8.1

345 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8 (466.906 OY)

KONUSU
Rami Malek’in ünlü müzisyen Freddie Mercury’ye hayat verdiği Bohemian Rhapsody, 60’lı yılların sonunda Londra’da kurulan ve tüm zamanların en efsanevi gruplarından birine dönüşen Queen’in ikon haline gelmiş solisti Freddie Mercury’yi ve Mercury’nin liderlik ettiği grubun Live Aid konserine kadar ile ... Devamı
Rami Malek’in ünlü müzisyen Freddie Mercury’ye hayat verdiği Bohemian Rhapsody, 60’lı yılların sonunda Londra’da kurulan ve tüm zamanların en efsanevi gruplarından birine dönüşen Queen’in ikon haline gelmiş solisti Freddie Mercury’yi ve Mercury’nin liderlik ettiği grubun Live Aid konserine kadar ilerleyen sürecini ele alıyor.
Rami Malek

Freddie Me...

Gwilym Lee

Brian May

Ben Hardy

Roger Taylor

Joseph Mazzello

John Deacon

Lucy Boynton

Mary Austin

Aidan Gillen

John Reid

Allen Leech

Paul Prenter

Tom Hollander

Jim Beach

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@haoff

1 yıl önce

7.6 / 10

Rami Malek Oscar’ı elleriyle söküp almış.
Onun dışında filmin pek numarası yok.

@milkymustang

1 yıl önce

8.5 / 10

LiveAid konseri en etkileyici sahneydi ki sondaydı zaten. O kısım için bile izlenir!

@milkymustang

1 yıl önce

8.5 / 10

Aşık oldum tekrardan canım Freddie! İçinde olduğu işlere hayran kalmamak elde değildi zaten, film de çok iyi yansıtılmış müzik ruhu. hikayesi etkileyici ve ilham verici Freddie nin. bence filmde acık abartılmış yine de kişiliği daha gerçekçi olabilirmiş. 8.5/10

@tiamath

2 yıl önce

9 / 10

Freddie Mercury'in Queen grubuna katılışından başlayıp LiveAid konserine kadar ki sürecini işleyen bu filmin son derece başarılı olduğu kanaatindeyim. Çok geniş kapsamlı bir biyografi filmi değil belki ama sonuçta o grubun arasındaki çatışmalardan tutun Freddie'nin huysuz olduğu dönemlerden, grubun dağılışdan, liveaid'e katılış süresine kadar olan kısım, "meyve sinekleri" örneğini vermek durumunda kaldığı olaylar zinciri, ailesi ile olan ilişkileri derken bir çırpıda film akıp gidiyor. Zaten Queen hayranı biri olarak bende bu etki x2 oldu diyebilirim. Rami Melek inanılmaz bir başarı göstermiş. Ayrıca bu filmin çekilme sürecini de araştırmanızı tavsiye ederim.

@emrormn

2 yıl önce

8.7 / 10

Filmi kategorize ederken "müzikleri harika" sekmesinde bir gülme geldi. Başka şeylere de harika diyebilmek için seçmedim ama.
Filmden önce Queen'in müziklerinden başka grubun ve Freddie'nin hayatına pek hakim değildim. O yüzden 'film' olarak değerlendirebildiğim için şanslı sayıyorum kendimi çünkü müthiş bir filmdi. Doruklardaydı.
Live Aid kısmı daha etkili olamazdı diye düşünüyorum

@rasteduh

2 yıl önce

3 / 10

evet bende queen hayranıyım. evet film kötü.

@sonuncuadam

2 yıl önce

9 / 10

Queen daha önce hiç dinlemedim, bir şarkıcının hayatının bana bu kadar uzak olupta onu bu kadar sevebileceğimi, dünyanın açık ara en iyi konserinin 1985 yılında verildiğini öğretmesi bile benim için başlı başına izlenmesi için yeterli bir sebep.

@stiff

2 yıl önce

7 / 10

Quenn ya da Freddie Mercury hayranı olarak değil de filmi merak eden bir sinemasever olarak izledim. Freddie Mercury hakkında çok bilgi sahibi değilim. İzlerken ister istemez merak uyandırıp araştırma isteği duyuluyor. Araştırdığımda eksik ya da yanlış aktarımlar olduğunu da okudum. Ancak film olarak değerlendirdiğimde genel olarak beğendiğimi söyleyebilirim. Rami Malek gerçekten Oscarlık oynamış. Freddie Mercury'nin müzikal dehası önplanda tutulmuş ama daha derinleştirilebileceği yerde sürenin de biraz kısıtlı olması dolayısıyla özet geçilmiş hissiyatı uyandırdı. Dönemin atmosferi, Freddie'nin seyirciyle bütünleşmesi, grup arkadaşlarının zamanla Freddie'den etkilenip yenilikçi hareketleri, grubun dağılma ve yeniden bir araya gelme süreci başarılı aktarılmış. Bir de Freddie'nin Farrokh olduğu dönem gerçekten çok dikkat çekici anlatılırken yine derinleştirelemeyip süresiyle birlikte doyurucu düzeye gelememiş. Hissiyat çoğu sahnede başarı
... Devamı
Quenn ya da Freddie Mercury hayranı olarak değil de filmi merak eden bir sinemasever olarak izledim. Freddie Mercury hakkında çok bilgi sahibi değilim. İzlerken ister istemez merak uyandırıp araştırma isteği duyuluyor. Araştırdığımda eksik ya da yanlış aktarımlar olduğunu da okudum. Ancak film olarak değerlendirdiğimde genel olarak beğendiğimi söyleyebilirim. Rami Malek gerçekten Oscarlık oynamış. Freddie Mercury'nin müzikal dehası önplanda tutulmuş ama daha derinleştirilebileceği yerde sürenin de biraz kısıtlı olması dolayısıyla özet geçilmiş hissiyatı uyandırdı. Dönemin atmosferi, Freddie'nin seyirciyle bütünleşmesi, grup arkadaşlarının zamanla Freddie'den etkilenip yenilikçi hareketleri, grubun dağılma ve yeniden bir araya gelme süreci başarılı aktarılmış. Bir de Freddie'nin Farrokh olduğu dönem gerçekten çok dikkat çekici anlatılırken yine derinleştirelemeyip süresiyle birlikte doyurucu düzeye gelememiş. Hissiyat çoğu sahnede başarılıyla aktarılırken bazı sahnelerde ise eksik kalmış. Filmi izledikten sonra sevdiğim ve gerçekten etkileyici hayatları olduğuna inandığım sanatçıların bu tür filmlerinin çoğalmasını istedim. Özellikle Dolores O'Riordan'ın hayat hikayesinden çok daha vurucu ve etkileyici bir film çıkabileceğini düşünüyorum. Umarım ileride böyle bir film izleme şansımız da olur.

@caliskanaylin7

2 yıl önce

8.1 / 10

"We will rock you" söylendiği sahnede izleyicinin de filmin atmosferine kapılıp yapması..
Oyunculuklar son derece güzel ve gerçeğine fazlasıyla yakındı
Salondan çıktıktan sonra som sahnedeki konserim gerçeğini izlemek istedim ,o kadar aynısıydı ki film ,çok etkileyiciydi bu
Oscar ı sonuna kadar özellikle sahne geçişleriyle hakettiğini düşünüyorum!

@luzumsuzadam

2 yıl önce

Queen hayranlığı milletin gözünü karartmis. Basit bir Hollywood biyografi şablonuna hiçbir katkı yapmadan öylece çekilmiş filmi öve ove bitiremediler. Dönemin şartları neredeyse görmezden gelinmis bir biyografi filmi bu. Mercury'nin hayatını dönemin şartlarını anlayamadan anlayamayız. Grubun vikipediden maddesine baksam daha çok eğlenirdim herhalde.

@iamgzde

2 yıl önce

It is Bohemian Rhapsody! Açıkcası Freddie Mercury adına bir belgesel izlemiş değilim ama filmi izlemeden önce size tavsiyem Freddie'nin birkaç röportajına göz atmanız ve tabiiki de Live Aid konserini izlemeniz. O zaman anlayacaksınız ki Rami Malek gerçekten de iyi bir iş yapmış. Mr. Robot'u izleyenler de bilir ama tamamıyla farklı bir Malek gördüm ben burada ve açıkcası performansı karşısında büyülendim. Kendisininde röportajlarını izlediğiniz de bu işi Freddie için yaptığını, Oscar adına yapmadığını anlayabiliyorsunuz az çok. Senaryoya gelirsek geçişler çok güzeldi ve bütün bir film konser havasındaydı. Hele o kostümler. Ancak Freddie'nin taşıyabileceği iconic türlerdi. Birçok kişi yanlışlara ve yanılgılara odaklanmıştı ama kim tam doğrusunu yapabilir ki? Öyle olsa belgesel olurdu ama bu bir drama. Bu gözle bakmak daha çok izleyici kazandırır diye düşünüyorum. Tabiiki de halkı yanıltsın diye değil, gerçeklikten dramaya yönelmek yönetme
... Devamı
It is Bohemian Rhapsody! Açıkcası Freddie Mercury adına bir belgesel izlemiş değilim ama filmi izlemeden önce size tavsiyem Freddie'nin birkaç röportajına göz atmanız ve tabiiki de Live Aid konserini izlemeniz. O zaman anlayacaksınız ki Rami Malek gerçekten de iyi bir iş yapmış. Mr. Robot'u izleyenler de bilir ama tamamıyla farklı bir Malek gördüm ben burada ve açıkcası performansı karşısında büyülendim. Kendisininde röportajlarını izlediğiniz de bu işi Freddie için yaptığını, Oscar adına yapmadığını anlayabiliyorsunuz az çok. Senaryoya gelirsek geçişler çok güzeldi ve bütün bir film konser havasındaydı. Hele o kostümler. Ancak Freddie'nin taşıyabileceği iconic türlerdi. Birçok kişi yanlışlara ve yanılgılara odaklanmıştı ama kim tam doğrusunu yapabilir ki? Öyle olsa belgesel olurdu ama bu bir drama. Bu gözle bakmak daha çok izleyici kazandırır diye düşünüyorum. Tabiiki de halkı yanıltsın diye değil, gerçeklikten dramaya yönelmek yönetmenlerin ve senaristlerin işidir ve bölümleri de ona göre ayrıdır. Nitekim mutlaka izleyin. Bir Queen doğuşuna şahit olacaksınız.

@alamirem

2 yıl önce

6.7 / 10

Keyifli ve heyecan dolu anlar kesinlikle vardı. Ama bir o kadar da gercekten kopuk olduğu "holivud" havası da vardı. Freddie Mercury'i o yapan gençlik yılları filmde yer almıyor. Biyografik bir filmden beklentim cok daha gercekci olmasıydı. Internette gercek hali cok daha etkileyici olan Live Aid konserinin tamamini bize izletmektense gerçek hayatını izletselerdi keşkem..

@hippolyte

2 yıl önce

6 / 10

Live Aid konserini internetten defalarca izlemiş biri olarak beni, filmin sonundaki konser sahneleri oldukça heyecanlandırdı. Ama maalesef filmin en beğendiğim kısmı orasıydı. Politik kalmak amaçlı Freddienin uyuşturucu problemlerinin yeterince gerçekçi işlenmediğini düşünüyorum. Ayrıca grubun kuruluşu ve büyüyüşünün gerçek hikayesinin değiştirilip göz ardı edilen kısımlarının yanında o yükselişin heyecan verici detaylarının atlanıp düzgün verilmediğini düşünüyorum. Film boyunca Rami Malekin mavi gözleri beni rahatsız etse de Raminin oyunculuğu ve mimikleri oldukça iyiydi. Filmde Freddienin çıplak sesle şarkı söylediği kısımlardaki sesler baya iyiydi. Filmin tamamen Freddie Mercurynin üzerinden dönmesini değil grubun filmi olmasını beklerdim.

@shamur_musti

2 yıl önce

6 / 10

Benlik bir film değilmiş. O yüzden benim için pek de güzel değildi.

@mg28

2 yıl önce

8.3 / 10

Bu zamanda mücevher sayılır
SPOILER

Bohemian Rhapsody filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Bohemian Rhapsody filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Bohemian Rhapsody filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL