Lion Yorumları

Lion filmi detayları

@dondurma

1 hafta önce

10 / 10

Kesinlikle izlenmesi gereken film. Ne kadar ağlanabilirse o kadar ağladım.
Saroo'nun küçüklüğünü canlandıran Sunny Pawar'a hayran kaldım. Yanakları, Guddu derkenki ses tonu içimizi sızım sızım sızlattı.

Filmde, daha doğrusu biyografide kafamdan asla çıkmayan soru Guddu Saroo'yu ararken mi öldü yoksa işi almaya giderken mi? Şunu da düşünmeden edemiyorum; Guddu gibi kardeşini seven bir abi Saroo'yu kaybedip geri dönse o 25 yılı o vicdanla nasıl geçirirdi ki?
Ayrıca çocuk sezgisi inanılmaz bir şey. Saroo'nun filmde kaçırılmaya çalıştığı sahnelerde bunları hissedip gidebilmeyi başarması gerçekten hislerin, sezgilerin ne kadar insanüstü olduğunu gösteriyor.
Ayrıca Saroo'nun annesinin adını anne bilmesi, kendi adını bile doğru telaffuz edememesi, oturduğu yerin ismini birleşik bilmesi... O çocuk saflığı beni çok duygulandırdı mahvoldum valla
M

@m-pinar

8 ay önce

9.5 / 10

izlemek için neden bu kadar beklemişim diye sorguladığım etkileyici konusuyla harika bir filmdi.

@iamgzde

1 yıl önce

Başlarda o kadar üzüldüm ki, kaybolma duygusu benim de içimi kapladı ve o yaşta bir çocuğun yaşayabileceklerini düşünmek ve film boyunca buna şahit olmak beni çok üzdü. Ama Sue'nun savunduğu görüşün tam anlamıyla arkasındayım. Kendimize benzemesini istediğimiz , bizden bir parça olmasını istediğimiz için veya arzuya yenik düşerek dünyaya getirdiğimiz çocuklardansa, gerçekten aileye ihtiyacı olan çocukları büyütmek, bence aile kavramının en güzel ve iyi açıklanabilen tanımı. Film çok güzel. Her sahnesi birbirinden güzeldi.

@bird-one

1 yıl önce

Çok etkilendiğimi söylemeden geçemeyeceğim.

@blue-velvet

2 yıl önce

7.5 / 10

Hindistan'daki kayıp çocuklara farkındalık oluşturmayı amaçlamış harika bir film. Film baştan sona duygularımı esir etti. Bittiğinde ise hikayeyi yaşayan gerçek ailenin buluşma anının kısa videosunu görünce göz yaşlarıma hakim olamadım.

Bence filmdeki en etkileyici sahnelerden birisi ise, Saroo'yu yetiştiren annenin aslında çocuk doğurmasına bir engelinin olmadığını ve neden evlat edinmeyi seçtiğini açıkladığı sahneydi.
B

@beng

2 yıl önce

9.1 / 10

Etkileyici ve güzel bir filmdi.. Hindistan gerçeğine açıkça yaklaşmıştı izlemek isteyenlere tavsiye ederim.

@baris82

2 yıl önce

Müthiş bir hikaye gerçekten.Evlatlık alan aile'nin yeri cennet diye bir yer varsa kesinlikle orasıdır diye düşünüyorum.Ve Saroo'nun başına gelenler,yaşadıkları.İnsan kendi çocuğunu düşünüyor.Ya Saroo kadar şanslı olmayanlar o iğrenç insanların çaldığı küçük hayatlar...

@eski-takvim

2 yıl önce

7 / 10

Bir baş yapıt değil ama izlenmesi ve ders çıkarılması gereken güzel bir hikayesi var, izleyin derim.

Gerçek hayattan uyarlanmış bir film, Saroonun annesiyle arasında geçen diyalog çok etkileyici, açıkcası ben de çocukları olmadığı için evlatlık aldıklarını zannetmiştim, o yüzden kendimden utandım. Özellikle ikinci çocuğu iade ederler diye de düşünmüştüm, ama her şeye rağmen devam etmiş olmaları elleri öpülesi cinsten. dünya dönüyorsa böyle güzel insanların hatrına dönüyordur bence.

@vfv

2 yıl önce

Mutlaka herkesin izlemesi gereken gerçek bir hikayeye dayalı muhteşem bir film. Hindistan da her yıl 80. 000 çocuk kayboluyor. Bize bu gerçeği gerçek bir hikayeyle sunuyorlar. Filmin sonunda yapmamız gerekeni söyleyip izleyiciye bir nevi yol gösteriyorlar. Farkındalık oluşturması açısından çok önemli. Çünkü filmi izlerken size dokunuyor. İnsanlar neler yaşıyorlar deyip empati kuruyorsunuz. Filmde beni en çok etkileyen Ailenin dünyada yeterince insan oldugunu düşünüp sahipsiz çocukları evlatlık edinip onlara bakması. Çocuk yapma şansı varken bunu yapmayıp kan bağı olmayan çocukları öz çocugu gibi seven ve yetiştiren bir aile. Böyle iyi yürekli insanların nesli hala tükenememiş demekki. Filmin sonunda bu hikayeyi yaşayan kişilerin gerçek görüntülerinin ve videolarının sunulması da çok etkileyiciydi. Ayrıca Nicola Kidman ı uzun süre sonra izlemek güzeldi. Şiddetle tavsiye ederim. 10/ 8.5

@quijote

3 yıl önce

Benim gibi bir adamı doğumuna 10 gün kalan anneler gibi ağlatan filmdir. Işın içinde çocuk oldu mu dayanamıyorum. Kesinlikle izleyin ve izleyin.
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL