@luzumsuzadam yazdı...

Per, 21 Şub 2019, 02:06 (13 saat önce)

Queen hayranlığı milletin gözünü karartmis. Basit bir Hollywood biyografi şablonuna hiçbir katkı yapmadan öylece çekilmiş filmi öve ove bitiremediler. Dönemin şartları neredeyse görmezden gelinmis bir biyografi filmi bu. Mercury'nin hayatını dönemin şartlarını anlayamadan anlayamayız. Grubun vikipediden maddesine baksam daha çok eğlenirdim herhalde.

@manuks yazdı...

Cmt, 16 Şub 2019, 16:24 (4 gün önce)

It is Bohemian Rhapsody! Açıkcası Freddie Mercury adına bir belgesel izlemiş değilim ama filmi izlemeden önce size tavsiyem Freddie'nin birkaç röportajına göz atmanız ve tabiiki de Live Aid konserini izlemeniz. O zaman anlayacaksınız ki Rami Malek gerçekten de iyi bir iş yapmış. Mr. Robot'u izleyenler de bilir ama tamamıyla farklı bir Malek gördüm ben burada ve açıkcası performansı karşısında büyülendim. Kendisininde röportajlarını izlediğiniz de bu işi Freddie için yaptığını, Oscar adına yapmadığını anlayabiliyorsunuz az çok. Senaryoya gelirsek geçişler çok güzeldi ve bütün bir film konser havasındaydı. Hele o kostümler. Ancak Freddie'nin taşıyabileceği iconic türlerdi. Birçok kişi yanlışlara ve yanılgılara odaklanmıştı ama kim tam doğrusunu yapabilir ki? Öyle olsa belgesel olurdu ama bu bir drama. Bu gözle bakmak daha çok izleyici kazandırır diye düşünüyorum. Tabiiki de halkı yanıltsın diye değil, gerçeklikten dramaya yönelmek yönetmenlerin ve senaristlerin işidir ve bölümleri de ona göre ayrıdır. Nitekim mutlaka izleyin. Bir Queen doğuşuna şahit olacaksınız.

@iremersoy yazdı...

Per, 07 Şub 2019, 03:05 (2 hafta önce)

6.7 / 10

Keyifli ve heyecan dolu anlar kesinlikle vardı. Ama bir o kadar da gercekten kopuk olduğu "holivud" havası da vardı. Freddie Mercury'i o yapan gençlik yılları filmde yer almıyor. Biyografik bir filmden beklentim cok daha gercekci olmasıydı. Internette gercek hali cok daha etkileyici olan Live Aid konserinin tamamini bize izletmektense gerçek hayatını izletselerdi keşkem..
H

@hyppolite yazdı...

Cmt, 02 Şub 2019, 14:31 (2 hafta önce)

Live Aid konserini internetten defalarca izlemiş biri olarak beni, filmin sonundaki konser sahneleri oldukça heyecanlandırdı. Ama maalesef filmin en beğendiğim kısmı orasıydı. Politik kalmak amaçlı Freddienin uyuşturucu problemlerinin yeterince gerçekçi işlenmediğini düşünüyorum. Ayrıca grubun kuruluşu ve büyüyüşünün gerçek hikayesinin değiştirilip göz ardı edilen kısımlarının yanında o yükselişin heyecan verici detaylarının atlanıp düzgün verilmediğini düşünüyorum. Film boyunca Rami Malekin mavi gözleri beni rahatsız etse de Raminin oyunculuğu ve mimikleri oldukça iyiydi. Filmde Freddienin çıplak sesle şarkı söylediği kısımlardaki sesler baya iyiydi. Filmin tamamen Freddie Mercurynin üzerinden dönmesini değil grubun filmi olmasını beklerdim.

@shamur-musti yazdı...

Cum, 01 Şub 2019, 18:03 (2 hafta önce)

6 / 10

Benlik bir film değilmiş. O yüzden benim için pek de güzel değildi.

@mg28 yazdı...

Çar, 30 Oca 2019, 00:14 (3 hafta önce)

8.3 / 10

Bu zamanda mücevher sayılır
F

@fthgzl79 yazdı...

Sal, 29 Oca 2019, 22:46 (3 hafta önce)

6 / 10

Rami malek iyi oynamış,filmde fena değil ama oscarlık bir durum göremedim ben..Rami Malek'in oscara aday gösterilmesi,tamamen filmin konusuyla alakalı bir durum..

@birduman yazdı...

Paz, 27 Oca 2019, 22:57 (3 hafta önce)

9.1 / 10

Zamanında dinleye dinleye bozduğum kasetlerdeki şarkıların, hikayelerini izlemek müthişti.

@hikmetehli yazdı...

Paz, 20 Oca 2019, 21:59 (1 ay önce)

Güldürmedi, ağlatmadı ama zevkle dinlettirdi.

@uniqueen yazdı...

Per, 17 Oca 2019, 04:24 (1 ay önce)

Rami Malek performansı dışında hayal kırıklığı
SPOILER

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL