım derken... yapamamışlar işte. Vakit kaybı bence :( yarıda bıraktım

@uniqueen

2 ay önce

Bu gece Ağlamak istiyordum görevini yaptı

@musafaserdar

3 ay önce

5.9 / 10

Kesinlikle vasat bir film. Dram demek acılı sahneler altına müzik koyup izleyici etklemek demek değil. Sürekli bu denenmiş. Basit bir taktik bu. Müslüm ise karekter olarak derinlemesine işlenmiyor. Bazı şeyler boş kalmış. Çok acıklı bir hayatı olması, sesinin şahene olması başka bir şey. Bunu sunmak başka bir şey. Kesinlikle vasat bir sunum olmuş.

@agharta

9 ay önce

7.5 / 10

Filmi iki yönetmen çekmemiş. Ketche'nin yönetmenlikten ayrılmasının ardından filmi Can Ulkay tamamlamış. Gençlik yıllarındaki o sıcak tonlu cgi efektli, bulanık odaklamalı falan teknikler ile istanbul yılları arasındaki bariz kalite farkı buradan kaynaklanıyor sanırım. Özellikle Muhterem Nur'un bir morarmış göz makyajı var ki, tam evlere şenlik. Kurguda da aksamalar olmasında rağmen oyuncuların çok başarılı olması izlememe değdi dedirtti... Acaba yönetmen problemi olmasa nasıl bir yapım izleyecektik, gerçek bir efsanevi kült film olabilirmiş gibi geliyor.

@dilekcandar

9 ay önce

8.6 / 10

Biyografi dalında müthiş bir sanat eseri. Evet sahne geçişlerinde biraz sıkıntı vardı fakat rahatsız etmedi. Yani, bir Müslüm gürses hayranı değilim ama adamın yaşadıkları gerçekten beni derinden etkiledi. Tabi timuçin esen gibi bir oyuncunun da hakkını vermek lazım. Tam anlamıyla harika. Ve ülkemin insanlarının böylesi bir filme sıra bekleyerek girmesi de ayrı bir güzellik.

@serkanaydemir

10 ay önce

6 / 10

Popüler kültür oyunu.

Yıllar önceden yapılıyor izleyin dayatmasıyla gün geçtikçe beklentiyi artıran filmin başına gelecek olan bu filme de geliyor. Beni mutlu eden en önemli şey ise ülkem insanının Recep gibi içi boşluk dolan filmi bırakıp bu film tarz bir filmi izleme sırasına girmesi. Sinema adına mutluluk verici. Tabi bu demek iyi bir film var karşımızda demekle ne yazık ki aynı şey değil. Ortada bir emek var evet ama beklediğim çoğu şey yok filmde. Özellikle anlamsız bir drama yapılmış. Birçok filmden de alıntılar yapılarak biyografi ortaya çıkartılmış. Müzik tarzı hakkında çok konuşmak istemiyorum çünkü daha önce hiç dinlemedim desem yeridir ama sinema adına abartılan bir yapım olduğunu düşünüyorum. Beklentiyi düşürüp izlerseniz ülke standartlarında iyi film olmuş derim.

İyi seyirler.
S

@sinecihan

10 ay önce

Kimi güzel diyor kimi kötü diyor. Filmi henüz izlemedim. Müslüm'ün gençliği üzerinde çok durulmadan geçtiği söyleniyor. Bakalım bir ara gitmeyi düşünüyorum.

@bigamist

10 ay önce

9 / 10

Az önce sinemadan çıktım harika bir film ortaya çıkmış. Keşke rekorları alt üst etse.
Baba beyaz takımıyla sahneye çıktığı anda tüylerim diken diken oldu. Gülhane bölümü zaten baştan sonra enfes.

@quijote

10 ay önce

güzel filmdi. yalnız baba yı baba yapan şarkıları beklerdim. o konuda biraz zayıf kalmışlar..timuçin esen de babayı şarkı söylerken ki rolleri hariç iyiydi. şarkı söylerken çok yapay durmuş .. o sallanmaları filan hiç olmamış.

@zlhunl

10 ay önce

9 / 10

ağlandı.
SPOILER

Müslüm filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Müslüm filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Müslüm filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL