7.9

228 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8 (196.342 OY)

KONUSU
Gerçek ve sıradışı bir hikayeden uyarlanan Lion; beş yaşındaki Hintli bir çocuğun tren garında abisini beklerken uyuyakalması ve ardından Calcuttaya kadar seyahat etmesini konu alıyor. Bu inanılmaz öykü; kendi vatanından, ailesinden yüzlerce kilometre uzakta yaşama tutunması ve Avustralyalı bir çift ... Devamı
Gerçek ve sıradışı bir hikayeden uyarlanan Lion; beş yaşındaki Hintli bir çocuğun tren garında abisini beklerken uyuyakalması ve ardından Calcuttaya kadar seyahat etmesini konu alıyor. Bu inanılmaz öykü; kendi vatanından, ailesinden yüzlerce kilometre uzakta yaşama tutunması ve Avustralyalı bir çiftin onu evlat edinmesinin ardından yetişkin bir yaşa geldiğinde ailesini arama serüvenini konu alıyor.
Sunny Pawar

Young Saro...

Dev Patel

Saroo Brie...

David Wenham

John Brierley

Nicole Kidman

Sue Brierley

Divian Ladwa

Mantosh Br...

Priyanka Bose

Kamla Munshi

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@dondurma

1 hafta önce

10 / 10

Kesinlikle izlenmesi gereken film. Ne kadar ağlanabilirse o kadar ağladım.
Saroo'nun küçüklüğünü canlandıran Sunny Pawar'a hayran kaldım. Yanakları, Guddu derkenki ses tonu içimizi sızım sızım sızlattı.

Filmde, daha doğrusu biyografide kafamdan asla çıkmayan soru Guddu Saroo'yu ararken mi öldü yoksa işi almaya giderken mi? Şunu da düşünmeden edemiyorum; Guddu gibi kardeşini seven bir abi Saroo'yu kaybedip geri dönse o 25 yılı o vicdanla nasıl geçirirdi ki?
Ayrıca çocuk sezgisi inanılmaz bir şey. Saroo'nun filmde kaçırılmaya çalıştığı sahnelerde bunları hissedip gidebilmeyi başarması gerçekten hislerin, sezgilerin ne kadar insanüstü olduğunu gösteriyor.
Ayrıca Saroo'nun annesinin adını anne bilmesi, kendi adını bile doğru telaffuz edememesi, oturduğu yerin ismini birleşik bilmesi... O çocuk saflığı beni çok duygulandırdı mahvoldum valla
M

@m-pinar

8 ay önce

9.5 / 10

izlemek için neden bu kadar beklemişim diye sorguladığım etkileyici konusuyla harika bir filmdi.

@iamgzde

1 yıl önce

Başlarda o kadar üzüldüm ki, kaybolma duygusu benim de içimi kapladı ve o yaşta bir çocuğun yaşayabileceklerini düşünmek ve film boyunca buna şahit olmak beni çok üzdü. Ama Sue'nun savunduğu görüşün tam anlamıyla arkasındayım. Kendimize benzemesini istediğimiz , bizden bir parça olmasını istediğimiz için veya arzuya yenik düşerek dünyaya getirdiğimiz çocuklardansa, gerçekten aileye ihtiyacı olan çocukları büyütmek, bence aile kavramının en güzel ve iyi açıklanabilen tanımı. Film çok güzel. Her sahnesi birbirinden güzeldi.

@bird-one

1 yıl önce

Çok etkilendiğimi söylemeden geçemeyeceğim.

@blue-velvet

2 yıl önce

7.5 / 10

Hindistan'daki kayıp çocuklara farkındalık oluşturmayı amaçlamış harika bir film. Film baştan sona duygularımı esir etti. Bittiğinde ise hikayeyi yaşayan gerçek ailenin buluşma anının kısa videosunu görünce göz yaşlarıma hakim olamadım.

Bence filmdeki en etkileyici sahnelerden birisi ise, Saroo'yu yetiştiren annenin aslında çocuk doğurmasına bir engelinin olmadığını ve neden evlat edinmeyi seçtiğini açıkladığı sahneydi.
B

@beng

2 yıl önce

9.1 / 10

Etkileyici ve güzel bir filmdi.. Hindistan gerçeğine açıkça yaklaşmıştı izlemek isteyenlere tavsiye ederim.

@baris82

2 yıl önce

Müthiş bir hikaye gerçekten.Evlatlık alan aile'nin yeri cennet diye bir yer varsa kesinlikle orasıdır diye düşünüyorum.Ve Saroo'nun başına gelenler,yaşadıkları.İnsan kendi çocuğunu düşünüyor.Ya Saroo kadar şanslı olmayanlar o iğrenç insanların çaldığı küçük hayatlar...

@eski-takvim

2 yıl önce

7 / 10

Bir baş yapıt değil ama izlenmesi ve ders çıkarılması gereken güzel bir hikayesi var, izleyin derim.

Gerçek hayattan uyarlanmış bir film, Saroonun annesiyle arasında geçen diyalog çok etkileyici, açıkcası ben de çocukları olmadığı için evlatlık aldıklarını zannetmiştim, o yüzden kendimden utandım. Özellikle ikinci çocuğu iade ederler diye de düşünmüştüm, ama her şeye rağmen devam etmiş olmaları elleri öpülesi cinsten. dünya dönüyorsa böyle güzel insanların hatrına dönüyordur bence.

@quijote

3 yıl önce

Benim gibi bir adamı doğumuna 10 gün kalan anneler gibi ağlatan filmdir. Işın içinde çocuk oldu mu dayanamıyorum. Kesinlikle izleyin ve izleyin.

@mryz

3 yıl önce

7 / 10

Duygusal Google Earth virali!

Gerçek hikaye olması etkileyici fakat film beklentimi karşılayamadı, aynı hisleri olayın haberini izlesem de hissedebilirdim. Zaten en çok etkilendiğim sahneler de en sondaki gerçek görüntülerdi.

@zopa1971

3 yıl önce

6 / 10

Ondan sonra diyonuzki ne işim vardı benim Geliboluda. İngiliz karşılıksız beslermi seni.

@cevat

3 yıl önce

Yer yer sıkabilir ama sıcak ve dokunaklı bir hikaye. Gerçek bir olay olması zaten filme daha cezbettiriyo. Saroo'nun küçüklüğü çok tatlı ve iyi oynamış.

@zechraa

3 yıl önce

8.5 / 10

öncelikle sıcacık film izlemek isteyenler için doğru seçim. bazen slumdog milyoner izliyor gibi hissettirse de benim gibi milyoner severler için güzel olabilir. filmin hindistanda geçen kısmındaki olayların kopuk kopuk, kişilerin ise iyi mi kötü mü belli olmadan bize bırakması muhteşem bir detay. filmi izlerken 5 yaşında ki saroo neyi ne kadar anlıyorsa seyirci de o kadar anlıyor, ama ikinci kısımda da kopuk kopuk devam etmesi yer yer sıkabilir, bu yüzden anlamama ihtimali yüksek. çok soru soran arkadaşlarla izlememeniz tavsiye edilir. müzikler ise 10 numara 5 yıldız
C

@cavus

3 yıl önce

Müzik ve oyunculuklara laf yok. Ancak mekan zaman algısı çok iyi yansıtılamammış bence.Geçişler fazla ani. Ama yine de hoş. gerçek hikayendeki kişilerle oyuncuların benzerliği ise takdire şayan.

@ozosu

3 yıl önce

1 / 10

Duyguların en iyi işlendiği film denebilir nazarımda..
SPOILER

Lion filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Lion filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Lion filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL