@emrormn

2 ay önce

8.7 / 10

Filmi kategorize ederken "müzikleri harika" sekmesinde bir gülme geldi. Başka şeylere de harika diyebilmek için seçmedim ama.
Filmden önce Queen'in müziklerinden başka grubun ve Freddie'nin hayatına pek hakim değildim. O yüzden 'film' olarak değerlendirebildiğim için şanslı sayıyorum kendimi çünkü müthiş bir filmdi. Doruklardaydı.
Live Aid kısmı daha etkili olamazdı diye düşünüyorum

@dataskue

2 ay önce

evet bende queen hayranıyım. evet film kötü.

@sonuncuadam

2 ay önce

9 / 10

Queen daha önce hiç dinlemedim, bir şarkıcının hayatının bana bu kadar uzak olupta onu bu kadar sevebileceğimi, dünyanın açık ara en iyi konserinin 1985 yılında verildiğini öğretmesi bile benim için başlı başına izlenmesi için yeterli bir sebep.

@stiff

2 ay önce

7 / 10

Quenn ya da Freddie Mercury hayranı olarak değil de filmi merak eden bir sinemasever olarak izledim. Freddie Mercury hakkında çok bilgi sahibi değilim. İzlerken ister istemez merak uyandırıp araştırma isteği duyuluyor. Araştırdığımda eksik ya da yanlış aktarımlar olduğunu da okudum. Ancak film olarak değerlendirdiğimde genel olarak beğendiğimi söyleyebilirim. Rami Malek gerçekten Oscarlık oynamış. Freddie Mercury'nin müzikal dehası önplanda tutulmuş ama daha derinleştirilebileceği yerde sürenin de biraz kısıtlı olması dolayısıyla özet geçilmiş hissiyatı uyandırdı. Dönemin atmosferi, Freddie'nin seyirciyle bütünleşmesi, grup arkadaşlarının zamanla Freddie'den etkilenip yenilikçi hareketleri, grubun dağılma ve yeniden bir araya gelme süreci başarılı aktarılmış. Bir de Freddie'nin Farrokh olduğu dönem gerçekten çok dikkat çekici anlatılırken yine derinleştirelemeyip süresiyle birlikte doyurucu düzeye gelememiş. Hissiyat çoğu sahnede başarılıyla aktarılırken bazı sahnelerde ise eksik kalmı
... Devamı
Quenn ya da Freddie Mercury hayranı olarak değil de filmi merak eden bir sinemasever olarak izledim. Freddie Mercury hakkında çok bilgi sahibi değilim. İzlerken ister istemez merak uyandırıp araştırma isteği duyuluyor. Araştırdığımda eksik ya da yanlış aktarımlar olduğunu da okudum. Ancak film olarak değerlendirdiğimde genel olarak beğendiğimi söyleyebilirim. Rami Malek gerçekten Oscarlık oynamış. Freddie Mercury'nin müzikal dehası önplanda tutulmuş ama daha derinleştirilebileceği yerde sürenin de biraz kısıtlı olması dolayısıyla özet geçilmiş hissiyatı uyandırdı. Dönemin atmosferi, Freddie'nin seyirciyle bütünleşmesi, grup arkadaşlarının zamanla Freddie'den etkilenip yenilikçi hareketleri, grubun dağılma ve yeniden bir araya gelme süreci başarılı aktarılmış. Bir de Freddie'nin Farrokh olduğu dönem gerçekten çok dikkat çekici anlatılırken yine derinleştirelemeyip süresiyle birlikte doyurucu düzeye gelememiş. Hissiyat çoğu sahnede başarılıyla aktarılırken bazı sahnelerde ise eksik kalmış. Filmi izledikten sonra sevdiğim ve gerçekten etkileyici hayatları olduğuna inandığım sanatçıların bu tür filmlerinin çoğalmasını istedim. Özellikle Dolores O'Riordan'ın hayat hikayesinden çok daha vurucu ve etkileyici bir film çıkabileceğini düşünüyorum. Umarım ileride böyle bir film izleme şansımız da olur.

@caliskanaylin7

3 ay önce

8.1 / 10

"We will rock you" söylendiği sahnede izleyicinin de filmin atmosferine kapılıp yapması..
Oyunculuklar son derece güzel ve gerçeğine fazlasıyla yakındı
Salondan çıktıktan sonra som sahnedeki konserim gerçeğini izlemek istedim ,o kadar aynısıydı ki film ,çok etkileyiciydi bu
Oscar ı sonuna kadar özellikle sahne geçişleriyle hakettiğini düşünüyorum!

@luzumsuzadam

3 ay önce

Queen hayranlığı milletin gözünü karartmis. Basit bir Hollywood biyografi şablonuna hiçbir katkı yapmadan öylece çekilmiş filmi öve ove bitiremediler. Dönemin şartları neredeyse görmezden gelinmis bir biyografi filmi bu. Mercury'nin hayatını dönemin şartlarını anlayamadan anlayamayız. Grubun vikipediden maddesine baksam daha çok eğlenirdim herhalde.

@manuks

3 ay önce

It is Bohemian Rhapsody! Açıkcası Freddie Mercury adına bir belgesel izlemiş değilim ama filmi izlemeden önce size tavsiyem Freddie'nin birkaç röportajına göz atmanız ve tabiiki de Live Aid konserini izlemeniz. O zaman anlayacaksınız ki Rami Malek gerçekten de iyi bir iş yapmış. Mr. Robot'u izleyenler de bilir ama tamamıyla farklı bir Malek gördüm ben burada ve açıkcası performansı karşısında büyülendim. Kendisininde röportajlarını izlediğiniz de bu işi Freddie için yaptığını, Oscar adına yapmadığını anlayabiliyorsunuz az çok. Senaryoya gelirsek geçişler çok güzeldi ve bütün bir film konser havasındaydı. Hele o kostümler. Ancak Freddie'nin taşıyabileceği iconic türlerdi. Birçok kişi yanlışlara ve yanılgılara odaklanmıştı ama kim tam doğrusunu yapabilir ki? Öyle olsa belgesel olurdu ama bu bir drama. Bu gözle bakmak daha çok izleyici kazandırır diye düşünüyorum. Tabiiki de halkı yanıltsın diye değil, gerçeklikten dramaya yönelmek yönetmenlerin ve senaristlerin işidir ve bölümleri de ona
... Devamı
It is Bohemian Rhapsody! Açıkcası Freddie Mercury adına bir belgesel izlemiş değilim ama filmi izlemeden önce size tavsiyem Freddie'nin birkaç röportajına göz atmanız ve tabiiki de Live Aid konserini izlemeniz. O zaman anlayacaksınız ki Rami Malek gerçekten de iyi bir iş yapmış. Mr. Robot'u izleyenler de bilir ama tamamıyla farklı bir Malek gördüm ben burada ve açıkcası performansı karşısında büyülendim. Kendisininde röportajlarını izlediğiniz de bu işi Freddie için yaptığını, Oscar adına yapmadığını anlayabiliyorsunuz az çok. Senaryoya gelirsek geçişler çok güzeldi ve bütün bir film konser havasındaydı. Hele o kostümler. Ancak Freddie'nin taşıyabileceği iconic türlerdi. Birçok kişi yanlışlara ve yanılgılara odaklanmıştı ama kim tam doğrusunu yapabilir ki? Öyle olsa belgesel olurdu ama bu bir drama. Bu gözle bakmak daha çok izleyici kazandırır diye düşünüyorum. Tabiiki de halkı yanıltsın diye değil, gerçeklikten dramaya yönelmek yönetmenlerin ve senaristlerin işidir ve bölümleri de ona göre ayrıdır. Nitekim mutlaka izleyin. Bir Queen doğuşuna şahit olacaksınız.

@iremersoy

3 ay önce

6.7 / 10

Keyifli ve heyecan dolu anlar kesinlikle vardı. Ama bir o kadar da gercekten kopuk olduğu "holivud" havası da vardı. Freddie Mercury'i o yapan gençlik yılları filmde yer almıyor. Biyografik bir filmden beklentim cok daha gercekci olmasıydı. Internette gercek hali cok daha etkileyici olan Live Aid konserinin tamamini bize izletmektense gerçek hayatını izletselerdi keşkem..
H

@hyppolite

3 ay önce

Live Aid konserini internetten defalarca izlemiş biri olarak beni, filmin sonundaki konser sahneleri oldukça heyecanlandırdı. Ama maalesef filmin en beğendiğim kısmı orasıydı. Politik kalmak amaçlı Freddienin uyuşturucu problemlerinin yeterince gerçekçi işlenmediğini düşünüyorum. Ayrıca grubun kuruluşu ve büyüyüşünün gerçek hikayesinin değiştirilip göz ardı edilen kısımlarının yanında o yükselişin heyecan verici detaylarının atlanıp düzgün verilmediğini düşünüyorum. Film boyunca Rami Malekin mavi gözleri beni rahatsız etse de Raminin oyunculuğu ve mimikleri oldukça iyiydi. Filmde Freddienin çıplak sesle şarkı söylediği kısımlardaki sesler baya iyiydi. Filmin tamamen Freddie Mercurynin üzerinden dönmesini değil grubun filmi olmasını beklerdim.

@shamur-musti

4 ay önce

6 / 10

Benlik bir film değilmiş. O yüzden benim için pek de güzel değildi.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL