7.7

234 OY
PUAN VER
5

IMDb: 9.1 (17.683 OY)

Vizyon Tarihi

27 Ekim 2017

Süre

2 Saat 5 Dk.

Ülke

Türkiye

Yönetmen

Senaristler

Yiğit Güralp

KONUSU

Film, Kore Savaşı'nda yaşanan gerçek ve çok dramatik bir hikayeyi beyazperdeye taşıyacak. 1950 yılında savaşta yer alan Süleyman Astsubay savaş meydanında küçük bir kız bulur. 5 yaşındaki bu Koreli kız yetimdir ve nereye gideceğini bilmemektedir. Astsubay kızı yanına alır ve Ayla ismini verir. Kısa sürede birliğin neşesi haline gelen Ayla ile astsubay kısa sürede baba-kız gibi olurlar. Ancak 15 ay sonunda birliğin Türkiye'ye geri dönme kararı çıkar. Ayla'yı bırakıp dönmek istemeyen Süleyman Astsubay her yolu denese de Kore kanunlarını aşamaz. Küçük kızı geride bırakmak zorunda kalan Süleyman ve yetimlere uygulanan sisteme dahil olarak yetimhaneye verilecek olan Ayla son vedalarında tekrar bir araya gelmeye söz verirler. Yıllar ikiliyi yeniden buluşturacak mıdır?

Çetin Tekindor

Sergeant S...

İsmail Hacıoğlu

Young Serg...

Kyung-jin Lee

Ayla (Kim ...

Kim Seol

Young Ayla

Murat Yildirim

Lieutenant...

Taner Birsel

Major Fuat

Mehmet Esen

Colonel Celal

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (31)

@shamur-musti yazdı...

Cum, 11 May 2018, 00:29 (1 ay önce)

8 / 10

Muhteşem bir şey. Muhteşem bir duydu. Allah mekanını cennet eylesin. Filmin sonunda herkesi ağlattı.

@rohrshack yazdı...

Cmt, 03 Mar 2018, 22:13 (3 ay önce)

8.5 / 10

Her yönüyle harika bir savaş ve dram filmi olmuş Ayla, yer yer gözleriniz dolacaktır izlerken. Filmde gördüğüm tek sıkıntı son yarım saatin bana kalırsa gereksiz uzatılmasıydı, bunun dışında harika bir yapım olmuş. Warner Bros'un katkıları da savaş sahnelerinde ortaya çıkıyor zaten.

@qahraman-13 yazdı...

Çar, 20 Ara 2017, 22:04 (6 ay önce)

7 / 10

Konu bakımından güzel bir konuyu işlemişler. fakat işleniş bakımından ?? spoiler vermeden cevap  verilemez..   4 bayrak dalgalanma sahnesinin ikisinde sadece birinde tek başına Türk bayrağı dalgalanmadan duruyor.. diğerinde ise 7-8 devletin bayrağı var... unicef ve abd bayrağı yanyana 2 defa dalgalanıyor.. Kaç ABD veya Avrupa filminde böyle bir durum görülüyor ? Tek başına gözümüze soka soka Türk bayrağı dalgalandığını kendi filmimizde bile göremiyoruz görmemizde galiba imkansız...  Filmde ABD nin çırağı muamelesine maruz bırakılmışız resmen ya ne kepazelik bu ?  Diğer bir konu ise Teğmen tercümanlık yaparken neden birde Altyazı geçiliyor ? Astsubayımızın benzin bidonu ile düşmanları 3-4 metrelik alevle yakması nasıl bi sahneleme hatası ?  Bu olay gerçek olmasa kurguya eklenmez elbette ama öyle bir saçma sahneyi muhtemelen afrikalı yönetmen falan düşünse anca çekilir.. filmin bir Filmadamı olarak yorumlamasını yapmaya çalıştım... gördüğüm eksikliklere nazaran artılarıda mevcut fakat bunları diğer yorumlarda abartılarıyla birlikte görebiliyoruz...

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Ayla filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Ayla filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Ayla filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER