Türk İşi Dondurma (2019)

Turkish'i Dondurma a.k.a Turkish Ice Cream

Film 2 Saat Dram, Tarih Türkiye 15 Mart 2019

6.3

34 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.5 (2.039 OY)

KONUSU
Turkish'i Dondurma, Çanakkale Savaşı sırasında Avustralya'da yaşayan iki Türk'ün ülkeleri için verdikleri mücadeleyi konu ediyor. Avustralyada yaşayan iki Türk, geçimlerini devecilik ve el arabası ile dondurma satarak sağlar. 1915 yılında memleketlerinde savaş çıktığını öğrenen ikili, Çanakkaleye ce ... Devamı
Turkish'i Dondurma, Çanakkale Savaşı sırasında Avustralya'da yaşayan iki Türk'ün ülkeleri için verdikleri mücadeleyi konu ediyor. Avustralyada yaşayan iki Türk, geçimlerini devecilik ve el arabası ile dondurma satarak sağlar. 1915 yılında memleketlerinde savaş çıktığını öğrenen ikili, Çanakkaleye cepheye gitmeye karar verir. Ancak, yetkililer onların adadan çıkmalarına izin vermez. Bu sırada Avustralyada Türkler aleyhine propaganda yapılmaya başlanır. İngilizlerin Avustralyada asker devşirmek için broşür dağıttığını öğrenen iki Türk, ülkelerinde veremedikleri mücadeleyi Avustralyada vermeye karar verir.

FRAGMAN

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
Ormandaki o kulübede komutan bu ikisinin geri döndüğünü görüyor ve dönüp gidiyor orada öldürse bunları film bitecek ama olmaz drama lazım.Ayrıca bu ikisi her karakola düştüğünde ortaya çıkan destek olan kalabalık yine bu ikisi satış yaparken neden bunlardan alışveriş yapmayıp izliyor anlamış değilim.Adamlar acından ölsün ama karakola düşmesin diyorlar galiba.
O

@oldandwise

9 ay önce

filmdeki tarihi çarpıtma, iki teröristi vatansever gibi gösterme safsatası için bkz:twitter.com/KahramanSakul/status/1107356417781088257

@metehan

9 ay önce

4.5 / 10

Ya bu şive işlerine bulaşmasak mı acaba. Yarıda bırakmamak için çaba sarf ediyorum resmen. Ne kostüm ne dekor ne oyunculuk... Ele gelen hiç bir şey yok maalesef.

@wingsofgod

9 ay önce

oyunculuklar cok iyiydi. kurgu vardı ama internette yazılan veya izlenen platformlardaki 'iki afgan' ifadesini pek inanmıyorum. ayrıyettten 2 askerin yazdığı mektubun Avustralya'daki müzede sergilenmekte olduğunu belirtmek isterim.

menteşoğlu abdullah ve tarakçıoğlu mehmet'te selam olsun

@emrormn

9 ay önce

6 / 10

Film olarak eksiği var diye düşünüyorum. Sonuçta hikaye ve eldeki oyuncular iyi. Hatta komedi de çok iyi kullanılmış. Ama hiç de doğal ve etkileyici gelmedi bana.
SPOILER

Türk İşi Dondurma filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Türk İşi Dondurma filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Türk İşi Dondurma filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL